Suzuki DL 1050 V-Strom XT (2021)

Vlastník kundatrak
Vloženo 29.4.2021
Aktualizováno 29.4.2021

Dobrá motorka za dobrou cenu, možná neprávem podceňovaná ve srovnání s konkurencí.

Motorka koupena od FIRMA:Global Moto (Hradec Králové)

Honda CRF1100L Africa Twin: Moc drahá
Yamaha Tracer 9 / 900: Moc silniční
Moto Guzzi V85 TT: Obava z nižšího objemu, s Italy nemám zkušenost co se týče spolehlivosti

První dojmy - Původně jsem se jel do motosalonu podívat na motorku v černé barvě se zlatými ráfky, když jsem ale viděl oba stroje vedle sebe, marlboro prostě vyhrálo :) Zatím mám najeto asi 50km od nuly, takže na hodnocení je celkem brzy, ale zklamaný určitě nejsem :) Jediná věc, kterou bych výrobci vytkl, je konstrukce padacího rámu - vůbec nechrání horní boční část motorky, jen spodek.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem, kteří hledají dobrou cestovní motorku za dobrou cenu.

Doplňky na motorce - Zatím jsem jen polepil ráfky originálními samolepkami suzuki. Ta původní černá mi připadala až moc černá :D

Po prodeji starého litrového V-Stroma z roku 2003 jsem řešil dilema, jaký motocykl pořídit na novou sezónu. Díval jsem se na ojeté Afriky 1000 rok 2018 a výše (s novými budíky atd.), ale jsou stále drahé. Další varianta byla V-Strom 1000 rok 2014 a mladší. Tam se ale ceny pohybují řekněme 200tis Kč a více s tím, že motorka mívá najeto 30tis km, gumy a řetězovka jsou v neznámém stavu nemluvě o historii používání stroje. A design stroje, hlavně té přední části, také není bůhvíjak atraktivní.
To už bych raději koupil očesanou ne-XT verzi 1050 za 280tis, kterou jsem původně v GlobalMoto poptával. Ale prodejce mě přesvědčil jít raději do XT verze a nabídl mi slevu 15tis Kč. XT je v hezčích barvách, na drátěných kolech, LED blinkry, hezčí zrcátka i budíky a s elektronickými vychytávkami. Takže na konci března 2021 jsem objednal, zaplatil zálohu a na konci dubna si ji odvezl domů. Údajně jsem měl štěstí, že jsem se rozhodl ke koupi rychle, protože produkce je minimálně do září vyprodaná a motorky prý nebudou ...
Na hodnocení je zatím brzy, samozřejmě že ve srovnání se Stromem z roku 2003 je to nebe a dudy :)
Budíky jsou ve srovnání s konkurencí velký retro, ale což, na budíky se nejezdí :) !

Firefighter32
Firefighter32 napsal 06.03.24 v 13:54

Ahoj,
můžu se zeptat, jak jsi spokojený při své výšce s ergonomií téhle motorky? Nezvyšoval si sedlo, řídítka nebo snižoval stupačky? Já mám 193 cm a dívám se po tomhle kousku, ale neměl jsem možnost se s tím projet, jen na ní chvíli posedět a tak by mě zajímaly případné zkušenosti s delší jízdou, díky.
Tom

jirifox
jirifox napsal 23.05.22 v 09:37 10b.

skvělý stroj, mnoho šťastných km

Typhon
Typhon napsal 06.05.21 v 19:22 10b.

marin35
marin35 napsal 06.05.21 v 07:01 10b.

Super výběr, taky jsem ji zvažoval, jak tak tam vedle sebe stojí...Hmm... sám bych měl dilema, hodně šťastných kilometrů přeji

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.05.21 v 22:29 10b.

super