Suzuki GSX-R 750 (2011)

Vlastník Maršal_Malinovskij
Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 24.05.2023, Uskutečněno: 21.05.2023, Zhlédnuto: 34x

Neděle byla ve znamení odjezdu z rodného hnízda zpět do Pardubic. A, aby to nebyl jen pouhopouhý přesun po notoricky známé silnici, tak jsem si opět našel pár, alespoň pro mě zajímavých bodů k návštěvě a doufal, že tam nebude moc lidu .
První bod byla zřícenina kaple sv. Víta. Zbytky kaple jsou ukryty v lesním porostu, takže není z dálky vůbec viditelná. Stojí v blízkosti vodojemu na kopci Svatý Vít. Z kaple toho už moc nezbylo, ale bylo to tam krásné. Hlavně klid, nikde nikdo.
Z oázy klidu a míru peláším k další zřícenině a to k tvrzi Štěměchy. Cestou míjím ze slámy postavené figurky Rumcajse, Manky a Cipíska a navic odbočuji na super silnici. Ono vůbec kolem a dokola v těchto končinách jsou krásné silnice. Příjezd k tvrzi je trochu nečekaný. Nachází se mezi rodinnými domy, kde by jeden nečekal něco takového jako je ruina tvrze. Rovněž z této stavby toho už moc nezbylo a tak opět o samotě si ji v klidu procházím. Tvrz se zřejmě nyní využívá jako přírodní divadlo. Ale i tak je tam hezky.

A od zřícenin pokračuji k uměleckým dílům sochařským. Jako první mě čeká Sousoší Járy Cimrmana, Růženky z představení Hospoda na mýtince a inspektora Trachty.

Žulové sousoší postav z divadelní hry Hospoda na mýtince 6. září 2020 slavnostně odhalil Zdeněk Svěrák a další herci z Divadla Járy Cimrmana. Sousoší stojí před asi 500 let starou bývalou panskou hospodou, nyní zrenovovanou na Divadlo u Janáčků, kde prý v roce 1895 pobyl i Jára Cimrman. Když neměl na útratu, zaplatil na podkovu (namísto sekery). Na stole je podkova a Cimrmanův zápis: "Některé mé myšlenky by se měly tesat do kamene. Ale jen některé."
Zajímavá "skulptura".

Od Jary Cimrmana odjíždím k dalšímu sochařskému dílu a to soše Gryfa od sochaře Michala Olšiaka.
Třímetrový Gryf se nachází u vchodu k prelatuře zámku Pohled.
Známý sochař, tak ztvárnil znak rodinného erbu jednoho ze současných majitelů sídla.

Od bájného Gryfa mířím už jen k poslednimu bodu dnešního přesunu a tím je Pupík Evropy . Trocha recese nakonec.

Celkem jsem najel asi 200 km, z toho většinu po super silnicích. A jako závěr jízdu kolem Seče a přes Rabštejnskou Lhotu domů.

Pupi04 (41) napsal 02.06.2023 v 00:07

Parádní
Další inspirace pro potěchu

Maršal_Malinovskij 13.06.2023 v 12:05

Díky, rado se stalo

SLAY (830) napsal 30.05.2023 v 23:05+1

Takhle naprosto dokonalý, moc dik ,určitě ji vyuziju. Sice jsme se celkem blízko tenhle víkend pohybovali,ale jakmile vyrazíme zas směr Vysočina zahrnu to.do plánu. 9

Maršal_Malinovskij 13.06.2023 v 12:06

Nz

Milan1963 (275) napsal 25.05.2023 v 16:55

Krásné !

Maršal_Malinovskij 25.05.2023 v 18:21

Díky

BIG-daddy (29) napsal 25.05.2023 v 07:37+1

PARÁDA Super silničky na tu tužku ideál dobré tipy,díkec chlape....super práce jako vždy

Maršal_Malinovskij 25.05.2023 v 18:20

Dík. Přesně tak, na tužku ideál

SLAY (830) napsal 25.05.2023 v 07:13

hodně dobrý ,dobré tipy na trip ,náhodou mapu trasy nemáš ?

Maršal_Malinovskij 25.05.2023 v 18:19

Díky. Stačí takhle ta mapa? Jsem ji tam zapomněl dát

Hyacint (42) napsal 24.05.2023 v 23:14

Video a fotky jsou super. Na pupík Evropy se musím taky podívat. Dobrý tip.

Maršal_Malinovskij 25.05.2023 v 18:18

Díky. Jo Pupík je dobrej

• Mototrip #21 - Zřícenina hradu Chlum, střed ČR, dvě pří

Protože sobotu jsem věnoval zajíždění nových kol na mé silniční střele z přelomu století/tisíciletí :-$, rozuměj, nový ráfky na silniční kolo , tak na moto výlet připadla neděle. Tentokrát se přidala kamarádka Martin

Vloženo: 10.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Mototrip #20 - První výlet roku 2024. Sochy, lom, pomní

Rok 2024 začínám kratším kolečkem směrem na sever, k Hořícím. Vyjíždím dříve, abych se stihnul vrátit na boj českých holek o bronzovou medaili na MS v hokeji žen v americké Utice. I když to nedopadlo, holky skončily po n

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Mototrip #18 - Nová motorka, cesta do Telče na pizzu a

Předposlední výlet v sezóně 2023. Výlet do Telče na pizzu a prohlídka zámku, která opět nevyšla, protože jsme přijeli později a v mimosezónní době, stejně tak jako zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. A jak již bylo naznač

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 13.10.2023