KTM 790 Adventure R (2019)

Vlastník mviperm
Vloženo 26.4.2021
Aktualizováno 13.11.2021

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 14 záznamů

Pitimier
Pitimier napsal 18.10.21 v 11:29 10b.

perfektní shrnutí, naprosto souhlasím... mám jí od loňska a baví mě víc a víc a sypu do ní taky víc a víc... s brzdou naštěstí problém nemám, to bych se asi po...l :))i když tedy je to kousavá svině... pokrátkém čase jsem úplně rezignoval na ježdění po silnici a jezdím převážně off. Mám pořád seriové ráfky a na zadek cpu na zimu endurové gumy ve 140 se silnou 3mm duší s normálním ventilkem (pobere to). trochu se bojím podhušťovat protože nemám haltr, ale snese to 1.8 a zatím jsem neměl problém... bezdušové gumy už jsem přestal dávat, protože mi to pořád utíká (asi kolem drátů). Jinak ti důrazně nedoporuřuju se svézt na rally verzi protože návrat zpátky na ten skvělý podvozek tě bude bolet:))) ta rally žehlí jako prase... to jsi jako v peřince... a pobere to nesmysly... navíc já jel na 890 a ten motor už je mnohem líp vyladěnej odspoda... možná to tedy bude trochu i dekatem který zatím nemám ale ta moje kačena se zdá oproti 890 dost ucukaná... Předek od Radeho je výbornej a to že mi ta původní plastová věž praskla jen urychlilo nákup... funguje skvěle a hlavně ta motorka už neni zepředu škaredá. Jdu teď objednat one finger clutch, kupoval si to venku nebo u nás? Nějak se mi nedaří najít dodavatele v čechách, nemáš tip?

ať ti ta přerostlá obluda slouží !!! Petr

Vo1c3k
Vo1c3k napsal 10.07.21 v 09:23 10b.

frufruST
frufruST napsal 10.06.21 v 13:56 10b.

užitečné postřehy
(aerodynamiku jsem řešil odmontováním plastových wingletů zpod předního světla, které zvedají vzduchovou proudnici přímo do helmy + deflektor nad plexi. Dost se to zlepšilo)

hansdorf
hansdorf napsal 03.05.21 v 06:14 7b.

Skvěle napsaný !! Otázka zní , proč nezměníš stroj ,když perfektně znáš nedostatky, ta přední brzda mě dostala , a i to ostatní nejsou kosmetický závady. Nezápasil bych s tím a šel o dům dál .

GrahaXT
GrahaXT napsal 01.05.21 v 17:15 10b.

Měl jsem tu možnost něco na ní najezdit. Moc dobrá volba ?

Thorsteinar
Thorsteinar napsal 01.05.21 v 08:40 10b.

Pěkně popsané,taky jsem měl v hledáčku,ale jelikož jezdím hodně ve dvou,tak to nakonec vyhrála 1290...tak at slouží

dangsx1100g
dangsx1100g napsal 30.04.21 v 12:28 10b.

Pěkně napsaný.Co se týče tý brzdy tak podobnej problém má 990ka se zadní brzdou a je to tim,že se ohřívá od svodů.Počítám,že hadice k abs kurvítku vedou kolem motoru a v terénu se to neuchladí.

LOWEOld
LOWEOld napsal 29.04.21 v 11:43 10b.

Ahoj, plánuji podobný stroj, díky za parádní postřehy. Chtěl bych se zeptat, kde jsi koupil skládací zrdcádka a jestli jsi s nimi spokojený? Bydlím kousek od Tebe, tak se třeba časem stavím pro radu. Pěkný den Ti přeje Olda :)

Za recenzi píšu 10 bodů

Honza-K
Honza-K napsal 27.04.21 v 20:16 10b.

Hezky napsany, dobre informace pro potencialni zajemce o tuhle motorku. Evidentne ji ale pouzivas zpusobem, na ktery je vymyslena, coz je dobre...

Paulano
Paulano napsal 27.04.21 v 16:19 10b.

Bezva mašina i recenze!

mviperm
mviperm napsal 27.04.21 v 14:33

@panca - Díky za bodíky ! Přehrívaní se zatím nekonalo. Jel jsem nějaké sračičky, ale věčšinou dosti svižným tempem tak se to chladilo v pohodě. Pár krát už se mi taky zapnul větrák ale né moc na dlouho. Je pravda, že jsme se spolu ještě nikdy moc nezaprasili a nezasekali, ale na to asi taky někde dojde. Pak docela pomuže něco přebrodit, aby se ten bordel odmočil Písek a kamínky jsou fakt k posrání! Všude se to cpe, drží se to v každém prolisu. Z mřížky to fur doluji klíčem nebo jinou tenkou "pomůckou". Ono musíš myslet na to, že to není úplně stroj postaven do podmínek kam ho lidi tahaj. Oni prostě vzali S-ko a podvozkem a pár drobnostma z něj udělali R-ko. Tím to pro ně hasne a pro nás teprv začína :D

@Hříbek - Díky za koment no dávám ji co se do ni vleze, pač to docela snáší a ja si to náramně užívám. Veřím, že drtiva věčšina jezdců sedlajíci tuhle mašinu ji tolik netrápí. Ale najdou se myslím i mnohem horší mučitelé než jsem já

panca
panca napsal 27.04.21 v 13:42 10b.

Deset bodů za odvahu sem napsat zkušenosti , a to i ty negativní. Když pomineš zmíněné problémy, prima stroj.
Chci se zeptat v souvislosti s provozem v bahně, písku, listí apod., neměl jsi někdy problémy s přehříváním? Obávám se, že chladič dostává od předního kola pěknou sadu, a tím jak je jeho žebrování jemné, by mohl mít tendenci se zanášet. Ta origo mřížka před chladičem taky není úplně supr domyšlená, zvlášť její demontáž je u off stroje zbytečně složitá a zdlouhavá.

Hříbek
Hříbek napsal 27.04.21 v 08:35 10b.

Pěkně jí dáváš je evidentně ve správných rukou, kde se dočká toho, k čemu byla určena

Mezekk
Mezekk napsal 26.04.21 v 22:57 10b.