Honda XRV 750 Africa Twin (1999)

Vlastník Tača
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 5.10.2023

Výměník voda-olej, expanzka chlazení

Vloženo: 09.01.2022, Uskutečněno: 14.02.2019, Zhlédnuto: 15x

Další velký bod, který jsem nemohl přeskočit, aby EVO3 byla fakt bez kompromisu, bylo překopat chlazení oleje z výměníku olej-vzduch na olej-voda. Originální vzduchovej chladič byl na ráně, okamžitě se zalepil blátem a bylo po chlazení. NAvíc zabíral moc místa v místě, kde chci mít nádrž. Takže princip je jasnej: dneska má pěknej plochej výměník každý auto, takže pár hodin u katalogu kellyny, na cestě byl krasavec pro Opla CDTI, vývody vody si naohýbám z trubek, vývody oleje budou kostka hliníku, posvařuju tigem, kde je problém? Problém je, že se mezi to nevejde hořák.
Takže na Alík, a objednat dloouhatý hubice, panáka na klepání prstů, a s pár opravama byl výměník na světě.
V podstatě okamžitě při otevření termostatu se začne ohřívat od vody, která jde z chladičů, a má tou dobou něco okolo 50°C, až do plné provozní teploty, kdy ji voda za chladičem chladí. V tu dobu má voda mezi 60-90°C, olej 90-110°C. Výměník má na vstupu oleje čidlo teploty pro budík. Druhé čidlo mám v termostatu, takže pěkný přehled o teplotě vody a oleje.

Expanzka chladiče vody se vešla krásně mezi svody. Dvě hodinky a je na světě. Žádný velký složitosti v ní nejsou, snad jen vymyslet uchycení k moto, to byl zas 3D autocad v lebce. Přál bych si vidět svůj výraz, když něco takového vymýšlím.

• Přímaz řetězu

Když jezdíte s motorkou v bordelu, je řetěz mazanej a konzervovanej blátem, a čištěnej prachem. Podle toho taky vypadá. Orezlej, hnusnej, vrže a vydrží tak 10000km. Dát si tu práci s čištením po každém návratu má smy

Vloženo: 15.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Ohlý kotouč

Už druhý ohlý kotouč za půl roku. První umřel na prasklý šroub třmenu, a byl neopravitelný. Druhý má ještě naději. Jel jsem po staré dřevařské cestě, kde někdo ve stopě v trávě zapomněl špalek. Trefil jsem ho levou noh

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • Snímač teploty oleje

Přesunul jsem snímač teploty oleje hned za výstup z motoru. Měl jsem obavu, že jeho umístění v hliníkovém bloku výměníku ovlivňuje snímanou teplotu. Ovlivňovalo. No je to neustálý vývoj...

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.01.2024