Honda CBR 1000RR Fireblade (2012)

Vlastník Kubik19
Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 12.6.2022

Vloženo: 10.08.2021, Uskutečněno: 09.08.2021, Stav tachometru: 31000 km, Zhlédnuto: 20x

Zdarec palec,
po neskutečně vydařeném víkendu v Mostě na WSBK, jsme si prodloužili víkend tím, že jsme v pondělí, ještě vyrazili na jízdy veřejnosti do Brna.

Ano, vím, že je lepší agenturní ježdění, ale pořád v sobě mám takový vnitřní rozpor, jestli se tomu věnovat a utápět v tom hrůzu love nebo ne. Perdídós!

Díky bohu, že s kolegou máme možnost vozit motorky v dodávce, takže máme i na tak ubohé jízdy veřejnosti, docela slušné zázemí.

První jízda 18:00
Na startu se řadíme úplně dozadu z prozíravého důvodu. Přece jenom, to chce pořádně zahřát a rozhýbat se a nepotřebuju aby do mě naletěl nějaký střelec. (první chyba). Nutno podotknout, že poprvé v životě mám supercorsy a studený tlak jsem měl 1,6 (což bylo moc, chyba číslo dvě). Vyrazili jsme do první kola, a hned od zatáčky n.1 se táhnu za skupinkou extrémně pomalých naháčů. Nevadí rozhýbám se a pak je někde pojedu. Díky bohu, že jsem je l za něma, protože hned v další zatáčce to poslat týpek rovně a málem sestřelil dva týpky ve stopě. Na céčku jsem si s něma poradil a letěl do švonce, všechno cajk, hasan se nekonal, guma ok tahám gas. Po švoncovi je zátačka, kde jsem za svých teleckých let zahodil 600, ale kupodivu ji mám teď rád. Naletím do esíčka a hle, předemnou rozházený 2 motorky po cestě a týpek který vehementně uhýbá mi vletí přímo před roztočenou 3jku... no nebudu lhát málem jsem se posral. První červená vlajka... Díky bohu ji vyhodili předemnou, takže se v depu řadím na první flek. Po asi 3 minutách jedeme (btw byla tam i sanitka ... číslo 1.) Vyletím jako první, zamnou nalepené GSXR 600, které má víc nálepek z jízd veřejnost na plexi, než je zdrávo. Gumy zahřáté, všechno parádní.. s týpkem se naháníme a je to fakt paráda. Sem tam v kačeru někdo rozložený na prvočástice ale dvě kola super. Najíždíme na třetí kolo a najednou ve Františkovy oblak prachu, motorka ve vzduchu a červená vlajka č2 (sanitka č2 taktéž). No nic po cestě do pitu jedu nějaký záda ať se nenudím a zkouším nevysedat v zatáčkách - klobouk dolů před všema kdo nejsou opičáci jako já, protože z té výšky jsem měl závratě. Červená vlajka. Vypustili nás asi na 3 kola, ale musím říct, že jediné co bylo zajímavé je, že mi ta supercorsa lehce uchcala na výjezdu za františkem (asi chce menší tlak.. nebo co já vím gumám ještě nerozumím).

Jízda č.2 19:00
Tentokrát jsem se "vesral" do první třetiny, abych co nejdřív po zahřátí mohl tahat a neměl moc velký provoz. Po předjetí všech, jsem první tři kola jezdil téměř sám a to byla velká paráda. Ovšem, přišla červená vlajka č.3 tentokrát bez sanitky. Takže zase co nejvíc do předu. Přede mnou nové GSXR (bez blinkru a zrcátek) a 600 co mě tahala v prvním stintu. Vyletíme a začíná velká paráda. Na brzdách jsem trošku lepší, ovšem motorově je to nové Gixeeer fakt silné a vždycky mi na rovince uteče jako prase (že já kokot to prodával :D) no taháme se hodně dlouho a je to super. Chvilku já, chvilku on. Pak se k nám ještě přidal ogara na 600 a byl to race jak hajzl. Fakt jsem si to užil. Mimochodem na Švoncovi, my ta posraná supercorsa uchcala zas, že hasan byl už zatraceně blízko. Každopádně podle gopro nejrychlejší čas dne 2,24 vysoký :) tak jsem to trošku zlepšil.

