Kawasaki ZX-6RR Ninja (2006)

Vlastník NiLu
Vloženo 24.8.2019
Aktualizováno 29.12.2023

Můj největší sen, který se stal 23.8.2019 skutečnosti, jsem nadšená! Nedoufala jsem, že to ještě letos dopadne a dopadlo. Po 250 Ninje veliká změna!

První dojmy - První dojmy byly neuvěřitelný! 2x jsem se na ní projela a věděla jsem, že ji musím mít. Konečně pořádná motorka! splněný SEN! Ohromná radost, pecka, WOW! ;-) Stav = jako nová! Vše originál mám k motorce, najeto 19 xxx.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo to má v hlavně srovnané. Takhle Ninja jde hnedka za plynem, takže se musí přidávat s rozvahou. Jsem ráda, že jsem začínala na Ninje 250R. Určitě nedoporučuji začátečníkům. :-) Chce to mít už něco najeto.

Doplňky na motorce - Je tam LEO vince, fakt luxusní zvuk, nemůžu se ho nabažit!
Páčky a gripy jsou originální, líp se mi drží v ruce a ruka z nich tolik neklouže. Měla jsem origo na Ninje 250R a přijdou mi lepší, tak proto. Ty zlaté ladily s vidlemi, ale beru to tak, co je pro mě uživatelsky pohodlnější.
Tmavé plexi - moc se mi na Ninje líbí, ukazatel zařazené rychlosti, tankpad a tlumič řízení.

Po třech letech strávených v sedle Ninji 250tky jsem se rozhodla pro změnu. Stále jsem věrná značce a zelené barvě, takže výběr byl jasný. Navíc jsem měla jako celoživotní sen mít jednou Kawu Ninju 636tku, který se mi splnil. Sešlo se to všechno tak rychle, že jsem pak ještě dva dny po koupi chodila do garáže, dívat se, jestli tam doopravdy stojí.

Jsem hrozně ráda, že to všechno tak pěkně a rychle klaplo. Inzerát na 250tku byl na netu týden a kousek. Říkala jsem si, no, na bazaru jich je celkem dost (13) to budu ráda, když ji prodám příští rok. No a za týden a kousek se ozval kupec, vůbec jsem to nečekala, ale byla jsem hrozně ráda. Dva dny na to jsem si psala s kamarádem, který je můj „poradce“ přes motorky a dohodil mi inzerát 636tky. Řekl mi: „Lůco, lepší nenajdeš.“ „Jestli ne teď, tak nikdy.“ Neváhala jsem, napsala jsem klučinovi na meila, předali jsme si pár informaci a týden na to jsem si pro ni jela.

S kamarádem jsme osedlali jeho 750ku SRADa a v pátek ráno v 9 hodin jsme vyjížděli. Počasí vyšlo na jedničku, sluníčko, trošku tepleji, ale super. Do cíle jsme dorazili kolem oběda. A pak to přišlo, přijel klučina s Ninjou. Byla jsem v úžasu, moje vysněná motorka. Popravdě jsem se trošičku i bála z její výšky sedla, jelikož jsem moc cm nepobrala (165), ale je to všechno o zvyku. Kamarád mi říkal, neboj, všechno bude ok, naučíš se vysedat na jednu stranu, abys měla vždy jednu nohu celou plochou na zemi a půjde to, uvidíš. Další kamarád tuhle Ninju má, vysoký je jako já a už mu ta výška ani nepřijde. Říkala jsem si, když to dal on, tak proč né já. Nejprve ji projel kamarád, jestli je v pořádku. Když dorazil, tak říkal, že je Ninja naprosto v pořádku. Já jsem si ji následně osahala na parkovišti a pak jsem se vydala na projížďku. Byla jsem ráda, že jsem se otáčela na kruháči, bylo to příjemnější, než slejzat a otáčet ji růčo. Uff, jedna jízda je za mnou. Říkám, dám si to ještě jednou, pro jistotu. A to už bylo o něčem jiném. Jedna, dva, tři, nakonec i 4, páni, ta jede. Byla jsem unešená, ta Ninja mi učarovala. Klučina se zeptal, bereš ji, řikám: BERU.
Po cestě domů, to už byla moje.

Sepsali jsme smlouvu, předali si vše potřebné a už se frčelo domů, ca o půl 2. Cestou mě vzal kamarád na cesty, kde rád jezdí a tak jsme se krásně svezli. Zastavili jsme i na oběd, kde jsem si užívala pocitu, že si vezu svoji vysněnou Ninju domů. Cesta zpět byla parádní, nebylo moc aut a moc jsme si tu jízdu užívali. Domů jsme dorazili kolem 18 hodiny, plni dojmů ze skvělého dne.

