Kawasaki Ninja 300 (2013)

Vlastník Doby2022
Vloženo 21.7.2022
Aktualizováno 28.6.2023

Hbitá, hodná a ideální pro vstup do moto světa.

KTM RC 390: Hledal jsem bazarovou a žádná mě neoslnila, navíc podle všech recenzí nepohodlná a taky malý předsudky a pochybnosti k těm starším ročníkům KTM mě celou dobu odrazovaly.
Husqvarna Vitpilen 401: po vyzkoušení Ninji jsem už dál nepřemýšlel, ale vzhledově mě oslovila nejvíc...uvidíme třeba časem
Honda CB 300R: Krásnej stroj byl dlouho na prvním místě, nakonec rozhodl slabej výkon.

První dojmy - První dojmy byly pozitivní, vzhledově nepůsobí na první dojem jako 300ccm a někdo by mohl tipnout větší obsah na první dobrou, zároveň je na "sport" poměrně pohodlná (oproti Z650 z autoškoly si to pohodlí užívám - subjektivní názor)

Motorku bych doporučil pro - Podle mě i pro něžnější pohlaví kvůli výšce sedla a váze stroje, pak všem začátečníkům, kteří nechtějí z mnoha důvodů skákat rovnou po 50kw motorkách.

Doplňky na motorce - Plánuju ukazatel zařazené rychlosti, možná nastavitelné páčky kvůli tomu, že mám malý ruce jak dítě, padáky možná taky když to tady čtu v nápovědě =D.

Líbí se mi celkově hodně motorek (cafe racery, supermoto, naked atd..), ale nakonec jsem přemýšlel pouze nad naháčem nebo kapotou a po projíždění bazarů jsem se rozhodl koupit za dobré peníze ojetou (cca 12 tisíc km) Ninju 300 se všemi doklady a servisní knihou. Shlédnul jsem dost recenzí a tahle Ninja mi přišla jako dobrej strojek na začátek, jak už jsem psal, tak v autoškole byly vyzkoušeny 3 motorky a nejvíc ježděna byla Kawa Z650, která mi nebyla úplně pohodlná co se týče posezu a hlavně jsem usoudil, že její výkovej potenciál jako začátečník určitě nevyužiju, proto jsem koukal po motorkách kolem 30kw, což by mi mohlo při 80% jízdách po městě v Praze stačit.

Bylo to přesně tak, jak jsem zamýšlel a Ninja 300 je do města ideální, je hbitá, motor plynulej a krásně čitelnej, dá se jet na menší otáčky v klidu kolem 50km/h, ale zátah se koná někde po 6tis, kdy je akcelerace slušná a po městě úsměv vytvářející. Na okreskách si už dokážu představit vyšší výkon, ale je to taky z důvodu, že ji jako začátečník pořádně neždímu a mám pocit, že k tomu tahle Ninja je stvořená, prostě ji točit a točit a pak tam svítí 120 km/h během chvilky. Mám originální výfuk a zvuk je prostě takovej nijakej, po nastartování asi odpovídající obsahu, ale poměrně hezky přede v nějakých 7 tisících, nicméně laďák neplánuju, tady by se efekt obsahu 650 s laďákem stejně nedostavil a tyhle malorážky se střílejícím výfukem mě spíš přijdou vtipný..

Jízdní vlastnosti nemůžu z vlastních (skoro žádných) zkušeností s dalšíma motorkama posuzovat, ale jízda na ní je fakt pohodová a pro mě i pohodlná, působí lehce a zatáčení jde tak nějak samo, manipulace na místě díky váze taky bez problémů. Kdybych si na něco mohl postěžovat, tak to jsou brzdy, který bych snesl účinnější s trochu rychlejším nástupem.

Tuhle recenzi jsem napsal hlavně proto abych případně pomohl dalším začínajícím nebo pokukujícím po podobných motorkách, protože přesně takhle to pomohlo mě zde. Nějaké fotky určitě doplním časem, ale úplně nemám potřebu fotit se s motorkou, jak ji líbám a podobný píčoviny =D (snad se nikdo neurazí). Přidám časem taky nějaký postřehy z ježdění ať to případně někomu rozšíří obzor.

EDIT 2023: Teď v březnu byla na přezutí a nové řetězovce, musím dát za pravdu, že nový obutí je veliká změna než na těch předchozích kamenech, skoro se mi při cestě domů chtělo stornovat nabídku k prodeji =) , nicméně za pár dní si pro ní přijede nový majitel z druhý strany ČR a jdeme rovnou na přepis na úřad.

Najel jsem na ní přesně tolik, kolik jsem potřeboval abych se dostal trochu reálně vůbec do pocitu řízení motorky a zjistil, že to je fakt silně návykový a zároveň pochopil, že to není pohoda jako vyrazit na kolo do lesa.

Ninju 300 hodnotím jako fajn motorku do začátků a musím říct, že bych možná řešil časem silnější brzdy, s výkonem se nic moc dělat nedá, ten prostě časem na okreskách chybí, ale jinak v Praze to je naprosto dostačující a kličkování v provozu jsem si vyloženě užíval =). Co mě kromě výkonu donutilo k výměně je chování dvouválce, kterej mě trochu sral už v autoškole (KAWA Z 650), je to poměrně ucukaný a u nižších převodů musí člověk hodně jemně zacházet ze spojkou (skvěly na naučení, ale mě už to časem sralo =D )

V dalším článku u vložení nové motorky na 90% vložím Triumph Street Triple 675 =) , po dalších drobných procentech jsou adepti Suzuki GSR 750, Suzuki GSXR 750 a mizivou šanci má i Honda CB650f ...uvidíme.

NewKy
NewKy napsal 28.07.22 v 23:26 10b.

Krasavice

Doby2022
Doby2022 napsal 26.07.22 v 10:10

Kali88 _ Díky, uvidím co přinese čas, ale možnost silnější Ninji tu samozřejmě je Sám jsem zvědavej kam mě to zavede...

Kali88
Kali88 napsal 25.07.22 v 22:48 10b.

Tak za článek jasnej plnej počet, jsem zvědav zda půjdeš po čase do silnější Kawy Ninja. Já si zvolil rovnou tu největší a nelituju ani vteřiny v jejím křesle nebo stání v servisu. Myslím, že Ninju vystihuje radost a zážitek. A na objemu a výkonu až tolik nezáleží. Rozhodně chválím výběr na začátek

Doby2022
Doby2022 napsal 22.07.22 v 22:20

Pro me jako zacatecnika jezdi fajn, je treba ji vytacet aby prisel vykon a pak je hodne ziva a mrstna, coz je v provozu sranda.

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 22.07.22 v 22:13 10b.

Nevím teda jak to jezdí ..Ale za značku máš 10