Yamaha FZS 1000 Fazer (2003)

Vlastník Bikerr3979
Vloženo 8.2.2015
Aktualizováno 12.9.2016

FZS 1000 Fazer je motorka která nezklame.Motoricky výkonná a spolehlivá,dobře vypadá takže vám nedělá ostudu,spotřeba je taky zajímavá a můžete s ní cestovat až na kraj světa nebo jen kroužit kolem komína.

Motorka koupena od Morous1991 (Hlinsko)

Honda XL 1000V Varadero: Varadero má brácha takže se na něm můžu svézt kdykoliv,a navíc motorka mého života bylo XT 550 od Yamahy takže jsem zůstal věrný značce.

První dojmy - Nikdy jsem na Fazerovi nejel takže jsem čekal co se z něho vyklube.Ovládání příjemné a citlivé,motor bere i hodně od spodu což mě příjemě překvapilo,a ve vyšších otáčkách jede jak žiletka.Sedí se na ní pohodlně protože má široké sedlo a vyšší řidítka takže mě cestou domů nebolely záda jako na GSX-R 600.Motorka mě připadla hodně měkká takže zkusím přitvrdit tlumiče a v zatáčkách při malé rychlosti má tendenci se zavírat takže asi dám tlumič řízení.Celkový dojem -dost dobrý!!!

Motorku bych doporučil pro - Měli by si ji pořídit ti co rádi cestují do zahraničí i ve dvou,ti co mají už něco najeto a dokáží používat na silnici mozek.Rozhodně bych ji nedoporučoval na začátek jako první motorku.150 kobyl už je velký stádo.

Doplňky na motorce - Moje moto má navíc výfuk Sebring twistr,padáky,širší řidítka s hrazdou,ledkové blinkry,klín pod motorem,tři kufry Givi,K&N filtr,CNC páčky,gripy M-style,turistické plexi.

Vzhledem k tomu,že jsem Fazera koupil 22.11.2014 a venku byly 3 stupně nad nulou tak jsem zatím ujel cca100 km takže zkušenosti zatím nemám.Když jsem ho kupoval byl jsem plný očekávání co mě předvede.Ovládání bylo citlivé a příjemné.Parádní zrychlení a brzdy bomba.Zatím jsem se zabýval přípravou na sezonu 2015 takže evidenčka,přepis,výměna RZ (původně tam bylo pardubické E-čko ale nejsem perníkář a nikdy nebudu),nové pneu Dunlop Sportmax Roadsmart a hlavně odstranění mnoha kosmetických vad.Na této motorce se někdo vyřádil nechutně žlutou barvou kterou patrně vyfasoval někde ve fabrice zadarmo a pomocí štětky ji bez jakéhokoliv základu aplikoval na vše co uviděl!Takže chudák Fazer vypadal jak tropický papoušek!Padáky jsem vyleštil,nalívací otvor oleje očistil a kola ručně oškrabal a nechal nastříkat (4 vrstvy)u kamoša v Brně.Horní kufr někomu spadl za jízdy takže kitování a zase lak.Ještě jsem hodil do barvy zrcátka.Navíc jsem musel vyměnit několik šroubů které patrně pocházely z nějakých postarších traktorů a byly značně rezavé nemluvě o tom že na každý šroub jsem potřeboval jiný klíč!!!TĚŠÍM SE NA JARO!LETOŠNÍ ZIMA JE NĚJAK DELŠÍ NEŽ NORMÁLNĚ!
31.12.2015
Tak je za námi první sezona.Fík šlape jak hodinky.Pneumatiky dunlop se osvědčily jak na suchu tak v bouřce.Najel jsem na nich cca8000 km a zadní budu měnit.Potěšilo mě že je sjetá stejnoměrně po celé šířce dezénu takže je jasné že pořídím stejnou.Brzdy jsou dokonalý vylepšil jsem je CNC páčkami a jednou mě už zachránily.Je obdivuhodné že i přes intenzivní brždění motorka drží stopu a perfektně reaguje na řízení takže jsem toho vola mohl objet krajnicí v protisměru.Zadní kolo bylo ve smyku ale neustřelilo do strany což přičítám taky pneumatikám a pevnému dobře navrhnutému rámu.Motorka je za jízdy stabilní,nevlní se a moc příjemně se ovládá i v náklonu.Spotřeba se motá kolem 6-ti litrů což potěší jelikož neumím jezdit na spotřebu jako naši starší spoluobčané při cestách na hřbitov o dušičkách.Poruchy nebyly žádné a to má na tachecu 60 000 tis.km.Co mi vadí tak je nízké plexi takže na mě za jízdy fouká jako na naháči takže bych chtěl pořídit vyšší.Další nedokonalost jsou sice velmi pohledná zpětná zrcátka ve kterých vidím tak asi jednu třetinu toho co bych vidět mohl kdyby byly o něco delší.Při předjíždění a zejména na dálnici při vyšší rychlosti je toto nepříjemné a nebezpečné.Bohužel tvar nohy neumožňuje jejich prodloužení aniž by to vypadalo jako zbastlenec.Fazer se cítí nejlíp na pěkné silnici.Hodně hrbaté silnice zvládá ale protože jsem koupil i přední pneumatiku novou tak se do ní chytá štěrk a pokouší se mě opískovat klín pod motorem.Do terénu se nehodí ale proč by měl když jsou terénní motorky.Tolik co bych řekl k motorce.
Nyní bych chtěl podotknout ke kufrům značky GIVI.Jak je videt na fotkách mám zadní kufr V 46 monokey.Když jsem motorku kupoval byl kufr odřený po pádu za jízdy,takže jsem ho přelakoval a přitom oškrabal a vyleštil čtyři malé odrazky které byly zastříkány barvou protože dřívější majitel zřejmě nevlastnil křížový šroubovák.Potom asi v květnu se mi podařilo trefit otvor odvodňovací drážky tramvajových kolejí na ul pekařské v Brně který kryje litinová mřížka a tím pádem ji někdo ukradl do sběru.Kufr se asi při rychlosti 40km/h rozhodl že mě předjede z prava ale stejně nevyhrál a narazil do obrubníku.Takže jsem rozebral zámkový mechanismus vyčistil a promazal.Do září byl v pohodě až na slovensku u Malacek se mu zachtělo emigrovat a opět vystoupil za jízdy.Takže jsem ho musel našroubovat na plotnu natvrdo.Uzamykací mechanismy GIVI jsou dvoudílné takže kufr drží jen pomocí dvou ubohých pružinek.V Hondě umí vyrobit jednodílný který při uzamčení nemůže měnit polohu.Jediné co cením na kufru Givi je že přestože skákal po silnici asi 1,2 metru vysoko jako tenisák tak se neotevřel a nevysypal se.

