Yamaha XJ 600 (1992)

Vlastník CupcakeEternity
Vloženo 26.4.2020
Aktualizováno 26.4.2020

Klasická Diversion, zelená metalíza s kufry. Drobné kosmetické vady.

První dojmy - Sedí dobře, lehké ovládání a hodně podobná předchozí generaci kterou mám taky. Menší kmitání řidítek při rychlosti 70+ (pouze když nedržím řidítka) na přední pneu zřejmě chybí závaží, možno je to tím.. (doufám) Trochu jsem se bála single předního kotouče, ale brzdí dobře, v kombinaci se zadním je to asi akorát.

Doplňky na motorce - Originál boční kufry Yamaha, neoriginál topcase Tresko.

Klady asi jednoznačně poměrně jednoduchá konstrukce. Sice neoslní ale ani neurazí. Poměrně spolehlivá motorka s nižším středním výkonem, bohužel jen 5 rychlostí (starší má 6). I na pátý stupeň nabízí výkonu dost, sice ve 120 na +- 6500 otáček, ale max. momentu nabízí na 8500ot. Asi ne úplně vhodná na dlouhé cesty ale to se ještě uvidí. Mám na něj originál boční kufry Yamaha a neoriginál top. Myslím, že by se tam toho dalo sbalit víc než dost. Posez občas jde, občas se mi nějak nedaří najít dobrou polohu, asi něco napůl mezi cestovním endurem (rovný posez) a silniční sportovní (náklon dopředu)
Asi by to chtělo vyšší plexi protože při rychlostech nad 110-120 km/h vítr docela hází, nad 130 km/h už to je dost špatné. Ovládací prvky ok, asi podobné jako na ostatních motorkách, s výjimkou jediné - ovládání sytiče je na levé straně pod nádrží, podobně jako kohout ovládání paliva.. Na staré XJ 600 je normálně na levém řídítku což je mnohem pohodlnější a praktičtější.
Víc dojmů asi dodám později, po víc než jedné 80km jízdě :D

CupcakeEternity
CupcakeEternity napsal 18.05.20 v 15:49

No tak v tom případě nevím.. zkoušela jsem to víckrát a šestka nikde
Zatím pořád nepojízdná. Karburátory jsou v servisu jelikož to vypadá na špatnou směs, nebo už nevím.

milec
milec napsal 11.05.20 v 22:34 9b.

Paráda,ale těch ri rychlostních stupnu ma xj prece jen 6 stupňů.

Bremse
Bremse napsal 11.05.20 v 20:58 10b.

Super jen jsem si myslel, že všechna Xj-čka mají 6 ryhlostí

CupcakeEternity
CupcakeEternity napsal 29.04.20 v 13:19

chevyr: Vpředu mi nejspíš chybí závaží na jedné straně, zůstal tam jen lepík.. No ale teď je to jedno, včera jsem dojela a moto chcíplo. Takže mám už dvě nepojízdné XJ 600, to je radost
Uvidím co s tím je no.

chevyr
chevyr napsal 26.04.20 v 18:27 10b.

Pěkná...To kmitání .. nezmizí to je bolest těhle motorek. Cestování úplně v poho.