Malaguti Blog 125 (2011)

Vlastník Sančo
Vloženo 19.9.2019
Aktualizováno 19.9.2019

Chcel som presúvadlo po meste - do roboty a späť. MHD už bola nad moje nervy. A keďže som majiteľom "len" vodičáku B, tak preto skúter do 125 ccm.

Motorka koupena od Súkromná osoba

Honda PCX 125: Málo jazdeniek a nová bola nad môj rozpočet.
Yamaha NMAX: V tom čase žiadne jazdenky a nová bola nad môj rozpočet.

První dojmy - Moja prvá dvojkolesová motorová mašina vôbec. Prvý pocit - nejaké to je veľké, ťažké, ... Nieje to bicykel. Ale po krátkej testovacej jazde u predajcu, celkom pohoda. V "nástich" som skúšal babettu môjho staršieho brata, ale to je tak všetko. Takže skúsenosti žiadne, odhodlanie veľké. Ešte sa musím veľa učiť :)

Motorku bych doporučil pro - Pre kohokoľvek, kto nechce "cvakať lístky".

Doplňky na motorce - Horný kufor GIVI E340 (34 l) aj s platňou.

Prečo práve Malaguti? Hľadal som hlavne medzi osvedčenými značkami (Honda, Piaggio, Yamaha, ...), Číne som sa chcel vyhnúť. Nieže by som lacnej číne neveril, ale ... neverím. Náhodou som pritom natrafil na inzerát na predaj Malaguti Blog 125. Za dobrú cenu. Ani som netušil, čo je to za značku (znelo mi to hrozne indicky :), tak som si niečo naštudoval a paráda - stará skútrová rodinná talianska značka. Tak som ju kúpil.
Ako som už spomínal, moje prvé moto. Takže nemám s čím porovnávať.
Kupoval som zánovný kus, jazdený, dovezený z Talianska, r.v. 2011. Kúpil som ju v apríli (dubnu) 2017. Najazdených mala cca 6 500 km. Pohoda.
Hneď na servis, kde ju poriadne prezreli, pomenili náplne, filtre, ... a na moje potešenie mi potvrdili, že je v dobrom stave a nielen vizuálnom. Že stav zodpovedá natočeným kilometrom.

Jazda na nej je pohodová. Nejazdil som iné skútre ani motorky, ale vyhovuje mi. Nohami dočiahnem na zem, keď sa rozbehnem, tak to celkom ide (keď práve nefúka a nejdem do kopca :) Má to 13" kolesá, tak v meste na nerovnostiach to trasie kosťami. Rýchlosť "vyletí" na približných 100 km/h, ale to už na tých kolieskach pláva, nedrží to dobre smer - fyziku neoklameš. Ale na to, na čo som to kupoval, paráda.

Mal som aj dlhší výlet ku kamarátovi na chatu - vzdialenosť cca 100 km, dalo sa. Po okreskách, tých 80 - 90 km/h to šlo. Ten záchodový posed nie je úplne na váčšie vzdialenosti vhodný, začína bolieť chrbát, ale keď chceš, dáš všetko.

Hneď v prvý rok jazdenia som mal aj nehodu. Panička sa preradila do môjho jazdného pruhu bez blinkra a ja som to nestihol obrzdiť, ani sa vyhnúť, ťukla mi do predného kolesa, ja som sa položil a šúchal a kotúľal som sa asi 10 - 15 metrov ... a panička zdrhla. Bol koniec augusta, mal som po sezóne a zlomené rameno.

Späť ku skútru:
Problémy? Žiadne.
Raz som nedošiel, kam som chcel. Na začiatku sezóny som zostal stáť na ceste a moto ani ťuk. Bola to moja chyba :) Po predošlej sezóne som odpojil na zimu baterku a (podľa pokynov z manuálu) odpojil som poistku napájania. A na začiatku sezóny som tú poistku akosi zabudol dať naspäť, takže som úplne vymlátil baterku. Bola na odpis, kúpil som novú, nasadil a jazdíme ďalej.

Servis? Pravidelne, raz za sezónu, výmeny všetkého, čo treba, nastavenia, ... v servise, ja toto ešte nedávam. Možno časom.