Suzuki AN 400 Burgman (2000)

Vlastník Krugr250
Vloženo 3.9.2022
Aktualizováno 3.9.2022

Velice, velice pohodlný skútr s plně dostačujícím výkonem a jízdním projevem.

Motorka koupena od od soukromého prodejce

První dojmy - Vlastně velice kladné nebo spíše nemám s čím porovnat. Nikdy před tím jsem na skútru nejel tak že jsem vlastně pořádně nevěděl do čeho jdu. Ale padl mi do ruky po pár metrech i když má dva metráky tak díky opravdu nízkému těžišti mile překvapil ovladatelností.

Motorku bych doporučil pro - Pro nenáročné jezdce. Určitě pro jezdce nižších postav a když by si troufly na trochu větší hmotnost tak i ženy.

Doplňky na motorce - USB nabíječka s voltmetrem.

Když jsem se rozhodl, že si skútr pořídím tak jsem se rozhodoval mezi výše zmíněnými stroji. Nevím proč ale Burgman se mi vždy tak nějak líbil víc. Jeho nadčasový a jednoduchý "devadesátkový" dizajn neztrácí ani po letech na atraktivitě a nevypadá špatně ani mezi moderními stroji.
Z čeho jsem opravdu mile překvapen tak je maximálně pohodlný posed za řídítky, člověk nesedí na skútru ale v podstatě ve skútru s pohodlně nataženýma nohama (výška 173 cm), bez problémů se na něm nechá jet i delší trasa bez jakýchkoliv známek únavy jezdce. Skvělá ovladatelnost, svižný motor s výbornou odezvou na plyn, výborné brzdy a v celku v pohodě spotřeba cca 4 l/100 činí z tohoto stroje naprosto ideální přibližovadlo . Velice dobře je navržena ochrana jezdce před nepřízní počasí, hezky chrání před větrem i vodou. Plexi mám origo a řekl bych že je dostačující.
Na hezkých cestách se Burgman vede s lehkostí a člověk by ani neřekl že má dva metráky. V zatáčkách se nechá hezky naklánět (opět velké plus za nízké těžiště), nechá si líbit celkem velký úhel náklonu.

Co se mu ani za mák nelíbí tak jsou kočičí hlavy, nerovnosti na cestách a vůbec rozbité " dvojky a trojky" to ten podvozek a hlavně piďi kola snášejí dost nelibě.

Zatím jen běžný servis a drobné opravy byť má nízký nájezd (možná stočený možná ne, dovoz z Itálie) tak léta už nějaká má. Díly jsou relativně dostupné za celkem solidní ceny.
Buráka mám necelý rok a jsem nad míru spokojený a můžu říci, že předčil má očekávání. Příští rok plánuji výlet do Polska k moři a už teď se moc těším.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 04.09.22 v 09:29 10b.

Pěknej macek a dobrá značka

Milan1963
Milan1963 napsal 03.09.22 v 21:36 10b.