5.3.2016
Dneska jsem byl na motosalonu v Brně a pořídil jsem nové gripy tak jsem trošku tuningoval.Minulý víkend jsem objednal turistické plexi a v pátek přišlo tak jsem ho dnes nainstaloval.Trošku mě zamrzelo že výrobce toto plexisklo vyráběl na určitý typ motorky a když jsem ho přiložil tak nepasovalo do kapotáže takže jsem ho musel dobrušovat abych ho nalícoval tam kam patří.Stává se mě pořád častěji že se ke mě dostávají součástky které nepasují takže se nabízí doměnka že zlatý český ručičky už vymřely.Člověk by to pochopil pokud by součástky pořídil za solidní cenu ale u nás je všechno značně předraženo a ve finále vám pošlou póvl který si musíte doma dodělat.Nicméně toto plexi je o dvanáct cm delší a nahoře trošku zahnuté takže jsem zvědav jak se toto projeví za jízdy.Jakmile to projedu dám vědět jak funguje.

16.3.2016
Dnes jsem koupil novou baterku konečně se blíží nová sezona.V sobotu 12.3. jsem se byl projet abych vyzkoušel nové plexi.Výsledek byl neuvěřitelný-NIC SE NEZMĚNILO !Takže zbytečně vyhozených 1500 Kč.Takže vážení přátelé pokud uvažujete o výměně plexi za turistické bude asi lepší se smířit s tím že na vás fouká nebo koupit jiný typ motorky protože delší plexi už tam dát nejde protože byste museli sedět na místě spolujezdce.
24.4.2016
Tak jsem dal novou zadní pneumatiku samozřejmě zase Dunlop sportmax Roadsmart a vzhledem k tomu že mám asi 2000 km po výměně oleje v motoru tak mě udivilo že hodně zčernal takže v olejoznaku vidím černou tmu tím pádem mě čeká opět výměna..Nalil jsem tam Castrol Power 1.Po konzultacích s borcama v servisech jsem dospěl k závěru že Castrol se hodně zhoršil a nedoporučují ho.Kromě toho se mě převodovka jeví daleko tvrdší při řazení rychlostí a při zařazení jedničky nechutně cuká za spojku a dělá rany.Takže přecházím na značku Motorex a výsledek zde napíši jakmile to projedu.Každopádně Castrol neberte já už to taky neudělám.
12.9.2016
Letos jsem se zde na motorkářích seznámil s jednou začínající motorkářkou a dověděl jsem se že ráda maluje takže slovo dalo slovo a dnes mám doma ručně malovaný obraz mojeho Fazérka.Vzhledem k tomu že momentálně si šetří na svoji první motorku napadlo mě nechat si namalovat obraz abych měl důvod jí něco málo přispět.Nezklamala moje očekávání a pokud by někdo z vás měl zájem o ručně malovaný obraz svého miláčka rád předám kontakt na stránku této dívky.

Ti_rex
Ti_rex napsal 28.10.20 v 14:15 10b.

velice pekny fazer

Woky
Woky napsal 30.07.16 v 20:48 10b.

- Bomba mašina -

TODhunter
TODhunter napsal 26.05.16 v 23:06 10b.

Jak píšeš, nezklame. Fazer je prostě Fazer.

Jungler
Jungler napsal 26.05.16 v 22:36 10b.

Faaazor ! pořád jedna z něj

LG702BE
LG702BE napsal 10.04.16 v 16:21 10b.

Trošku jinej gang, ale přesto ,kolama jen vzhůru. 10 bod.