ČZ Přestavby (1977)

Vloženo 18.10.2019
Aktualizováno 2.11.2020

Nové sedlo a elektrika

Vloženo: 01.11.2019, Uskutečněno: 01.11.2019, Zhlédnuto: 28x

Tak jsem koupil nové, replikové sedlo. kdo repliky zná, ví, že bez vrtačky a spousty sprostých slov se to neobejde. Nicméně dobovku na tohle nemělo cenu kupovat...

Snažil jsem se krapet poladit elektriku na motoru, protože světelné cívky byly úplně vybrakované a ten zbytek.. no raději ani nemluvit. Světelné cívky jsem vyhrabal ze starých zásob z renovace mého céčka, stejně, jako i jiné kladívko a průchodku motoru na světelný okruh. Magneto jsem nechal znova nabudit u pana Urbánka. Kompletace pak byla jen otázkou času a dostatečně dlouhé volné chvíle. Nehraje se na krásu, ale na funkci.

Karburátor jsem kompletně rozebral a vyčistil. Bylo potřeba vyměnit plovák. Jehla byla na nejnižším zářezu. Nedivím se, že to bylo pořád uchlastané. Následovalo poladění a seřízení provozní a ruční brzdy. Namontoval jsem původní dekl na karburátor.
Nakonec jsem ještě poléčil panty přední kapoty, protože ta nešla pořádně otevírat.

Minulý víkend proběhla zatěžkávací zkouška, kdy jsem potřeboval odvést do sběrného dvora binec z baráku. Přívěs jsem zapřáhnul za Oleška a vzal jsem to zezadu, přes pole a louky. Zadní příjezd k domu mi vede přes vysokou trávu a zarostlou rozježděnou cestu s vyježděnými kolejemi od traktorů. Auto by to nedalo a štrejchalo by podvozkem. Oleško to, díky malému rozchodu dal s přehledem. Statečně se pak vyhrabal i s plně naloženým přívěsem (2500x1250mm) zpátky. Neskutečný, co těch šest koní dokáže utáhnout. Jen brzdy moc statečně nebrzdí...

Edit 4.11. tak jsem to nechal ve sběrném dvoře zvážit. Přívěs 70kg a náklad 420. Oleško utáhnul půl tuny, a ještě sebe sama a mne (95kg). Drsné na pouhých 6 motorových poníků..

• Menší oprava laku na plechařině

Přestříknul jsem plechařinu. Hlavně kapota a blatníky to už potřebovaly Obojí bylo dost poreznuté. Kola půjdou do nového laku taky, ale až při obouvání nových pneumatik, které brzo dojdou. ;-) Černým matem jsou stříknu

Vloženo: 13.11.2020
    Uskutečněno: 13.11.2020
  • Jen drobnosti

Jedno odpoledne jsem věnoval udržovacím pracem... Získal jsem kousek tahokovu, takže jsem vyrobil novou masku. Vypadá to líp, než ten hnědý kus plastu. Z hliníkového plechu jsem naohýbal kryt řetězu řízení. Navařil js

Vloženo: 02.11.2020
    Uskutečněno: 02.11.2020
  • Popojedeme

Tak jsem se rozhodl, trochu poladit Oleška k obrazu svému. Plánuju zastavět hydrauliku. Zatím je hotový levý dekl motoru s uložením a vývodem na řemenici. Dekl je původem z ČZ 125T, na céčkový motor ale pasuje taky a

Vloženo: 20.02.2020
    Uskutečněno: 20.02.2020