Aprilia Tuareg 660 (2022)

Vlastník PaDv
Vloženo 16.11.2022
Aktualizováno 16.11.2022

Vloženo: 14.10.2023, Uskutečněno: 14.10.2023, Stav tachometru: 8765 km, Zhlédnuto: 80x

Pravděpodobně poslední letošní větší vyjížďka musí stát za to. Chci si připomenout místa, která mám rád a kam se s Naďulkou (=manželkou) aspoň jednou za rok podíváme.
Start je ráno v devět, je celkem teplo (na 14. říjen mimořádně příznivé počasí), lehká mlha, která doufám brzy zmizí. Na jih se chci dostat nejkratší cestou, jedu přes Brno, na konci Brna už začíná lehce svítit i sluníčko. Celkem to jede, za chvíli jsem v Rajhradě a dál jsou Židlochovice. Přes most a Žabčice do Vranovic. Potom Pouzdřany, kde aspoň ze sedla prohlížím Pouzdřanskou step (někdy tam musím vylézt). Pak už je krásný výhled od památníku Cyrila a Metoděje nad Strachotínem na Pálavu, jezera, nádhera. Další krátká zastávka na hrázi u Dolních Věstonic, krásné vyhlídky nad Pavlovem a Mikulov. Mikulovský zámek a Svatý kopeček na slunku, to jsou pohledy! Do Valtic a do Rakouska. V rakouském pohraničí jako vždy téměř bez aut, krásné cesty, rychle to utíká. Na konci Rakouska je Hohenau, přes most nad řekou Moravou, pár fotek a je Slovensko. Za Kúty zastávka u štěrkových jezer v Adamově a dál směrem na Holíč a Skalici. Přechod do Česka, Petrov, zastávka u krásných sklepů (plžů) a do Strážnice. Oblíbenou cestou v borovicových lesích do Bzence, Moravský Písek, Uherský Ostroh+ a Uherské Hradiště. Z Hradiště jedu přes Modrou a dál po klikaté cestě přes Holý vrch do Zdounek. Potom už je Kroměříž, Vyškov a přes Rychtářov domů. Krásný den, řada nádherných míst, po čtvrté odpoledne jsem doma. Najeto přes 320 km, mohlo by být takových dnů víc...

• Karlov, Jeseníky

Předpověď ideální, tak zase příležitost spojit příjemné s příjemným. To znamená motorku a pěšky po Jeseníkách. Cíl je jasný - chci se zase po nějaké době podívat do Karlova a projít se po hřebenech. Start ráno a cesta d

Vloženo: 07.10.2023
    Uskutečněno: 07.09.2023
  • Tři dny na motorce

Výlet byl naplánovaný, jeli jsme ve čtyřech na třech motorkách. Michal s Klárkou (dcerkou), Marek a já. Michal s Markem oba na Ducati Multistrada 1200, já na Tuaregu 660. Takže je jasné, že jsem na ně musel občas čekat..

Vloženo: 25.09.2023
    Uskutečněno: 24.08.2023
  • Pardubice

Další výlet byl spojením příjemného s užitečným. Cesta do Pardubic měla cíl v Motocentru BARTH. Tam jsem motorku koupil a po roce a nájezdu 5300 km jel na servisní prohlídku. Nechtěl jsem jet po silnici 43 a potom 35 př

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.09.2023