Jawa 250/559 panelka (1965)

Vlastník Freedy
Vloženo 23.3.2021
Aktualizováno 23.3.2021

První silný stroj , který jsem ve 14 letech dával kompletně dohromady cca 3 roky .

Motorka koupena od koupeno od starého pána jako nepojízdná

První dojmy - Dopoledne jsem dostal řidičák v 17 letech a už po cca dvou hodinách jsem ten motor u brněnského výstaviště zašvihnul a museli jsme pro motorku přijet s vozíkem :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :-D , né to jen tak píšu , je to tak strašně moc dávno a žádné motorky tady moc nebyly a kdo může říct , že si za vlastní peníze ( 200,-) i s přepisem koupil ve 14 letech svou první "velkou" motorku!

Doplňky na motorce - spoustu věcí je úplně předělaných a to několikrát , včetně motoru , podvozku , pérování , jízdní vlastnosti , když nepočítám vzhled

První motorka , na které jsem se všechno naučil ... lakovat , upravovat , dělat motor , elektriku , jízdu ... no prostě všechno , to byl můj život :-*

cmiral
cmiral napsal 30.03.21 v 20:40 9b.

Čadil
Čadil napsal 24.03.21 v 17:26 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.03.21 v 14:28 10b.

Dávám deset bodů. Parádní dílo, zvlášt' ve 14 letech...to jsem ještě nevěděl, že existují klíče jako 10, 14, 17 atd...ale strojařina jde dodnes zcela mimo mě...

Targus
Targus napsal 24.03.21 v 12:29 10b.

Tak to je naprosto jasné. Do tří vteřin dostaneš od místních znalců takový kartáč, že se z toho pose..., tak dejme tomu, že se pokakáš.
Zprznil a potupil jsi, co se dalo, správně bys měl být nejmíň zaživa rozčtvrcen. Nicméně na té motorce jezdíš ty, nikoli místní znalci. A měla by se líbit zejména tobě, nikoli místním znalcům, takže proč ne-ééé.
Je príma vidět motorku, která není v jawácké červeni a nemá zcela shnilé, anebo pro změnu turecké či čínské ráfky.