Honda CB 500F (2022)

Vlastník jakub_hruby
Vloženo 5.3.2022
Aktualizováno 16.6.2023

Ještě jsem neměl šanci se na ní projet, ale jsem z ní úplně unešenený. Je to nádherně udělaná velká motorka a s velkým vylepšeními (novými upsidedown tlumiči a dvěmi brzdovými kotouči a radiálním! čtyřpístkem)

Motorka koupena od FIRMA:MOTOSALON KLOKOČKA (Praha 5-Hluboč - S koupí u Klokočky jsem byl spokojený, krásný nový showroom a ocěnuji rychlost a vstřícnost. Motorku jsem v pátek zarezervoval, v pondělí zaplatil a v úterý jsem si pro ní přijel :)

KTM Duke 390: Měl jsem Duka 125 a chtěl jsem něco jiného ( 2 válec a dospělejší motorku, jiný vzhled a spolehlivou Hondu)

První dojmy - Doplním až se projedu, teprve dělám A2 takže musím ještě počkat. Ale naživo vypadá o hodně lépe než na fotkách a hodně jí pomohly prokouknout nový vidlice a brzdy. Když jsem jí uviděl naživo poprvé, tak jsem neměl slov, úplně mě ohromila…

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající a pokročilé motorkáře, kteří chtějí dospělou motorku s nízkými náklady a zároveň nepotřebují 100 koní aby se bavili na silnicích :) Motorka dokáže odpustit spoustu chyb, ale zároveň není nikterak poddimenzovaná nebo podobně

Doplňky na motorce - Krovka místo zadního sedla, M-Style páčky, rozšíření stojánku z Ali a výfuk SC-Project

Na moje začátky jsem měl Duka 125 a je to opravdu úžasná motorka, lehoučká a jede fakt krásně. A k tomu ten design a displej, myslím si že je to sen každého mlaďocha. Ale jako druhou, první velkou motorku jsem chtěl už něco většího, dospělejšího. Měl jsem ve výběru Yamahu MT-03 (hlavně kvůli tomu dvouválci, jinak mě moc nenadchla) a Hondu CB500F (ještě bez upgradů 2022) a Hondička mi od posezu po design seděla o mnoho víc. No a pak Honda oznámila nový vidlice a brzdy a bylo rozhodnuto, moje vysněná motorka se stala realitou. Hned v Listopadu jsem ji objednal, dealer mi slíbil že bude určitě v prvním kvartálu 2022, tak jsem si řekl že super. Ale pak v Únoru jsem zjistil že bude až v půlce Července, no a tak jsem začal pokukovat po nějakých skladovkách a právě jsem našel tuhle v mojí vybraný barvě u Klokana. No musel jsem ji mýt ;D O to větší z ní mám radost, že je to moje první nová motorka. Budu si jí hýčkat :)
Více zkušeností s ní doplním až s ní něco najedu.

Update 24.03.2023:
Tak už mám s Hondicí najeto 6700km a můžu říct pár poznatků. Letos jsem upravil předpětí na zadním tlumiči (byl na druhé poloze, teď na třetí) a jízda je ještě o 50% lepší. Motorka je mnohem stabilnější a pevnější, nejvíc je to znát při svižnější jízdě, kdy se tolik nehoupe ale zase není moc tvrdý. Ohledně motoru, který už je zajetý, mi přijde že jede moc hezky, krásně točivý a má fakt super zvuk i s origo výfukem. Zároveň mu vůbec nevadí jet ve městě na 4 nebo dokonce 5, prostě úplný univerzál. Ještě bych vyzdvihl spotřebu, protože s mým stylem jízdy (klidná jízda s tím že se občas rád svižně svezu) jezdím za 3.1l/100km :D Brzdy jsou tak akorát, nejsou to nějaký jedovky, ale když za ně vezmu, tak brzdí fakt hodně. No a teda podvozek, za mě perfektní kompromis mezi komfortem a sportovností, dokáže odfiltrovat spostu klasických českých děr a nerovností, ale zároveň když chci jet trochu rychleji tak mě podrží. Občas jsem četl nějaké výtky k displeji, ale za mě s ním nemám žádný problém, mám nastavený jas na maximum a nikdy jsem neměl pocit že by málo svítil. Plus mám na něm nalepenou matnou fólii, která asi trochu pomáhá. Zatím s ní nic nebylo, jezdí jako nová a věřím že to tak ještě dlouho zůstane :)

Update 9.6.2023 :
Dnes mi dorazil výfuk SC-Projekt SC1-M a už jsem ho stihl i nainstalovat. Zvuk je fakt super, není o moc hlasitější než origo výfuk, ale zvuk je o hodně hlubší a bublavější. Těším se až se projedu ;) Jinak aktuální spotřeba je 3.3l/100km, což si myslím že je furt skvělý na to že jezdím docela svižně. S motorkou jsem stále maximálně spokojený

Pokud máte zájem sledovat moje dobrodružství na dvoukolech, tak můj Instagram: thejakubhruby

jakub_hruby
jakub_hruby napsal 10.06.23 v 09:50

No jasně, nikam to zbytečně nehoním Ale mám úseky kde skoro nikdo není a tam se trochu svezu, ale furt to nejsou nějaký vysoký rychlost. Opatrnost nade vše

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 10.06.23 v 09:38 10b.

Když vidím to nadšení, tak už jen za to 10b, ale jezdi s citem, ať se dožiješ 70-ti, jako já.

Fusioon
Fusioon napsal 25.05.23 v 21:45 10b.

libac22
libac22 napsal 13.03.23 v 20:39 10b.

Taky jsem jí měl a byly to 3 super sezony At slouží

faux4
faux4 napsal 13.07.22 v 19:17 10b.

Tenhle nový model mě taky hned oslovil..