Aprilia Tuono 1000 R Factory (2007)

Vlastník pancake
Vloženo 23.9.2014
Aktualizováno 17.2.2018

Nekompromisní dravec, který budí pozornost a údiv okolí.

Triumph Speed Triple: důvod neuveden
Ducati Monster 1100: důvod neuveden
Ducati Streetfighter 1098/s: Moc peněz :(

První dojmy - První jízda mě chytla za srdce, vykouzlila úsměv na tvaří a já věděl, že tahle motorka mě bude bavit. Výkon ostrý, brzdy skvělý a podvozek přesný. Čím více kilometrů za náma tím víc se mi motorka dostavá do ruky. Prostě pořádný dvouválec jak má být.

Jednou sem se svezl na Ducati Monster 600 což byla moje první zkušenost s 2V a od té doby sem k tomuhle motoru nějak tíhl. Přemýšlel sem tedy co za motorku od Suzuki SV přes Ducati Monster 1100 až po Ducati Streetfighter ( tehle volbě nemohla má drahá polovička přijít na jméno z důvodu se zaúvěrovat )

Na jedné z Ducati Tour v Brně sem měl možnost vyzkoušet si "Dantesovo" Tuono a bylo vymalováno
Motorka splňovala všechny moje požadavky - jedinečný design, výkon a finanční dostupnost...

V Září 2014, po roce hledání, se naskytla možnost mít Tuono ve verzi Factory. Neváhal sem tedy ani vteřinu, sehnal dodávku, vycucal konto, prchnul z práce a jelo se pro ni

Motorka

jízda je v nižších otáčkách trochu ucukanější ale jakmile tomu zatahnete začne vše fungovat na jedničku. Moc si pochvaluji brzdy, maximalně mě vyhovují, velmi učinné ale přitom vás nevyhodí ze sedla jen když se jich dotknete malíčkem.
Podvozek trochu tvrdší, ale za to velmi přesný a máte pocit, že byste motorku mohli ovládat pomalu "s prstem v nose".
Motorka mě neuvěřitelně baví! Škoda jen, že sezóna už končí a já nebudu mít možnost najet víc kilometru a mít tak více poznatků. Snad zima nebude moc dlouhá a já budu moct brzo napsat více info o motorce

Uhličan
Uhličan napsal 18.10.17 v 20:18 10b.

nadhera!

jana_cek
jana_cek napsal 06.06.15 v 21:38 10b.

Starling
Starling napsal 30.05.15 v 22:06 10b.

Pěknej Tučňáček za 10 b.

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 26.05.15 v 08:53

Krásný kousek Ať dělá radost!

malina
malina napsal 20.10.14 v 14:38 10b.

nádhera