Yamaha Tenere 700 (2019)

Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 5.5.2024

Vloženo: 14.02.2023, Uskutečněno: 14.02.2023, Zhlédnuto: 121x

Konec falešného neutrálu:
Co jsou falešné neutrály? Falešný neutrál znamená, že převodovka neřadí správně převodové stupně, zejména při řazení vyšších převodových stupňů, jako třeba ze 4. na 5. nebo 5. na 6.
Častou příčinou je táhlo řazení. Má velkou vůli a řadící hřídel má také boční pohyb. Podpora řazení Racetorx zpevňuje boční pohyb v hřídeli převodovky, čímž se také snižuje prokluz v táhlu řazení a pomáhá zcela zabránit vynechání řazení a poskytuje pozitivní změny převodových stupňů. Při montáži proběhne výměna dvou šroubů, které jsou v balení. Před montáží je vhodné promazat jehlové ložisko.

Ochrana vidlic:
OEO ochranné kryty vidlic se při jízdě v terénu snadno poškodí a nejčastější závadou je odlomení spodní části, což vyžaduje výměnu celého krytu. Už jsem jednou OEM kryty měnil a je na čase vyzkoušet ochranu, se kterou vyšel na trh Camel ADV Product. Montáž je snadná a lepí se oboustrannou lepenkou, která je připravena na výrobku. Montážní video na YouTube

Produkty jsem kupovat na Bikes Peak

Aktualizace 5.4.2023
Udělal jsem ještě jednu zásadní úpravu, která vše změní. Horní ramínko řazení bylo moc dlouhé, tak jsem ho po domluvě s Tomášem (PUNKMOTO) zkrátil cca o jeden centimetr. Nevěděl jsem co to udělá, ale práce se vyplatila. Po jízdě domů jsem hned poznal znatelný rozdíl a to k lepšímu. Rychlejší zařazení Vám zaručí radost z řazení. Když se do toho pustíte, tak za 30 minut máte hotovo.
Co se týče Racetorxu, tak po pár jízdách jsem neutrál nezařadil a řazení je přesnější. Až budu mít více kilometrů s touto úpravou, napíšu odezvu.

AdamXTZ (17) napsal 30.11.2023 v 21:34+1

Zkrátil jsem ramínko o 1cm jako tady fachman Fasces a potvrzuju že to je daleko lepší. Dráha teď akorát a díky menší páce na hřídel se řazení zpřesnilo.

1 reakce

Fasces
Fasces 11.12.2023 v 19:00

Jsem rád, že to funguje

JiriBN (3) napsal 14.02.2023 v 21:14

O Racetorx už chvíli přemýšlí tak jsem zvědavý, zda poznáš rozdíl?
Proč nepoužíváš plastový šroub v dolním uchycení blatníku, nebojíš se vylomení toho nálitku, kór když jsi to místo ještě zesílil?
Ps: kdyby jsi zase něco od Velblouda nebo z offtheroad objednával, zkus napsat, podělili by jsme se o poštovný

1 reakce

Fasces
Fasces 16.02.2023 v 10:01

Ahoj, po pár jízdách napíšu postřeh Racetorxu. Pár falešných neutrálu jsem zažil, hlavně v offroadu a při jízdě ve stoje, tak jsem sám zvědavý.
Co se týče krytů, tak první verze byla, že jsi musel ulomit plastový konec na OEM krytu (prochází tudy šroub). Místo toho Camel dodával váleček a plastový šroub. Druhá verze potom je s origo šroubem. Videa viz níže. Mně v balení přišel jak váleček, tak i plastový šroub. Myslím si, že je to myšlené jako slider. Třeba tam plastový šroub nakonec dám, ale to ještě nevím.
Od camelu mám namontovaný The Fix - brzdový pedál a zkouším a brzy to dám do deníku.
První verze:

Druhá verze:

• Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024
  • Kryty rámu Acerbis

Každý majitel Tenérky po čase zjistí, že má ošoupaný rám nad stupačkami, hlavně na pravé straně. Dosud jsem to řešil černou samolepkou, kterou jsem rámu přizpůsobil a do díry v rámu jsem dal plastové záslepky. Na interne

Vloženo: 31.12.2023
    Uskutečněno: 31.12.2023