BMW R 1200 GS Adventure (2017)

Vlastník dafikk
Vloženo 29.6.2020
Aktualizováno 7.6.2023

Vloženo: 25.08.2022, Uskutečněno: 21.05.2022, Stav tachometru: 2700 km, Zhlédnuto: 27x

Velikonocni Rumunsko nas namlsalo,tak jsme vyuzili toho ze syn jede do Bosny na ryby a vyrazili za nim. Meli velkou chatu a spali v ni jen dva,tak jsme toho vyuzili a meli jsme prvni noc kde spat. Kovid zdevastoval hodne sluzeb i v Bosne,tak kdyz jsme byli na ceste,prisla SMS se zadosti od syna,abychom jim dovezli nejake pivo,ze obchody v okoli jsou bud zavrene,nebo ze neberou karty. Stavujeme se tedy v Banja Luce v obchodaku a kupujem plato plechovek Zajecarsko. Lidi s usmevem okouneji,kdyz privazuji škopky na top case.

Prijezd do rybarskeho raje v Gornjim Ribniku vede krasnyma,zatackovityma silnicema. Chata u reky v rybarskem resortu je fakt velka. Syn s kamaradem uz na nas cekaji a nejiste oznamuji,ze v chate nejde topeni a ze je tam zima. Ze uz se to snazili zprovoznit,ale ze to nejde. Ukazuji me termostat,ve kterem se stourali...inzenyri...Nasel jem dvirka od topeni,otocil knoflikem a za chvili v topeni bubla tepla voda
Vedle v dedine jsme si v jedine otevrene hospode siroko daleko dali veceri v Bosenskem stylu za levny peniz. O snidani se postarali chlapci za ty piva a vyrazime smer Dubrovnik. Vybral jsem cestu co nejvic po Bosne. Priroda a silnice jsou tam nadherne. Mam v planu vodopady Kravica

A poutni mesto Medzugorje

Sjizdime k mori v Neumu (to je ten "ocasek" sahajici k mori mezi Chorvatskym uzemim). Pokracujem po pobrezi az do Dubrovniku. Sezona jeste nezacala,tak je provoz minimalni. V Dubrovniku jsem rezervoval pres Booking hotel mimo turistickou oblast,protoze jinak ti Chorvati nevi co by si rekli za ubytovani. Jdeme do mesta spis jen tak se projit a dat si neco k piti. Zaludky mame jeste zasyceny z obeda,z mega obrich porci z poutniho mesta Medzugorje.
Sejdem do pristavu...par fotek v pristavu a uz se ohlizime po nejake hospode.
Obsluhuji 2 mladi kluci a ja predpojate cekam chorvatskou aroganci a drzost. Muzu povolit v kreci...kluci jsou prijemni,slusni a v pohode. Po otevreni jidelaku si beru bryle,jestli treba spatne nevidim a v nekterych cenach jsem neprehlidl desetinnou carku. Opet lestim bryle a hledam tu carku...to si delaji snad prdel?!?? Pizza zacina za 180,-Kc a leze k 350. Jidla jsou cca od 450 vyse
Klukovi na rovinu rikam,ze jist nebudem,ze nejsme hladni (ne kvuli tem cenam,ale i proto). Ze snad jedine neco maleho. Cekal jsem reakci v chorvatskem stylu,ze jsou Cesi pastikari,ale jeho reakce je spis vstricna. Snazi se nam doporucit nejake tousty,ale v zapeti sam sobe to vyvraci,ze to take neni male a ze to neni uplne OK. Nakonec se domluvime na olivach za asi 60KUN...
Doma cucim na bankovni vypis a platba 1347,-Kc. Meli jsme Aperolspritz, 2x pivo, lahev bileho vina a zminene olivy,ktere tedy prekvapili. Donesl misku oliv, koflicek s balzamicem, koflicek s olivovym olejem a opecene platky veky. K tomu vinu to bylo opravdu vynikajici!!
Snidane na hotelu bohata a pestra. Hotel pro nas dva 1400Kc na noc se snidani a motorka byla pres noc v podzemni garazi. Cisnici v hospode i v hotelu bez chorvatske arogance,prijemni a usmevavi. Zato ve starem meste v Dubrovniku,Chorvati jak je znam! Kafe za 8€ a borec se tvari nakvasene,ze si nechces sednout k nim do hospody. Dobytek na hradbach take nechce pochopit proc nechceme platit 250KUN za osobu,za vstup na hradby. Vzdyt v tom mame prohlidku i namorniho muzea...strc si to doprdele ty arogantni kokote...chteli jsme jen na hradby...Turistu pribyva,tak jdem pomalu zpet a uz se tesim do Bosny do hor,kde je klid.
Jeste vopruzny chorvatsky policajt chce videt technicak a povinne ruceni o motorky. Vopruznik je i Bosnak...take chce technicak,ale pojisteni uz ne. Tak jedem...konecne.
Nechtel jsem puvodni pres Mostar,tam uz jsme byli,ale kdyz me navigace navadi odbocte doprava,ja tam kouknu,tak hned vim,ze cesta do prudkeho kopce do hor,po ceste plneho kameni velikosti krabicky od cigaret,neni s nalozenym GSem a ve dvou to co bych povazoval za pohodovou cestu. No nic ceka nas zajizdka 40km a pres Mostar. Po ceste se stavujeme u jednoho z nescetnych prodejcu jahod,davame pausu,kupujeme asi kilovou vanicku jahod,odpocivame ve stinu,pac teplomer ukazuje 33°C. Za chvili prisla rodinka i s tresnema za nami a ze si mame nabrat...samozrejme zadarmo. A druzba zacala Za chvili chce ode me koupit pantata telefon a po dalsi chvili i GSo Domu ze nas hodi svym medourem. Kouknu na rezavou past z 80' let,na ocuzenou prdel od dieselu a s usmevem se omlouvam,ze je ten kseft strasne lakavy,ze vim ze toho asi budu litovat,ale ze si necham jak telefon,tak i GSo Klasicka rozprava dvou svetu o tom kolik vydelavame,co delame,kolik stoji bydleni,kolik chleba apod prerusi az dcera,prijizdejici v BMW v podstatne mladsim vydani,nez tatikuv Meda. A kdyz se dozvedeli,ze mame svobodneho syna,tak se snazili prodat aspon dceru S hrdosti v hlase rikaji,ze je studovana,ze pracuje jako recepcni a mluvi nemecky a anglicky...vybavil se me Tajemny hrad v Karpatech,kde hostinsky byl take hrdy,ze dcera je 'studyrovana' v klasterni skole v Hornich Salašarech Syn,telefon i GSo je porad v mem vlastnictvi a za tohoto konstatovani se loucime a jedeme dal.