Ninja je v parádním stavu, má pouze jeden škrábanec, který ani není moc vidět. Na to, že je to motorka z roku 2006, je sakra zachovalá. Najeto má 19 xxx. Všechny originální díly mám samozřejmě také. Uvidíme časem, jestli vrátím originální výfuk…tenhle Leo Vince je ale skvělej, ten zvuk je nádhernej, ráda ho poslouchám, je to pěkný bublák, ty já můžu. I když originál vypadá uhlazeněji. Chtěla jsem Akrapa, ale když je tam Leo, tak si ho tam ještě určo chvilku nechám.

S kamarádem jsme domluveni, že mu pak Ninju dovezu a mrkne na ni více zblízka. Říkal, že by chtěli přední brzdy pořádně vyčistit ultrazvukem a zkontrolovat a možná dát i nový desky. Všechno hezky postupně.

Byla to všechno taková shoda náhod, že tomu nemůžu pořád uvěřit, že to šlo takhle pěkně a hladce. Kupující 250tky i prodejce byli hodně v pohodě a rozumný. Někdy je potřeba mít to štěstíčko. Jsem moc ráda, že jsem narazila na tak fajn lidi. Pokud čtete tyto řádky, tak bych vám chtěla ještě jednou poděkovat za skvělou spolupráci.

A velké díky patří i mému kamarádovi, který se mnou absolvoval tento velký výlet pro moji vysněnou Ninju, bez něho bych ji neměla.

Takže MOC DÍKY!

K téhle motorce musí mít člověk respekt, jinak trhá ruce. Do 10 000 otáček je to hodná holka, ale pak se rozparádí a teprve dává najevo, co v ní je. Ještě se s ní seznamuji, ale už jsem měla možnost se přes ty otáčky dostat, je to mazec. Takhle motorka má veliký potenciál, tváří se nevinně, ale je to pěkný ďábel. Má charisma a to se mi na ni líbí, je to Ninja s duší. A taky má nadčasový design. Kdo se v motorkách moc nevyzná, tak mi říká, to je nová motorka, max dva tři roky stará, ne? Řikám, ne ne, ta už něco pamatuje a nechtějí mi to věřit.

Tuhle motorku bych mohla mít v obýváku a stačilo by mi, se na ní jen dívat. No dobře a občas ji protáhnout pérka. Nedalo by mě to, kdyby měla jenom stát a byla by to sakra škoda…

Jinak je to veliký nezvyk oproti 250ce, protože celá vaše váha i váha motorky je vepředu. Tady ležíte na rukou a nesete na nich veškerou tíhu a i sílu. Chce to malinko posilovat. Tedy alespoň já to tak mám. Přes zimu chodíme na Bootcampy, takže se parádně hodí, že člověk přes zimu nezleniví a je pořád v zápřahu právě na ty ruce. Hodně děláme kliky, zvedáme činky, pracujeme s vlastní vahou těla, ale samozřejmě v únosné míře. Ke konci jara, začátkem léta člověk pak pěkně pozná, že nezahálel a něco pro to své tělo dělal. Hned se líp nasedá na mašinu.

12.9.2019
Udělala jsem si výlet do Dvora Králové nad Labem na přehradu Les Království. Bylo tam nádherně a jsem ráda, že můžu využít ještě toho pěkného slunného počasí, než tu bude sychravý podzim.

15.9.2019
Dneska skvělá neděle, perfektní počasí, tak proč nevyrazit na projížďku.
Začínám se s Ninjou sžívat a sakra mě začala bavit! Je to přesně to, na co jsem celou dobu čekala, vytoužený SS. :-*

22.9.2019
Skvělá projížďka s Darkem a jeho retro "kafáčem" od BMW. Více v deníku.

Tak jsem si pořídila 26.9.2019 menší vychytávku na nádobku brzdové kapaliny. Je to taková drobnůstka, ale mám z toho radost, oku to celkem lahodí.

29.9.2019
Byla krásná neděle a tak jsme si s kámoškou Ivou řekly, že se svezeme na naše oblíbené místo, přehradu Les Království. Vzpomínaly jsme, jak jsme tu byly před dvěma roky, shodou náhod také 29.9. ale 2017 s našimi původními motorkami. Teď už máme každá svůj vysněný stroj a splněný sen. :o)

Jsou to dvě moc pěkné motorky. Triumph je pohodář a má rád stálé tempo, Ninja to je rychlá střela a šla by pořád kupředu. Jsem ale ráda, že můžu vyrazit s kámoškou na projížďku, tak tu svoji holku musím občas krotit.

