BMW S 1000 RR (2015)

Vlastník wil
Vloženo 29.5.2020
Aktualizováno 3.11.2021

Tady soudruzi z NDR chybu neudělali.

První dojmy - Prvni dojem je sedm let starý, kdy mi tuhle mašinu půjčil jeden kamarád. Nadchla mě, ale tenkrát jsem si řekl, že je to v provozu nebezpečně silný a vlastně jsem na to starej. Nakonec jsem to po letech přehodnotil a dokud mě ještě nebolí záda, chci si užít jízdu na superbiku.

Doplňky na motorce - Akrapovič koncovka- krásný zvuk i vzhled.
Nastavitelné stupačky Hp- super doplněk, umožňuje široké nastavení podle nohy
Vyhřívané hefty - i když ty jsou asi v sérii, ale bez toho bych už asi silniční motorku nechtěl
Padáky Rizoma - snad nebudou nikdy třeba

K Bmw mě to nikdy moc netáhlo. Prostě mi nesedí. Na můj vkus jsou moc sterilní a bez šťávy.
A nemám ani moc rád čtyřválce. Přijdou mi takový uječený.
Ale tohle RR je něco úplně jiného. Je to černá ovce rodiny Bmw motorrad. Jako by mezi ty jejich ostatní modely motorek ani nepatřilo. Je zlé, vzteklé a svádí k rebelii.
Klady:
Jede to opravdu jako hovado. Po přesednutí na Superduka se mi zdá nějakej vlažnej:)
Na supersport je to docela pohodlný a dá se na ní jezdit i delší výlet. Cestovní motorka to zrovna není, ale ve své třídě je asi nejpřívětivější a dá se používat i na dojíždění do práce. Dokud nepřijdete o řidičák.
Občas v testech kritizují brzdy, ale na normální silnici fungují bezvadně. Uvidíme jak na okruhu. Zatím nebyla možnost je tam vyzkoušet. Snad bude brzo příležitost.
Krásná ovladatelnost. Dřív bylo neštěstí na superbiku projet město a až se zvyšující rychlostí, se to zlepšovalo. RR je perfektně ovladatelné v každé situaci.
Stabilita a přesnost řízení. Po mnoha letech na cendurech a naháčích jsem nadšený jak přesně lze trefit zatáčku. Už jsem si trochu odvyknul.
Zpracování. Sice nemá tak vymazlené detaily jako Ducati, ale zase na druhou stranu všechno vypadá poctivě a bytelně.

Zápory :
Nejvíc jsem byl zklamanej z ovládání spojky. To, že je na takhle drahé motorce ovládáná lankem, bych asi přežil. Ale, že páčka není nastavitelná, je ostuda. To je asi jediná vada téhle motorky.
Další věc, je spotřeba paliva a gum. Ale to není vada. Spíš jen daň za ten úžasný výkon.

Jsem moc rád, že jsem si pořídil tuhle motorku. Supersporty už skoro nikdo nekupuje a je to škoda. Mají svoje kouzlo.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 05.06.20 v 13:24 10b.

Sypkin
Sypkin napsal 02.06.20 v 10:16 10b.

Taliján
Taliján napsal 29.05.20 v 22:13 10b.

Je skvela. ve vetsine testu je na top prickach.
Meli by ji delat jenom v tehle trikolore. je nejlepsi.

NiLu
NiLu napsal 29.05.20 v 22:00 10b.

Nádhera, nej barevná kombinace, to musí trhat ruce!