Manet Korado (1996)

Vlastník Motokanec
Vloženo 15.3.2022
Aktualizováno 15.3.2022

Potřeboval jsem stroj na ryby - a zvítězil Manet Korado

První dojmy - Korado jsem kupoval ve stavu kdy asi 6 let stálo někomu v garáži. Překvapilo mne, že po nalití benzínu okamžitě nastartovalo. Když si vzpomenu jak jsem startoval babetu, tak to bylo nebe a dudy, Taky dost dobře táhne do kopce, oproti babetám... Na ryby úplně stačí. A a největší bonus je ten, že nemá značku, takže s ním můžete jezdit řidičáku až do devadesáti let, tedy pokud se toho dožijete a budete ještě vidět na cestu

Motorku bych doporučil pro - na venkov, pro jízdy do 3 km (ale ujel jsem za den v kuse i 130 km)

Doplňky na motorce - Nemá, akorát jsem na něj připevnil cyklometr

Co bych řekl. Hledal jsem stroj který mne doveze na ryby do vzdálenosti asi 40 km a bude mít spotřebu pod 2L/100km.
Korado má při rychlosti 27km/hod spotřebu 1,7 L.
Fakt je, že motat se i po okreskách rychlostí kolem třicítky, je poněkud nebezpečné, takže kdo si chce koupit motorku a jezdit po obyčejných silnicích, tak to není vhodný typ stroje, na polňačky a lesní cesty je to super volba.
Pozitivem je tedy snadné startování, a malá spotřeba.
Negativem pak malá rychlost, horší brzdy, větší vibrace a hlučnost, a dvoutakt, u kterého se musí míchat benzín s olejem.
Dobrý taky je, že vzhledově se Manet Korado blíží k motorkám víc než levné skůtry typu MP Korado 50.
S Manet Korado celkem velká spokojenost.
Kupoval jsem ho za 8 000 v perfektním stavu v roce 2021 a teď když se dívám na inzeráty, cena těchto strojů je kolem 15 000 až 20 000.
A vzhledem k tomu, že dochází k prudkému zdražování benzínu, tak si myslím, že cena těchto starých motoreček ještě poroste.
Přeci jen starej dobrej benzín je lepší jak elektrokolo, už jen kvůli většímu dojezdu

Sany_62
Sany_62 napsal 19.02.23 v 15:04 10b.

hruso25
hruso25 napsal 15.03.22 v 19:37 10b.

Vzacny kúsok z Povážských strojarnim.