Honda PCX 125 (2021)

Vlastník Mariacek
Vloženo 1.9.2021
Aktualizováno 24.11.2023

Honda PCX 125 - skútr na dojíždění

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

První dojmy - První dojmy super, zatím motor šetřím, ale jede podle očekávání. Ale je o trošku (rovných 100kW) slabší, než má předchozí motorka

Motorku bych doporučil pro - Každému, kdo na moto začíná nebo potřebuje někam denně dojíždět PO kvalitnĺjších cestách...

Skútr pořízený v srpnu 2021 na dojíždění do práce do Prahy. Bomba věc, když se chcete vyhnout kolonám. Obratnější než motorka. Je nová, tak zatím motor šetřím...

Ne náhodou se jedná o nejprodávanější motocykl v ČR.

Edit:
Skútr jsem v říjnu 2022 prodal z několika důvodů:
- odjížděl jsem na roční misi, tak jsem nechtěl ať rok trčí v garáži (měl najeto 7 tis. km a prodán se "ztrátou 10 tis., tak super)
- nevyhovoval mi hrozně tvrdý podvozek, trochu kostitřas
- jezdím při teplotách nad 5 st. a měl špatnoi ochranu proti větru. I když jsem měl motohadry, byla mi na hrudník zima
- jezdím 80% trasy rychlostí 80 a více, od rychlosti 70 nahoru nic bezpečné nepředjedete, trvá to...

Skútr bych si i přes nevýhody normálně asi nechal a dokoupil větší sklo a vyhřívané hefty, ale prostě jsem využil toho, že v roce 22 byly PCX nedostatkové, dobře jsem jej mohl prodat a po misi jsem si chtěl koupit něco "lepšího". Takže v podstatě v říjnu 23 si po dlouhém přemýšlení jdu pro Forzu 350 , která snad většinu nedostatků odstraní.

Abych PCX jen nehanil:
- pokud bych jezdil hlavně město, ovladatelnost je super
- spotřeba vždy 2,1 až 2,3...
- vyhovoval mi viditelný tachometr a pořádné kontrolky blinkrů
- start stop je dokonalý - startuje to alternátorem, takže žádné opotřebení startéru (ten ani klasický nemá), nemá žádnou prodlevu při startu, na křižovatce pod vámi nic nevibruje a je ticho - start stop mi na Forze bude chybět
- klasické řídítka - možnost jednoduše upevnit mobil s navigací
- obrovský kufr pod sedlem, kam jsem vždy dal batoh cestou do práce
- krásný design
- značkové pneu Michelin city grip
- cena jako za lepší kolo

peterkw
peterkw napsal 11.02.22 v 22:13 10b.

Držím palce. Tiež som spravil downsize, ale len o 48 kW a 90 kg.

Mariacek
Mariacek napsal 10.02.22 v 23:00

Jj, taky mě to baví. Do města ideál. Já ale jedu do Prahy 20km po okreskách, tak si ji asi ještě rok nechám a pak vyměním za Forzu 350 nebo NT1100.

Bicista
Bicista napsal 02.10.21 v 15:39 10b.

Ja presedlal z RE Interceptor 650 a nelituji. PCX pradni svezeni, strasne me to bavi :)

meikls
meikls napsal 20.09.21 v 10:04 10b.

super, taky budu pořizovat

TondaBenda
TondaBenda napsal 01.09.21 v 20:48 10b.

Pekná ...