BMW F 800 GS (2016)

Vlastník dinods
Vloženo 21.2.2021
Aktualizováno 2.1.2022

Přesně to co jsem chtěl. I barevně se mi líbí.

Suzuki DL 1050 V-Strom : důvod neuveden

První dojmy - Moje první enduro, první BMW. Trošku mne překvapila výška sedla.

Chtěl jsem okusit něco jiného než silnice. Chci se podívat dál na východ a tahle motorka mi připadá na tyhle cesty ideální. Byl jsem zvyklý jezdit po silnicích na cesťáku. Takže se s touhle motorkou zatím seznamuji a dovybavuji ji na cestování. Zatím mám najeto asi 600km a to ještě k tomu v zimě. O proti mé předešlé motorce je to velký rozdíl v pohodlí. Byl jsem zvyklý na široké pohodlné sedlo a kapotáž, kde jsem mohl jet i v mírném dešti a byl jsem skoro suchý a nefoukalo na mne. Takže jsem vyměnil Touretech plexi za větší od Wunderlichu. Dokoupil jsem sadu kufrů od Touratechu, dodělávám usb nabíječky, držáky na mobil a navigaci. Tankvak Wunderlich a přemýšlím o změně sedla a montáži tempomatu. Ale jinak z ní mám co se týče jízdních vlastností dobrý pocit.

11.4.2021
Tak mám najeto prvních 1000km. A musím říct, že je to čím dál víc lepší. Jediný, na co jsem si ještě pořádně nezvykl je, že při vyšších rychlostech to dostávám do ramen. Hold jsem trochu rozmazlenej z Deauvillky, kde jsem měl cestovní plexy a vůbec na mě nefoukalo. Jo a že musím čistit přilbu od mušek, To jsem taky dělat nemusel :) Ale to jsou maličkosti. Trochu jsem musel doseřídit řadičku a řidítka. Snažím se jezdit převážně po okreskách a vedlejších silnicích, abych si na motorku lépe zvykl na řazení ve tvrdých enduro botech. Do většího terénu se zatím moc nepouštím, neboť je po zimně vše ještě mokré a rozblácené. Občas si projedu nějakou suchou polňačku. Jo a už mám za sebou první defekt zadního kola. Jel jsem se projet a nějak jsem nepřemýšlel coby kdyby. Takže krom základního nářadí pod sedačkou jsem sebou nevezl skoro nic. Jen taštičku s lékarničkou u které jsem měl hozenou sadu na opravu bezdušovek. Nevím, proč jsem to měl sebou. Ale to už je teď jedno. No takže jsem asi 80km od domova píchnul. Naštěstí se duše neroztrhala a dalo se to u pumpy dofouknout. Vydrželo to asi 10min k další pumpě a tam už to byla totálka. Takže Google a nejbližší pneuservis na motorky kde mi zvedli telefon byl cca 15km. Takže po prázdné zadní jsem tam tam dojel těsně před zavíračkou. No ale povedlo se a guma taky neutrpěla. Nicméně původní 5let staré Metzelerky mají sice najeto jen 5tis. ale už jsou zpuchřelé a za mokra fakt kloužou. Takže ještě večer jsem objednal sadu MOTOZ Tractionator GPS. Mám na nich najeto cca 400km a musím říct, že fakt dobrý. Chci je zkoušet do dovolený, ať jsi sem jistý, jestli na nich pojedu, nebo jestli je přezuju.
Celkem má motorka najeto 5700km a musím říct, že vše funguje lehce a precizně. Super brzdy, přesné řazení a výborným podvozek. Jen to sedlo...bude jiný! Do dovolený chci najet 4tis a udělat na 10tis.větší servis.
Z doplňků mám objednaný tempomat a dokoupil jsem prodloužení předního a zadního blatníku. Štvalo mě, jak všechno lítá na motor a vzadu na tlumič.

H1000
H1000 napsal 22.02.21 v 14:29 10b.

Tak je to správné a tak to má být

dragsterrr
dragsterrr napsal 22.02.21 v 12:54 10b.

vitaj do klubu :)

Milan1963
Milan1963 napsal 21.02.21 v 18:07 10b.