Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník Kurt15
Vloženo 20.11.2022
Aktualizováno 13.1.2024

Fazer
Přesněji Yamaha FZS 1000 Fazer s výkonem 105 kw.

Suzuki SV 1000S: Neobjevila se žádná zajímavá poblíž
Honda CBF 1000: Více se mi libil Fazer

První dojmy - První jízda byla velmi opatrná. Věděl jsem co od motorky čekat takže jsem měl velký respekt, ale že bude motorka tak brutálně hodná do 7 tis. ot. jsem opravdu nečekal. Chovala se jako bych řídil osobák. Krásně táhla od spodu na jakýkoliv převod. Jediné co mi vadilo byly páčky. Mám totiž krátké prsty tak jsem trošku válčil se spojkou. Jinak vše cajk.

Doplňky na motorce - Vyšší turistické plexi. Stavitelné páčky od Rutanu a držák telefonu s bezdratovým nabíjením od M-Style.

Tuhle motorku jsem si vybral z důvodu vyjížděk na delší trasy. A co si budeme povídat ono s litrem se lépe cestuje hlavně ve dvou, prostě chci předjet a než to domyslím tak mám řadu aut za sebou to je pecka.
MOTOR
Motor samotný to je kapitola sama o sobě. Objem je krásných 998 kubických centimetrů. 4 válcový motor disponuje 105 kilowaty v 10000ot. za min. 5ti ventily na válec a 106NM v 7500 ot. za min. Je krmen za pomoci 4 karburátorů a jeho apetit je v rozmezí 5-9l na 100km.
BRZDY
Zadní brzda je spíše na přibržďování ve městě jinak vcelku k ničemu ona se totiž okamžitě blokuje což je asi normální. Předek bych si představoval kapánek ostřejší. Příjde mi že je ten nástup takový mdlý, možná by to vyřešily pancéřové hadice. Zatím jsem vše ubrzdil.
PODVOZEK
Podvozek je možné plně nastavit jak v předu tak i v zadu, ale žádné zazraky nečekejte je to přeci jen cestáček. Mám nastaveno permanentně na tvrdo. Jezdím občas se ženou a s kufrem a já taky nejsem zrovna chcípák.
SERVIS A PORUCHY
Motorku jsem si kupoval v Květnu roku 2022 a měla najeto 75000km. V Říjnu téhož roku jsem měl natočeno na budíku 85500km a v tu chvíli jsem zazimoval. za celou dobu jsem udělal dvakrát olej, vyměnil obě pneumatiky a udělal jsem spojku která již začala klouzat. A na ten kilometrový nájezd je to velmi dobrý výkon. Za mě naprosto spolehlivá mašina. Přes zimu ji udělám menší generálku a hurá do další sezony.

Píše se rok 2024 a po dlouhém hloubání a zvažování všech pro a proti jsem se rozhodl prodat. Motorku si koupil borec přibližně v mém věku tak budu doufat že mu bude mašina sloužit velmi dobře a že se o ni bude hezky starat.

context
context napsal 04.02.23 v 10:58 10b.

Krásny fazer přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

Kurt15
Kurt15 napsal 22.11.22 v 18:48

Ano máš pravdu je to 2001 a dva roky dřepěla na salonu takže uvedení do provozu je 2003. Opravil jsem aby sem tady někoho nebalamutil

ErkoPeťa
ErkoPeťa napsal 21.11.22 v 20:58 10b.

Jses si jist, ze je to 2003? Podle napisu na nadrzi to vypada spis na 2001 a tahle cervena kombinace se dalela jenom v roce 2001. Jinak paradni motorka a kdybys chtel zastav se na srazu fazerclub.cz