KTM 390 Adventure (2020)

Vlastník jincom
Vloženo 15.3.2021
Aktualizováno 29.6.2023

Lehká, dostatečně výkonná, perfektně ovladatelná.

Motorka koupena od FIRMA:TOROLA racing (Frýdek-Místek) - Pěkná prodejna, ochotní prodavači, dobrá domluva. Z mnoha prodejen v MS kraji, které jsem několikrát navštívil, je tahle jednoznačně nejlepší, co se týče přístupu k zákazníkovi. Teď toho mají evidentně hodně a zároveň nestíhají dodavatelé, což je trochu znát. I tak za mě supr, rozhodně doporučuju ;)

Benelli Leoncino 500 Trail: Krásná a mít na rozhazování, koupil bych si ji jako druhou motorku. Perfektní motor, parádní zvuk. Jediné, co mi trochu vadilo, tak tvrdý podvozek, kdy je na cestě cítit každá nerovnost.
Honda CBX 500: Prostě mi nesedla. Pocitově na svůj objem docela mohutná, vysoká a hlavně líná. Prostě nemastná neslaná.
Ducati Scrambler: Icon. Na pohled krásná motorka, ale na mě zbytečné silná a nesedla mi ergonomie.
Yamaha MT-07: Zvažoval jsem spíš Tracer 700, takže mě zajímal hlavně motor. Na mě opět zbytečně moc silná motorka, byť mnohem méně ucukaná, než Versys 650, který jsem měl.

První dojmy - Pátá a poslední motorka, kterou jsem projel v rámci svého výběru. Líbila se mi a tajně jsem doufal, že mi sedne bez výhrad. A přesně to se stalo. Po pár stovkách metrů jsem se pod přilbou přiblble usmíval a liboval si, jak skvěle mi sedla. Měl jsem fakt pocit, jak kdyby mi někdo postavil motorku na míru.

Motorku bych doporučil pro - Méně zkušeným jezdcům, nebo naopak zkušeným motorkářům, kteří ví, že tohle hledají. Všem, kteří uvítají svižnou, lehkou a dobře ovladatelnou motorku s pěknou moderní výbavou.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi GIVI
Nosič + horní kufr GIVI
Padací rám MOTO guard

Vloni jsem si po 7 letech ježdění na 250ce skútru koupil Versys 650, který byl na mě ale moc velký, těžký a silný. Hledal jsem motorku, na které budu moct jezdit do práce (cca 60 km), o víkendech se projet a občas vyrazit s báglama po Česku, do rakouských Alp apod. Jezdím sám, mám 179 cm a 77 kg, takže jsem nehledal nic silného. Scramblery a naháče jsem vyloučil, protože při delších cestách by mi vadilo, že na nich prostě fouká.

Dneska jsem se byl poprvé projet (mimo zkušební jízdu) a jen jsem si potvrdil, že to byla skvělá volba. I do těch 6000 otáček to hned od novoty pěkné tahá už od jedničky. I v centru Ostravy se s motorkou parádně proplouvá provozem, manipuluje v garáži. Supr je displej, kde je všechno dobře a přehledně vidět. Ještě jsem ho nezkoušel spárovat s telefonem, na to jsem docela zvědavý. Jinak mám k motorce koupený nosič a horní kufr GIVI, což musím teprve namontovat. Objednaný mám i padací rám origoš KTM. Tak to jsou první dojmy. Časem určitě napíšu další info. Jinak pokud by někoho zajímalo něco konkrétního, klidně napište zprávu. Rád odepíšu ;)

eibenberger
eibenberger napsal 02.05.21 v 11:02 10b.

Také o ní dosti uvažuji, myslím, že je to přesně to, co potřebuji. Ale nejdřív za rok.. Přeji ať dobře a spolehlivě slouží..

Vencanator
Vencanator napsal 18.03.21 v 11:46 10b.

Pěkná a slušně vybavená motorka.

Jen mě docela překvapuje, že je dle vás CB 500X vysoká motorka, i když KTM 390 Adventure má o dost vyšší sedlo. Přišlo vám, že ho má KTM lépe vybrané, jakože pak člověk lépe dosáhne na zem a ta jeho výška potom není tak znatelná?

Mě i Leoncino Trail přišlo docela vysoké (jinak je to ale pěkná motorka s parádním motorem se slušným zátahem), neumím si představit, jak by mi vysoká přišla tato KTM s výškou sedla 855 mm (Leoncino má 815 mm, CB 500X 830 mm). Jinak by se mi ale zamlouvala, to nemůžu říct, že ne.

No každopádně ať dobře a hlavně bez nehod slouží.

SV-DR
SV-DR napsal 16.03.21 v 14:45 10b.

Dobrá voľba