Yamaha MT-07 (2015)

Vlastník TomešMT
Vloženo 12.11.2019
Aktualizováno 19.12.2019

Yamaha MT-07: bláznivá střela, moje radost, můj stroj na zážitky, moje cesta ke svobodě!

První dojmy - Yamaha MT-07 je ohromně přátelská, čitelná motorka. Lehoučká, vhodná pro začátečníka, tím spíš, že se dá koupit za stejnou cenu i s 35 KW pro řidičák A2. A až získáte nějaké ty zkušenosti a větší řidičák, můžete otevírat na plný výkon. Ten podle mě potěší i zkušené řidiče, a to i ve městě, kde je motorka na výsost mrštná. Ale pak hlavně na okresce, kde se na plno projeví obratnost 182 kg lehké motorky. Dost prima.

To nejlepší co na téhle holce je, je její srdce, řadový dvouválec s přesazenými ojničními čepy o objemu 689 ccm pohání 75 koníků, ale stejně máte pořád pocit, že jich je tam víc. Dvouválec šlape v celém rozsahu otáček. První půlka je spíš poklidnější, jakmile však protnete hranici 6000 1/min, stává se z ní divoká klisna až do jejích maximálních otáček někde kolem 11 tisíc. Píšu někde, protože upřímně a to nejsem žádný čahoun, ten displej je umístěn tak nízko, že se na něj nedá dívat a kontrolovat, kolik otáček tam máte, aniž byste nemuseli sklopit hlavu. Na druhou stranu, řízení téhle Yamahy je naprosto intuitivní.

bomik
bomik napsal 20.11.19 v 12:02 10b.

najel jsem na ni cca 20 000 km a to i ve dvou, musím říct že jen s těžkým srdcem jsem letos prodal a posunul se kousek dále ale v rodině MT jsem zůstal a již v garáži je 09 no spoustu krásných km ti přeji.Dobrá volba..

jawatar
jawatar napsal 17.11.19 v 12:33 10b.

Skvělá volba,hezká barva!!

Davcoun
Davcoun napsal 13.11.19 v 07:46 10b.

vilda_vrtule
vilda_vrtule napsal 12.11.19 v 18:58 10b.

Pěkná barva