BMW F 650 CS (2004)

Vlastník zdeNick
Vloženo 4.10.2022
Aktualizováno 5.10.2022

Cenově dostupné báwo v jedinečně futuristickém overalu

První dojmy - Lehká, svižná a především dík nádrži pod sedlem bezvadně ovladatelná motorka s luxusním výkonem a zanedbatelnou spotřebou (člověk až zapomene, kdy že to vlastně naposled tankoval...)

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pohodovým jezdcům, začátečníkům a klidně i holkám. Čímž ovšem netvrdím, že i zkušeňák se nevyřádí, naopak - akcelerace dovede zadek zarazit do sedla a maximálka přes 180 km/h (je-li třeba) na jednovál šestistovku zaslouží pochvalu.

Doplňky na motorce - Dostal přezdívku "Gripen" (bo design) a toš jsem si jej trochu přikrášlil vlastníma polepkama v takovém jakože aero-baworo stylu. No a ještě jsem si udělal na CNC atyp plotnu z pertenaxu pro stabilnější aplikaci bežných (rozuměj netovárních) kufrů.

Tudle kuriozitku jsem jezdil před pár lety. Už na první pohled mne tehdy zaujal design a zpracování, takže si ke mně scraver našel cestu jako magnet k pólu. Ovšem pokud by to byl dvouválec, odpustil bych mu i ten jinak složitý přístup k vnitřnostem (nabíjení aku, doplnění kapaliny = půlka plastů pryč apod...). I tak bych do něj klidně šel znovu ale vyzkoušel dvojsvíčku. Určitou slabinou je menší udávaná nosnost zadního top case, ale vyvažuje to dostatečně variabilně použitelná "vanička" v místech, kde se jinak obligátně nacházívá nádrž (a kde se skvěle vozí děcka...pšššt!) a možná by to chtělo trochu lépe zmáknutý hlavní stojan (drží, nepřekáží, ale jeho upevnění je pravda trochu humpolácké). Podvozek více než jen dobrý - v zatáčkách to sedí jak přilepené, jen při double jízdě si ráda štrejchne koncovka výfuku o zem. Je to kladivo, co taky u jednoválce jiného čekat a na klepačku vycházející od motoru si nutno zprvu přivyknout, ale na jednobuch jinak žádné řekl bych výraznější vibrace. Maximum hvězdiček dávám jízdním vlastnostem, proplétání v městském provozu jedna velká sranda, rozumně tvarované sedlo zaručuje i velmi pohodlné delší cestování - co se posedu týče pak rovná záda, přirozeně vysoko ruce, nijak extrémně pokrčené nohy,... No a ovladatelnost? Absolutně bravurní a motka si vcelku poradí i se šotolinkou. Budíky jsou sice kontrolkama poněkud "poskrovné", ale jinak dostatečně přehledné. Prostě pěkná, jednoduchá motorka, nebojím se tvrdit, že univerzálního využití.

Milan1963
Milan1963 napsal 05.10.22 v 09:35 10b.

Dobrý a osvědčený stroj. Na jednoválec si musíš zvyknout, ale jde to - mám s jednoválci naježděno přes 100 tisíc po celé Evropě a v klidu. At' dělá radost.