Husqvarna 701 Supermoto (2022)

Vlastník Tommas88
Vloženo 3.6.2022
Aktualizováno 3.6.2022

Je to hodné supoermoto pro každého, kdo ho chce.

Motorka koupena od FIRMA:Power Machines Brno (Malhostovice) - Všechno super:-)

První dojmy - Už jsem ji měl 2x půjčenou na celý den a tak jsem věděl do čeho jdu. Lehoučká, obratná a dostatečně výkonná. Trochu utlumený výfuk, ale to se pořeší po první tisícovce km.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě:-)

Doplňky na motorce - Taška na sedlo, Laděný výfuk (teprve bude)

Už jsem pár motorek měl (ne všechny tu mám), ale vždy ojeté.
Před pár lety jsem si řekl, že na to seru a motorku prodám a když se budu chtít projet, nějakou si půjčím. Za tu dobu jsem vyzkoušel kde co(Z900, Tenere 700, Africa Twin,CB500X, 790 Adventure R,...), ale tahle Huska(KTM) se mi nějak vyhýbala i když jsem jí chtěl vždycky zkusit.
Nakonec jsem objevil, že se dá půjčit v Brně a neváhal jsem.
Bohužel pro mojí peněženku jsem zjistil, že tohle je přesně to, co potřebuju.
Už bylo na čase si taky pořídit i novou motorku, garáž už byla taky postavená, tak jsem jednoho krásného jarního dne zavolal do Power Machines Brno, kde měli pár kusů skladem a koupil si jí
Za mě to je perfektní motorka skoro na všechno. Dá se s ní jezdit do práce, cukat po městě, blbnou okolo komína, dát si celý den v sedle a nebo vyrazit na pár dní někam na motovýlet. Není to na žádné dlouhé přesuny a jízdu po dálnici, ale na to jsou jiné stroje.
Zatím jsem najel jen něco přes 500km v zajížděcím režimu (a cca 1000km na předváděčce v roce 2021). Zajíždění je nuda a musím se dost krotit, ale i tak se dá pěkně svézt. Za chvilku to budu mít za sebou a pak Huska dostane první servis a nějaký pořádný výfuk (asi Leo Vince).
Co se týče motoru, tak ten je bezva, na jednoválec takřka bez vibrací. Brzdy akorát na jeden, max. dva prsty. Převodovka taky OK, Musí na ní být člověk trochu hrubší (speciálně na quickshifter), ale pak řadí přesně a rychle.
Podvozek je pecka a čím rychleji člověk jede, tím je lepší. Ovladatelná je Huska asi jako kolo. Spolujezdec je na tomhle dost nesmysl a nikoho za sebe posazovat nehodlám
Úložný prostor nula, tak jsem koupil takovou malou tašku na/za sedlo na lékarničku, peněženku a zámek na kotouč.
Spotřeba je zatím 4l/100km a mám vyzkoušené, že i když člověk jede jak magor, tak jen lehce přes 5,5l.
Je to motorka do zatáček a ideálně s trochu lepším povrchem. Dá se s ní i do lehkého terénu, ale to mě nikdy nebralo. Všude píšou, že sedlo je peklo, ale mě nevadí a měnit ho nebudu.

Trochu žere gumy, ale zase ti SM od Conti jsou fakt krutý lepidla.

Takže závěrem bych jen řekl, že je to takový hyper lehký naháč s enduro posezem a tak akorát výkonem na normální silinice.

doktorM
doktorM napsal 28.10.22 v 18:27 10b.

Dobrá volba. Držím palce a hlavně opatrně.

Hanzr
Hanzr napsal 27.10.22 v 11:15 10b.

Osobně mám verzi 2021 a jsem s ní naprosto spokojený
Co se týče zvuku tak mám LeoVince Nero a musím říct, že bez DB killeru má parádní hlas i když je to EURO 5.
Jinak názor na to mám stejný jako ty.
Spotřebu neřeším ale i kdyby jo, tak je fakt parádní a nikdy jsem se nedostal přes 5,2l / 100km.
Co se týče gum, tak ty jí moc chutnají Jezdím standardní ContiAttack SM EVO a za sezónu jsem odkroutil 3 sady ale to se nedá nic dělat.

Aktuálně mě bude čekat servis po 10 tisících km a nikdy nebyl jediný problém s ničím.
Jediné co mě trošku zlobí je rychlo řazení s falešnýma neutrálama mezi 5-6 ale to je standardní věc u všech 701 / 690

Na ty zatáčky na klasických silnicích ideální stroj

Machy07
Machy07 napsal 06.06.22 v 18:52 10b.

Topovka

PSanec
PSanec napsal 03.06.22 v 14:57 10b.

Super mašina čistě na ježdění a votomto je.