Mam v planu navstevu bunkru Josifa Tita. Az pri nejake zastavce na kafe zjistuji,ze bunkr ma otviracku 10-14hod a nas prijezd je po 16hod. Neda se nic delat. Zamluvim aspon pokoj se snidani za 20€!!! Jeste se divam,jestli ta cena neni jen pro jednoho. Kdyz se podruhe presvedcuje,ze pro dva,znovu cucim na kladne reference,tak objednavam s konecnou platnosti. Bosenska pohostinost a docela pekny pokojik v nas zanecha pocit pratelstvi s timto narodem.

Po snidani jak pro regiment vojaku,pokracujeme smer termalky Harkany. Vzhledem k vekovemu prumeru duchodcu v laznich,jsme tam nejmladsi
Pak uz jen cesta domu nezazivnym Madarskem.
Vzhledem k pracovnim povinnostem v nejblizsi dobe,nas uz jen ceka v srpnu cesta na Zakyntos.
Tak hak bude cas dodam i letosni Zakyntos. Protoze jaro dopisuji na Zakyntosu a Zakyntos budu psat na podzim,tak uz ted vim ze to bude pro nas 'hard adventure way' a to diky Reckym horam...

• Zakyntos 2022 s "adventure vložkou"

Naši známí nám říkají,že jsou i ostatní země kam jet k moři na dovolenou,ale nám připadá,že to Řecko a zvláště Zakyntos je náš druhý domov. Je příjemné,když jdem po městě,hospodští nás zdraví,paní u zmrzliny se ptá kdy j

Typ: Dovolená
    Vloženo: 02.01.2023
    Uskutečněno: 24.08.2022
  • Velikonoční Rumunsko 2022

Už mě svrběli ruce i prdel a i když byl ještě někde sníh,tak předpověď počasí měla pro nás motorkáře jen samé pozitivní zprávy :-DD Má se oteplovat,má být hezky a ta hnusná zima už snad dá sbohem. Proč tedy nevyrazit do

Vloženo: 17.06.2022
    Uskutečněno: 16.04.2022
  • Řecko 2021 - CZ-SK-H-RO-BG-SRB,MKD,ALB,GR,ALB,MNE,BiH,H

Tak letos jsem vyrazili úplně sami se ženou na dovolenou. Z části poznávačka a z části válečka u moře. Cesta tam CZ-SK,H,RO,BG,SRB,MKD,ALB,GR - cca 2200km. Cesta zpět GR-ALB,MNE,BiH,HR,H,SK,CZ - cca 1900km. Rumunsko-Už

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.09.2021