Simson S 51 Enduro (1985)

Vlastník Tunda
Vloženo 5.1.2020
Aktualizováno 5.1.2020

Dříve ideální motorka pro začátečníky, dnes stále více ceněný veterán.

První dojmy - Simsona mám 11 let ale když si vzpomenu, tak ve mě zavládla úžasná euforie z čerstvě získaného řidičáku a z toho, že můžu jezdit na něčem motorovém. Simson mi tuto euforii ještě znásobil. Byl po GO včetně nové klikové hřídele a tak jsem se v 16ti cítil jak když zajíždím nový stroj.

Motorku bych doporučil pro - Teď už bych moto doporučil jen jako investici.

Doplňky na motorce - Doplňky: box, airbrush na nádrži a krytech kastlíku, matný černý lak na blatnících a tak spíš vzhled.

Simsona jsem pořídil v době, kdy stál ještě 8000-10000 Kč a byl to dobrý kompromis kor když mi na výkonu moc nezáleželo a navíc jsem měl raději plechové motorky než obalené plastem.
Jak jsem psal, na výkonu mi moc nezáleželo a tak jsem tudíž toho moc nechtěl ani po brzdách. Bubny, co si budem povídat. Ale na sériový motor myslím dostatečné, pokud tedy nejste zvyklí z 60 km/h zastavit na 2 metrech. Převodovka je dobře odstupňovaná až na stupeň 1-2 ale zase na jedničku vyjede téměř všechno a je to jen padesátka i když je to opravdu velký skok. Když jsem jel na dvojku do táhlého kopce, bál jsem se že když tam budu nucenej dát jedničku, budu muset napsat domů že přijedu o týden dýl.
Jízdní vlastnosti jsou co se týče tlumičů (Enduro) vynikající a i v lese utlumí téměř vše a komfortně Simson pluje díky seřizujícím prvkům tvrdosti zadních tlumičů. Horší je rozložení těžiště a když jsem se chtěl rychleji rozjet se spolujezdcem, jel jsem po zadním kole div jsme se nepřevrhli - a to má ještě nosič který je omezen na cca 3 kg právě kvůli těžišti.
Spolehlivost a životnost je úžasná, pokud dáte Simsonu co potřebuje (benzín nebo něco tekoucího co trochu hoří a dobře mísící se 2T olej), vydrží dost.
Se Simsonem se cestovat dá ale chce to trochu trpělivosti a spíš kochajícího se ducha. Nejvíce jsem na posezení najel asi 130 kilometrů.

Ze_zeleza_bratr
Ze_zeleza_bratr napsal 26.09.22 v 15:04 10b.

Nice tunning
Já teť dávám dohromady simsona s51 po dědovi, ale hledám nějaký box na helmu.
Ten tvůj je tvarově a velikostně skvělí. Jaký je to typ a značka nebo kde se dá sehnat?

Čadil
Čadil napsal 23.01.20 v 09:02 10b.

Tunda
Tunda napsal 13.01.20 v 11:50

)Já ho chtěl taky asi celkem třikrát prodat, ale nakonec jsem si ho tenkrát nechal paradoxně právě proto, že jsem si myslel, že za něj stejně moc peněz nedostanu ) . Jinak díky

O.N.E.
O.N.E. napsal 12.01.20 v 22:24 10b.

Ježíši já koupil pěkného simsona s tp za 6tis, enduro to nebylo, ty byli dražší. Psal se rok 1999 Očividně jsem si měl nejakyho nechat.
Máš to pěkný

Tunda