Yamaha XT 660 Z Tenere (2011)

Vlastník Tommi_X
Vloženo 8.9.2019
Aktualizováno 8.9.2019

Tenérka, holka do nepohody, na každý povrch i terén.

První dojmy - Již po prvním svezení, jsem přesně věděl, že tuhle motorku chci. Absolutně mi sedla i bez nějakého zvláštního nastavení či úprav. Celkem pohodlná i na delší cestování, tak dobře ovladatelná na hraní.

Motorku bych doporučil pro - Pro postavy vyššího vzrůstu.

Doplňky na motorce - Padací rám, vyhřívané rukojeti, dural kryt motoru, zvýšení řidítek, vysoké Plexi, centrální stojan

Tento stroj jsem si pořídil pro svoji univerzálnost, vysokou stavbou, enduro ambice a pěkný vzhled.
Motorka je dobře ovladatelná a hravá a to jak na silnici, tak i v terénu. Není to sice žádný silniční stíhač ani závodník, ale perfektně, celkem i pohodlně, dokáže přepravovat s určitou dávkou zábavy. Dálniční přesuny jsou však už trochu horší, prostě chybí ta 6ka ,ale i tak se dá.
V terénu je motorka doma o trochu více a to co zvládá je až překvapující. Trochu limitující je její váha a trochu kratší zdvihy podvozku, ale při správném nastavení parádně žehlí nerovnosti a nechá si líbit opravdu hodně. Zde má i výkonu na rozdávání a je výhodou bleskový a mohutný záběr jednoválce.