Husqvarna Nuda 900 (2012)

Vlastník milošmlož
Vloženo 15.11.2019
Aktualizováno 15.11.2019

Italsko-Německá kráska, která se moc nevidí.. Splněnej sen!

První dojmy - Před koupí ujeto jen pár km, pocit že jedu na nějakym raketovym kole :D . Úzká, příjemný posez, krásně ovladatelná, motor (skvělej zvuk ve vyšších otáčkách) , brzdy super ( Rko musí brzdit úplně brutálně)

Doplňky na motorce - Padáky, ukazetel tlaku a teploty v pneu, brašna ..

Po 2 sezónách, kdy jsem neměl vlastní motorku a jen jsem se občas svezl na tátovym Tigerovi 1050 jsem věděl, že na sezónu 2020 už konečně koupím něco vlastního. Jenže co?!
Chtěl jsem něco zábavného ( nejlépe motard ) ale taky něco, na čem budu moc jet na na nějaký výlet ( na to už motardy moc nejsou).. Došel jsem k tomu, že jeden válec bude málo a asi bych ho trápil (výlety a taky 100kg mé váhy)
Tak jsem začal hledat dvouválce s co nejmenší váhou a stylem co nejvíc podobnému motardům. V hledáčku byly KTM 950, 990SM, SD.. Aprilia Dorsoduro 750, Hypermotard 1100s atd.

Potom co jsem fakt dlouho prohledával internet, četl recenze, koukal na videa, jsem chtěl hyproše 1100s ale měly velký nájezd km, protože to byly ročníky kolem 2009. Pak jsem si říkal, že bych chtěl něco novějšího aby to mělo méně km a nebylo to uplně omlácený, ulámaný plasty a tak podobně. O Nude jsem věděl ale dost si drží cenu a vůbec nejsou k sehnání.
Byl jsem rozhodnut, že když se po novém roce nějaká objeví u nás v ČR a nebude to nějaká past tak ji vezmu. No a uběhlo pár týdnů a jedna se tu objevila, ikdyž ke konci sezóny.. Říkal jsem si, že došetřím a počkám na jaro, jenže inzerát tam stále byl a já ho každý den kontroloval :D pak šla cena trochu dolů, 3 odpovědi na inzerát a já si říkal, že se třeba do jara jiná neobjeví a musím jí teda koupit teď :D .
Naštěstí ještě prodaná nebyla a já se v pondělí večer domluvil s prodejcem, že ve středu přijedu. Teď už jen sehnat dodávku, kámoše mechanika s sebou a mohli jsme vyrazit ?
Byl to docela výlet transitem z Prahy kus za Znojmo ale bez výletu by to nebylo ono ?
Jeli jsme pro ni v půlce října a nebylo už moc teplo. Dorazili jsme asi v půl 4. Plán byl jasnej, okouknout to, zkontrolovat, předat peníze a jít se projet. Vyjíždim a jsem fakt překvapenej posezem a polohou těla, člověk je uvolněnej a narovnanej, šířka řidítek úplně ideální. Zkouším brzdy a zjišťuji, že to fakt brzdí ? a ještě jsem neměl motorku, která by tak brzdila ??
Po pár km zastavuji na zastávce a jdu se na to podívat.
Natočim si video jak si pěkně vrčí, jelikož vím, že jí chci a potřebuju ? . Jedu zpátky a beru víc za plyn a musim říct, že to docela uhání. Je jasný, že vylítanejm borcům na 200ps supersportech to nepřijde ale pro moje ježdění na okreskách ( na okruh se taky kouknem :D ) to bude bohatě stačit.
Vracím se do garáže a jdem podepsat papíry. Rohlík na tváři mluvil asi za vše, když jsem dorazil ? . Bylo jasný, že na ni musim jet dokud nezapadne slunce a budem ji muset naložit ?
Ujel jsem asi 50km a byl jsem mega nadšenej ( nic moc ke konci sezóny :D ) .
Zvuk je i s origo vejfukem víc než dobrej ?? . Při prohlížení mě kamarád upozornil na odřenou vidlici na levé straně pod osou..
Takže to určitě leželo, jako asi 99% motorek. Ale nic jiného jsme nenašli a plasty vypadaly taky v pohodě, takže asi dobře opraveno. Nicméně to mělo dost majitelů, takže kdo ví, kdo ji zahodil a opravil. Km podle VIN seděli. Když jsem ji teď rozebral, tak jsem zjistil, že je u sání ulomenej kousek hrany a jeden závit na šroub opravovanej, jinak plasty asi nový jelikož jsou bez poškození a nějakýho svařování. Takže asi celkem dobře opraveno ?
Najel jsem před zazimováním celkem asi 200km a už teď vím, že jsem si vybral dobře a bude to přesně to co jsem chtěl. Na jaře do motoškoly po zadním, jelikož nejezdit na Nudě po zadním by byl hřích ?
Teď už je umytá, dostala stojany, během zimy vyměnit náplně a je připravená na jaro ? . Plán byl dát jí do garáže ale když je tak krásná a chcete se na ní pořád koukat, tak si jí chcete vzít domu!
Ale bydlíte v paneláku ? ... no nic, to pro mě nebyla překážka a ikdyž to teď někdo řešil na fb ( kterej nemam), že jsou lidi zralý na Bohnice, když cpou motorku do bytu, tak těm všem bych snad řekl jen to, že jsou to hovno srdcaři a nemaj koule ?? mě dělá radost, každej den ??
Foto v galerii. Další info asi až příští sezónu ??

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 01.02.20 v 16:00 10b.

Za to garážování doma.

context
context napsal 02.12.19 v 16:45 10b.

Pěkná huska přeji hodně najetých km, bez nehod a hlavně krátkou zimu

Hříbek
Hříbek napsal 02.12.19 v 10:23 10b.

Super stroj má ji kamoš co s nama objel republiku a moc času ta mašina po dvou kolech nejela místo pro uložení k zimnímu spánku taky super

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 23.11.19 v 22:49 10b.

pěkná, ať ti dělá příští sezónu jen radost. A vopatrně jo

Ykebara
Ykebara napsal 20.11.19 v 10:51 10b.

Měl jsem úplně stejné požadavky na mašinu a nakonec mi z toho vypadl Monster 1100 , parametrově hodně podobné mašiny, ale myslim si, že na Nudě to musí být ještě zábavnější při překlápěčkách ...popravdě trochu závidim užij si to!