Keeway TX 125 Enduro (2019)

Vlastník Peter-21
Vloženo 21.10.2022
Aktualizováno 21.10.2022

A1-cestovné enduro s výkonom 8kw, s nízkou spotrebou,pevnej stabilnej konštrukcie a dobrými brzdami,vhodné pre začiatočníkov

Yamaha XT 125: V dobe záujmu o kúpu nebol žiadny zachovalý motocykel na inzerát
Aprilia RX 125: Funglovka za 4000€-nechceli sme sa zadlžovať.Inak vzhľad dospelej motorky,18,21-ka pneumatiky,11kw

První dojmy - Prvá a asi dlho najdlhšia cesta motorky bola po kúpe zo stredného Slovenska domov asi 180km.Motor s necelými 800-to kilometrami na počítadle za tri roky prevádzky išiel krásne ticho len mu nejak chýbal výkon.Odhadom mal možno 6kw,po rovine max.80-po troch hodinách som dorazil domov.Mal som teda dosť času premýšľať čo sa zanedbalo-viac v recenzii.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého začínajúceho jazdca, ktorý sa chce postupne zdokonaľovať a vie oceniť univerzálnosť, jednoduché ovládanie a malé náklady na prevádzku.

Doplňky na motorce - Doplnky:
Predný plexi štít,zadný kufor na jednu prilbu Givi

Prečo som si teda vybral tento Keeway TX 125, keď už po ceste domov som mal pochybnosti?
Toto čínske endurko má zaujalo celkovým spracovaním a prvoplánovo som ho chcel pre syna na učenie,základy jazdy na motorke.Tých 8kw a maximálka 90 v TP je pre začiatočníka myslím akurát.

Kde sa strácal výkon...
Problém bol, že sa pravdepodobne nevykonala prvá servisná prehliadka.Podľa výrobcu sa majú po 500km nastaviť ventily na nejakú smiešnu hodnotu vôle 4-8stotín.Potom kontrola každých 6t km.Keďže sa to nespravilo ventily nemali žiadnu vôlu a trocha sa aj podpálili (na obrázku s ventilom vidieť malú vzduchovú bublinu)Vôlu som nastavil na hodnoty 0,1mm a razom motor nabral lepší ťah a maximálka šla k hranici 100km/h.Optimálne by bolo zhodnotiť hlavu a zabrúsiť ventily,ale nechal som to tak.

Teraz by som sa vrátil k jazde a univerzálnosti motorky.Pneumatiky sú samozrejme čínskej výroby s univerzálnym použitím a aj keď sú tejto výroby fungujú veľmi dobre na okreskách aj ľahkom teréne (poľné cesty) Vzadu 17", vpredu 19"Nie sú to rozmery veľkých moto,ale zasa stoja aj nové kvalitné polovicu.
Brzdy majú systém CBS-pri stlačení zadnej brzdí cca.polovičnou silou aj predná pneu.niekomu to vraj vadí,pre začiatočníkov je to dobrá vec.
Pruženie je asi najslabšia stránka,predok trocha mäkký a vzadu tvrdšie nastavenie,aby to fungovalo pri jazde vo dvojici.
Spojka a radenie ide ľahko, synovi robí problém zaradiť neutrál,mne nie-sila zvyku-príde to časom.
Motor je podľa mňa vzdialená kópia Suzuki DR 125, akurát bočné kryty a umiestnenie štartéra je iné.Usúdil som to porovnaním výkresov dielov oboch motorov na stránkach predajcov náhradných dielov.Motor Keeway spĺňa už emisnú normu euro4.Má teda vstrekovanie aj katalizátor.Spotreba má byť podľa TP 2,4l,v reále to vychádza 2,5l.Náplň oleja v motore 1,2l-mení sa každých 3000km.Prvé dve výmeny so dal po 1000km-preventívne.
Momentálne po polroku má motorka najazdené 4346km.Spoľahlivosť bez problémov.
Prvoplánovo ako som spomínal bola TX-ka určená pre syna,využívam ju však aj Ja,trocha z nostalgie na zaspomínanie na časy, keď som mal Jawu 90.Oproti mojej 230kg TDM-ke je na tomto 150kg endurku vcelku zábava jazdiť, hlavne mimo ciest je to pre mňa návrat v čase.
Pridávam jeden odkaz na video test síce v Poľskom jazyku,ale myslím že vystihuje toto enduro

Peter-21
Peter-21 napsal 28.10.22 v 20:43

Ďakujem

callowsick
callowsick napsal 28.10.22 v 19:41 10b.

Hezky sepsáno

Peter-21
Peter-21 napsal 24.10.22 v 08:09

Ďakujem, priebežne budem dopĺňať informácie a foto.

DeaDDream
DeaDDream napsal 24.10.22 v 07:59 10b.

Za recenziu