Aprilia Tuono 1000 R Factory (2007)

Vlastník Rabb
Vloženo 21.2.2022
Aktualizováno 21.2.2022

Jednoduše bestie, hodná v malých otáčkách a s jemným plynem, ale pod plnym heftem zatáhne jak píchlá svině a chce tě ze sebe shodit.
Jinak hravá s parádním podvozkem a brzdami.

Yamaha FZ1 N: Cena, a ani nebyla příležitost a snaha nějakou následně po tuonu hledat
Honda CB 1300: Byla o 200km dál, a jak jsem se byl projet na tuonu, nebylo už o čem uvažovat

První dojmy - Výkon Podvozek Váha Brzdy A hned padla do ruky, jak kdybych na ní jezdil již několikátou sezónu

Motorku bych doporučil pro - Vyjezděným motorkařům, co chtějí vykon, skvělý podvozek a hlavně conto mají v hlavě v pořádku

Doplňky na motorce - Laďáky od RP, opravdu krásný zvouček

Tato motorka není pro nikoho, kdo nemá nic najezdeno, nebo ji chce na začátky.
Umí být hodná i se nechá vést přesně kam řidič chce, ale stačí se opřít o plyn a hned kopne, a kdo to nečeká, ten narazí.
Ten 2V motor je prostě razantní rozdíl ve výkonové krivce oproti 4valcum, na kterych jsem jezdil do teď.
Hlavně si na ni dokážu užít jakoukoli projížďku.
Na delší cesty mi je absolutně nepohodlná 200km+ ale toto snad vyřeší uprava sedla.
Tato bestie prostě žere každou zatáčku a každou rovinku, co ji kdo dopřeje ?

Black_Tea
Black_Tea napsal 09.09.22 v 22:19 10b.

Hell on Earth Na Tuonu by se měl každý v životě aspoň jednou projet a pak vůči němu poměřovat jiné motorky...a třeba si je i koupit...protože tohle je prostě pro někoho moc. Ale je úžasná.

.Banán.
.Banán. napsal 09.04.22 v 20:32 10b.

Krásnej Tuňák :))

Figi25
Figi25 napsal 08.03.22 v 13:14 10b.

Tuono V2 a ješte Factorka Top

Leatherboy
Leatherboy napsal 21.02.22 v 19:27 10b.

tomu říkám objektivní recenze ... velmi stručná a přitom naprosto vypovídající a vyvážená - taková ta mašina prostě je, je to bestie, na nic si nehraje, když je potřeba, žádný okolky a jde hned na věc.

Dobře Ty!

Tak si jí užij, ďáble!

Paulano
Paulano napsal 21.02.22 v 16:23 10b.