BMW R 1200 GS Adventure (2014)

Vlastník Pyškotek
Vloženo 3.5.2022
Aktualizováno 3.1.2024

po 7 letech s intrudrem C 1800 nastal čas na změnu , zadání chopper pro dva na dlouhé cesty , bohužel včil na trhu nic není teda kro HD ... glide, tož jsem hledal a adveture je nejrozumnější volba

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Harley Davidson Pan America 1250: na fotkách krásná i v reálu , posez jak na choperu jizda mě moc neoslovila , termín dodání dlouhé a s příslušenstvím sem se dostal do pro mne nereálné ceny teda zatím
Yamaha MT-09 Sport Tracker: za mě top nenašel jsem chybu krom toho že mi byla malá a tím že jezdíme dva absolutní nesmysl
Kawasaki Versys 1000: jen nápad ani jsem se na ni v reálu nebyl podívat
Yamaha XT1200Z Super Tenere: zajímavá , jen v reálu se mi nelíbila

První dojmy - vše co se jde dočíst je pravdou dokonalé až nudné ,krom řečí o váze při natankované nádrži , ano kdo jde s váhou nahoru asi tento pocit má . Já šel z 380 kg na 260 kg takže si užívám lehkost a lepší ovladatelnost , podvozek je pro naše cesty respektive záda lepší a po letech na motorkách kryté a vyhřívané ručky mé klouby taky ocení

Doplňky na motorce - jen rozšíření blastrů a přechodka na telefon do originálního držáku navigace , ostatní už bylo součástí koupě

zatím po měsíci jen 2500 km , bez delšího výletu , v teplotách -1 až 14 st a úplně v pohodě , včil teplota roste sezona konečně začíná ... je silně návykové jezdit . Oproti intrudru nejsem líné ji po práci vytáhnout a projet se po okrskách kolem komína. Co mě sejří je že jak sem přezul na nové gumy jde od předního kola hluk , původně jsem myslel ložiska ( po vímeně furt stejné) projel jsem kamarádům jejich GS a hluk stejné, holt asi ten zobák posílá vše od cesty na horu a tím že mám výklopnou helmu kterou zavírám jen pri dešti či rychlostech dálničních, sem si vzpomněl na tátu a škodu 105 zesil rádio a neřeš takže špunty do uší a je klid

sezona 2022
ČR, SK,Hu, Srb, Mak, řecko ,rakousko, itálie
24500 km -39800 km
při kopi výměna všech provozních kapalin namazání kardanu, výměna pneu tourance next byly hlučné viz koment víše , další anake 3 hluk zmizel a konečně klid
závady - 0

sezona 2023
ČR, SK,Hu, švýcarsko , francie ,rakousko, itálie
39800 - 57600 km

závady - guma stupačky spolujezdce, občas jde občas ne senzor tlaku přední pneu vyřeším při výměně pneu