Triumph Legend (2000)

Vlastník K_O_S_A
Vloženo 3.4.2020
Aktualizováno 13.5.2021

Úžasná motorka se zatím nejúžasnějšim motorem co jsem měl možnost vyzkoušet. A to stale po 3 letech platí.

Ducati Monster S4: Za peníze co na motorku byli nebyla slušná na prodej, a většinou před velkým desmoservisem, jedina varianta byla Triumph, Ducati, Royal Enfield

První dojmy - Hned první jízda mě překvapila hlavně chodem hydraulické spojky a přesným řazením. Zátah motoru úžasný. Jediné co chybí je ukazatel paliva ale to by takto jednoduchou motorku už i kazilo.

Motorku bych doporučil pro - Za me pro toho kdo chce motorku co ma nejakou “moto dusi” , motorka dokaze svym motorem i pobavit a zaroven staci dat na 50km/h 5rychlostni stupen a muzete se kochat :) ve 120km/h na motorce zacina dost foukat ale vysoke plexi se k temto strojum nehodi. Motorka je pro mensi postavy ale doky sve hmotnosti to ccce i trochu fyzicke sily.

Doplňky na motorce - Uz na motocyklu jsem mel namontovane drzaky brasen (momentalne demontovano)
12v zasuvka u sedla.
A to je vse a tak o i zustane

Důvodem byl přechod na nízký motocykl s duší a stylem a hlavně Triumph jako značka je pro mě velkou legendou a její zpracování prakticky celé v kovu je famózní :) Nyní v květnu 2021 Po třech letech co ji vlastním jsme spolu zvládli pouhých 6000km z důvodu nedostatku casu při výstavbě RD a založení rodiny. Ale neztratila pro me ani kapku ze svého kouzla. Byla financni krize kdy jsem zvazoval prodej a byla i na inzerci. Ale shodou nahod zustala stale u me a uz to vypada ze spolu zestarneme. Situace se zlepsila a kuli roku 2020 kde mela skoro nulovy najezd jsem letosni sezonu zapocal vycistenim a serizenim karburatorů, vymenou svicek, oleje, a vymeny oleje a gufer ve vidlích. Dalsi je v planu trochu uprav a to novy drzak svetlometu (stary je poskozeny u uchyceni blinkru tak at je 100%), sundani zadniho mohutneho blatniku a nahrazeno bude malym “cafe” blatnikem s novym zadnim svetlem a uchycenim spz a umisteni originalnich blinkru vyse pod sedlo.

Nechci vyrazne zasahovat do tak krasneho motocyklu proto jen lehke upravy aby bylo bez velkych uprav mozno vzdy motocykl vratit do originalniho stavu.

K_O_S_A
K_O_S_A napsal 13.05.21 v 13:47

“Zůstavá doma” Díky ;)

rade35
rade35 napsal 09.10.20 v 10:05 10b.

Super stroj škoda prodat

orspet
orspet napsal 02.10.20 v 12:42 10b.

Krásný stroj! Plně chápu a sdílím nadšení, jezdím na Triumphu Adventurer. Jako pamětník umím ocenit kouzlo klasického pojetí a perfektního zpracování. Přeji příjemnou jízdu a krásné zážitky.

Filipcb
Filipcb napsal 03.04.20 v 21:41 10b.

Tyhle staré Triumphy jsou fakt super, i dnes po letech vypadají a jezdí stále výborně, vydrží a mají tu pověstnou motoduši. Sám mám TBirda a také si ho užívám.
Tak hodně štěstí a kilometrů

Milan1963
Milan1963 napsal 03.04.20 v 20:12 10b.

Krásná motorka.