Honda XRV 750 Africa Twin (1992)

Vlastník Mechator
Vloženo 9.12.2021
Aktualizováno 17.4.2023

Podobný příběh jak se ZXR... před cca 20lety, kdy si ji pořídil kámoš a nechal mě svézt, zážitek byl nezapomenutelný, "proboha, tak obrovská" a v létě 2019...

První dojmy - Tahle legenda mi padla do ruky tak, že jsem z ní pořádně od té doby co jí mám, neslezl ?

...a v létě 2019 jednou tak na SK bike tripu, kdy jsme seděli na zahrádce s partou na kafi a totálně rozbitej z cestování na stavěném Trackeru z Hondy NX650, padlo rozhodnutí, že takhle to dál nejde a že by to chtělo nějaký pořádný oldschool dálkový dostavník a bylo to. Ideal Africa XRV650 nebo XRV750 max RD04. Následovalo pár měsíců marného brouzdání na netu, po víc jak 1/2 roce došla s 650 trpělivost a jednoho dne v 5.00h avízo od kámoše Hanyho a na Bazoši.sk, mžourám na krásnou sice nepojízdnou RD04 v netradiční krásné modré zákl.trikolóře. V 10h už jsem to motal s pickupem zasněženou Pezinskou Babou a jak jinak než v prvním tvrdém lockdownu, kdy nikdo nic nevěděl, jen snad že na čáře jsou zátarasy a vojáci. Cesta byla volná, nikdo nikde a kolem poledne už jsem fotil první fotku na odpočívadle na P.Babě. Konkrétně tenhle kousek byl původně dovoz na SK z DE, odstaven údajně cca 15 let, čemuž jsem i věřil, protože když jsem se jí poprvé dotkl a vzal za plyn, byl tvrdej jak šutr a natlačit ji nepojízdnou na vyzvedanýho pickupa s téměř zablokovanýma kolama bylo taky terno. Doma následovalo vše pohyblivé prostříkat WDčkem, doufouknout kola, vyčistit a namazat totál tvrdej řetěz, prolít lanka a bovdeny WD, snad 20x dolů nádrž, což kdo má Afriku není úplně rychlovka, což jsem už pak zvládal i po slepu do 5 min a dokola čištění palivového systému. Výměna oleje, kontrola chl.kapaliny. První start se odehrál snad pár dní po koupi a do jara jsem už furt jen něco šteloval. Nicméně na jaře bez zásadních velkých oprav stála Afrika připravená na první km. Což je neuvěřitelný, tak nic neodešlo, vidlice do teď suché, původní tuhá řetězovka cajk, brzdy, prasátka, gumy, pal.pumpa, lanka, všechno po celý rok dalo krásnou sezónu. Legenda ožila! Dostala laďák, nyní jsou na řadě gumy a základní servis motoru. Vyrostl jsem na "superbajcích", pak klasicky endura, nějaké roky hobby MX a tohle beru jako zlatý hřeb. Ten pocit když si pluješ krajinou ve stoje a jen zlehka cítíš jako by ses vznášel je fakt něco. A to se nebavím když na druhej zic jen tak na pankáče nakurtuješ spacák a s partou si válíš a kocháš se v maximálním komfortu je top!:)

Milhausss
Milhausss napsal 18.03.22 v 21:51 10b.

Nádherná.

RadimVY
RadimVY napsal 10.01.22 v 16:07 10b.

Afrika jak má být!

Mechator
Mechator napsal 04.01.22 v 18:25

Díky všem za komenty :) ...ano tyhle motorky jsou dnes už vyloženě srdcová záležitost

callowsick
callowsick napsal 16.12.21 v 09:40 10b.

jak píše kocharowski - dvě kulatý světla jsou prostě super klasika, co se neokouká a to jedno žlutý vypadá zatraceně dobře

Žanynek
Žanynek napsal 14.12.21 v 19:52 10b.

Super klasika