Moto Morini Corsaro (1963)

Vlastník Marekh22
Vloženo 18.6.2021
Aktualizováno 5.11.2022

Musim rict, ze jsem vubec necekal jak ta opravdu mala motorka pojede a jak ma motor krasny zvuk.

Motorka koupena od Italska

První dojmy - Motorka pry stala spoustu let nekde v Italii v garazi a nikdo na ni nechtel uz jezdit. Ma kupodivu najeto jen neco malo pres 13000 km.

Doplňky na motorce - zadny

Chtel jsem neco stareho k porovnani tak mi osud prihral Moto Morini.

Vycistil jsem poradne karburator nebot byl uplne zarostlej, HT tryska totalne ucpana tak par dnu nalozeno ve Verve a vsechen ten nanos bordelu povolil, dobry. Procisteny kontakty, motorka zacala davat krasnou jiskru tak proc to nezkusit? Koupil jsem novou NGK svicku v Alza, jiskra jeste lepsi nez predtim.
Vypustil jsem olej a dal novej mineralni olej, do benzinu pridal tu VIF nahradu ,, olova ,, a zkousel nastartovat. Po takovem 20.tem nakopnuti zacala snaha motoru prijit k zivotu. Pridal jsem volnobezne otacky sroubkem na karbecu a motor zacal celkem pekne brucet.

No nedalo mi to tak jsem ji parkrat projel, musim rict fakt dobry. Uplne neco jineho s porovnanim s Jawkama a Cezetama. Sehnal jsem na eBay original Manual tak se pustim tohle leto do detailu.

Razeni pravou nohou je trochu nezvyk, ale myslim, ze se to casem podda. Dle prospektu ta motorka ma uvedenou max rychlost 120km/h , ale kdyz casem budu brouzdat neco kolem 80 tak budu spokojenej. Dle doboveho celkoveho hodnoceni to vypada, ze ten motor byl dobrej a spolehlivej.

Listopad 2022: Motorka jezdi porad pekne!!

Motorku mam mesic tak cas ukaze.

Frames
Frames napsal 23.06.21 v 09:47

Panebože, ten svařenec řidítko-brýle-zátka vidlí, ten ti dá zabrat...

Normik
Normik napsal 22.06.21 v 21:04 10b.

Luxusní strojek

atilla3778
atilla3778 napsal 22.06.21 v 15:18 10b.

paradni a originalni

walda1
walda1 napsal 22.06.21 v 00:04 10b.

pěknej stroj vypadá to jako devadesátka kroska od Jawy gratuluji

zolik.
zolik. napsal 21.06.21 v 14:59 10b.

Zdravím a blahopřeji, krásná, i ta klasická přední pirelka je ještě k světu.