Aprilia Atlantic 500 (2002)

Vlastník denisbiker
Vloženo 17.4.2020
Aktualizováno 2.3.2021

Po pár letech jsem se opět vrátil k Atlanticovi. Celou zimu jsem na ni dělal různé opravy a úpravy abych ji vrátil ztracenou krásu a šarmantnost.

První dojmy - Věděl jsem do čeho jdu, před pár lety jsem měl v té nádherné modré. Je to super svezení. Silniční parník a jak tu někdo naprosto správně vystihl tak je to i náladova Italka. Zlobí elektrika a termostat. Elektriku jsem měl již jakz takz udělanou a termostat jsem měnil jelikož byl dost cítit benzín v oleji.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo má rád italské skútru a levné cestování bez únavy.

Doplňky na motorce - Originál kufr na dvě přilby s opěrkou jinak nic.

Je to stará známá ze dřívějška. Tak jsem neodolal nabídce a jednu v horším stavu pořídil. Rok jsem na Italce střídavě dělal, rozebíral, lakoval, kontroloval atd. V dubnu roku 2020 jsem ji narychlo složil abych mohl konečně vyjet. Stačil jsem očistit pár rezavych míst. Zaletovat kabel čídla rychlosti jelikož podle historie kilometrů na to bývalí majitele dost kaslali jelikož asi pět let za sebou měl skútr stále stejný počet kilometrů. Už konečně vydim rychlost, spotřebu atd. Už ten palubní pc k něčemu je. Dále jsem byl nucen vyměnit termostat kvůli známé chybě. Proběhla kontrola čidel a vstřikování. Všechny naměřené hodnoty byly v normě. Přední i zadní brzdy také v dobrém stavu. Ta největší chyba skútru byl stav všech plastů, něco jsem dokázal vyřešit lakováním, vyměnil jsem šrouby které tam někdo narval z garáže a dal originál. Sedlo bylo také trhlé, použité ale v dobrém stavu jsem sehnal za celkem slušnou cenu tak jsem ho vyměnil celé. Sice stále nejsem spokojen se vzhledem ale s tím si přes zimu pohraju. Teď chci konečně jezdit. Spotřebu mám vyšší cca 4.3L/100km holt daň za to že někdo dal lehčí válečky do variatoru. Aprilka je sice živější, ale za cenu maximální rychlosti a spotřeby. Kontrolu remene, spojky a variatoru nechám až po sezoně.
19.4.2020 Přeci jenom mi to nedalo a dnes jsem konečně vyřešil jednu z mnoha chyb které mě na tomto konkrétním kusu stvou. Pod sedlem od bývalého majitele jsem měl kus latě jako podpěru sedla. Toto mě opravdu nebavilo tak jsem si sehnal pístek, který jsem trochu upravil a sedlo už krásně drží a dokonce se i samo otevírá a to levněji než originál.

21.4.2020 Měl jsem trochu času tak instalace led světla pod sedlem včetně konektoru.

PRODÁNO

denisbiker
denisbiker napsal 20.04.20 v 20:40

Motobiker na skůtrech začínal a nedá na ně dopustit . O tom pohodlí to přesně je . Díky snad sloužit bude.

DESMOFulcrum
DESMOFulcrum napsal 20.04.20 v 20:20 10b.

Jsem rád, když motobiker neohrnuje nos nad skútry a věnuje jim péči. Pořídil jsem manželce X9 500 abs a přijde mi, že na tom můžeš dojet k Atlantiku a zpět pohodlně, jako bys seděl u televize v křesle. Ať slouží!

JP78
JP78 napsal 20.04.20 v 13:47 10b.

denisbiker
denisbiker napsal 18.04.20 v 18:30

Díky , práce ještě dost zůstalo .

Milan1963
Milan1963 napsal 18.04.20 v 15:07 10b.

Dost práce, ale určitě má cenu. Přeju příjemné kilometry.