A co z toho plyne ? Veřejnosti asi už jezdit nechci, ale okruhy mě baví na tolik, že to zkusím nějak utáhnout. Takže snad se budeme potkávat. Jen ještě nevím na jaké agentuře. mějte se čago belo.

A zase video, tentokrat "race" s GSXR 1000 L8 :) docela to jede

matt (38) napsal 04.10.2021 v 21:14+1

Cus jestli chces mit klid tak jezdi 2. A 4. Jizdu ?
Uz to mam vyzkousene

1 reakce

Kubik19
Kubik19 05.10.2021 v 11:15

Zdarec, už asi budu jezdit jen agentury :D

Remi-la-bo (7) napsal 27.08.2021 v 21:10

Tady...

Remi-la-bo (7) napsal 27.08.2021 v 20:54

Zdar jak svina,sice furt červena ale nakonec sme se svezli...

Ozzy_ (1142) napsal 19.08.2021 v 09:19

Co je to za supercorsu ? SP nebo smes ? A hlavne ... jaky bylo teplo ? Na vyjezdech utrhnes kazdou gumu, ale cim tvrdsi, a cim vetsi teplota, tim vetsi sance ze to prehrejes a pujdes ... me v Moste na GSX-Ru chodili ty RS10ky (coz zhruba odpovida supercorse SP) chodili bokem na kazdym vyjezdu, a to a ni moc horko nebylo, draha tak 30. Ted v Brne o vikendu kdyz mela draha 50 jsem musel jednak s tlakama jeste hodne dolu, protoze sem odjel s gumou na 80 z nahrejvaku, a vracel se s gumou ktera mela 100 stupnu, a o 2 desetiny vetsi tlak ..... a cokoli SC2 se dala jet jen rano, pred obedem uz klouzala jak svina i na sestce pokud chtel ject clovek rychle.

1 reakce

Kubik19
Kubik19 23.08.2021 v 09:33

hele bylo to právě SP. Moc horko právě nebylo řekněme 26 takže dráha tak 35-40? Tohle je asi jediná věc, které se na tom ježdění na okruhu bojím. Nikdo mi není schopný poradit, jaký jezdit gumy a tlaky :D. Protože, narovinu v tom švoncovi dostat hasana prostě nechceš a že k tomu nebylo vůbec daleko.. takovej tankslapper jsem snad ještě nedostal a koule mě bolí ještě teď :D

• Loket a poslední jízdy veřejnosti

Tak jsem vyrazil na poslední jízdy veřejnosti. Já vím, poslední se neříká, ale když mě ten provoz tam tak s..., že to ani nejde. Navíc ti lidé neumí ani držet stopu a pak je to o hubu. A tak jsem se rozhodl, že na spz ka

Vloženo: 25.05.2022
    Uskutečněno: 25.05.2022
  • První 25minutovka Brno 2k22

https://youtu.be/pLzHRkHyglE Tak jsem včera vyjel letos poprvé na okruh v Brně. Celek den poprchalo a bylo 14-16 stupňů. Nakonec teda klapla jediná 25minutovka, ale i tak jsem si to mega užil. Není to žádná výhra po

Vloženo: 07.05.2022
    Uskutečněno: 07.05.2022
    Tachometr: 32000km
  • Servis time 2022

Deník motorky: Tak jsem se pustil do servisu před sezónou 2022. Letos jsem to teda vzal, zase z gruntu. V první řadě motorka odjela k FIKmoto. Svíčky, rozvody, ventily, K&N vzducháč, quickshifter od rolingera (gp řaze

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.01.2022