Krásný podzim pro letošek

11.10.2019 Zakoupení nových adaptérů do předního stojanu
Rozhodla jsem se zakoupit nové adaptéry do předního stojanu. Ty původní byly hroty, na tlumiče a na 250tku Ninju bohatě stačily. Když jsem je ale vyzkoušela na 636tku Ninju, tak se mi na nich Ninja zdála nestabilní. Zvolila jsem tedy raději tyto pogumované plošky (pod brzdové třmeny), které drží 636tku Ninju skvěle a nemám už strach, že by mi z nich mohla spadnout.
Původní

Nové

2.11.2019 Zazimování
Tak jsem Ninju nadobro zazimovala. Holku jsem naleštila, dala na stojany a pod plachtu. Až budou velké mrazy, tak hodím baterku na udržovací režim, teď to ještě není potřeba.
Hned bych se ale jela svést, nebýt té zimy a mokra venku. Letos jsem na Ninje najela cca 1 600 skvělých km.
Mám ji od srpna a neuvěřitelně mě baví!!! Ten výkon nikde neutichá...prostě splněný sen!

16.11.2019 - Kombinéza
Tak jsem se konečně dostala k tomu, abych napastovala balzámem od RSA svoji kombinézu a rukavice. Je to skvělá věc, ten balzám, kombinéza je krásně vláčná a člověk v ní není tolik "uvězněn" a nikde ho to netlačí - doporučuji. Hlavně přes zimu kůže balzám pěkně vstřebá a kombinéza je pak na jaře jako nová.

A tady už je krásně uskladněná v obalu na kombinézu od PSi a čeká na novou sezonu, na kterou se už moc těším.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2020!

Začátek nové sezóny se blíží!
Jelikož budu dávat Ninju v průběhu března ke svému kamarádovi mechanikovi na servis, tak jsem už Ninje objednala nový filtr a olej.

Protože jsem moc nevyrostla a musím si dávat velikýho majzal na to, kde zastavuji, tak jsem si pořídila (pro klid v duši, kdyby něco náhodou, člověk nikdy neví) padáky od Rutanu, které jsem měla i na své předešlé Ninje 250R. ;-)
Doufám, že nebudou potřeba...

Polepy Ninja
Dala jsem si na přilbu dva polepy Ninja a překvapilo mě, jak se tam hodí. Vypadají, jak kdyby tam byly už od koupi. No jo, dlouhé zimní večery...

Vzduchový filtr
Tak mám doma už i origo vzduchový filtr. ;-) Servis se blíží.

Poprvé v r. 2020 venku + rozborka brzdových třmenů - viz deník ;-)
Tak jsem se dočkala a vytáhla jsem Ninju letos poprvé z garáže na jarní vzduch. Bylo to v pondělí 16.3., venku krásných 12°C a sluníčko.
Připravila jsem si vše potřebné na servis ke kamarádovi a v úterý po práci jsem vyrazila. Pěkně jsem se svezla, ale opatrně, jelikož je ještě všude hodně nepořádku na cestách. Jinak si moc pochvaluji kombinézu, kterou jsem si v listopadu napastovala balzámem, teďka je krásně měkká a moc příjemně se sedí na mašině v nové sezóně! ;-)
Kamarád začal na Ninje dneska už pracovat. Začal předními třmeny.

21.3.2020
Tak, servis má Ninja pěkně za sebou a může se vyrazit - foto v deníku ;-) Teď nám začalo zase mrznout, ale budeme doufat, že se brzy oteplí a ten koronáč vezme roha! ;-)

26.3.2020
Dneska jsem si přivezla Ninju domů od kamaráda po servise a natočila jsem krásných 20 000 km. ;-)
Kamarádovi patří velké díky, protože ten progress je znát úplně všude.
Nový vzducháč - origoš papírák = líp se jí dýchá a Ninja tahá a tahá a tahá, wow!
Výměna gripů a páček za origo = spojka a brzda super, jen se dotknu malinko plynu, hnedka reaguje, jde krásně plynule, yes.
Vyčistění předních brzdových třmenů. Když ze čtyřech písků fungovali jen dva, to musí být hodně znát a taky, že je, brzdí jak divá.
Padáky od Rutanu na místě, snad nebudou potřeba.
Takže servis na jaro za 1* a snad brzy vyrazím. ;-)

Ještě jsem si udělala radost a pořídila si nové rukavice od Alpinestar, jsou skvělý. ;-)

28.3.2020
Dneska bylo krásně a tak jsem vyrazila kolem komína a udělala si pár aktuálních foteček s Ninjou. ;-) Viz deník...

I v téhle nelehké době by si měl člověk udělat něčím radost. Já jsem si navrhla vlastní design na tričko, které mi přišlo 2.4.. S tričkem jsem velice spokojená, vše je tak, na čem jsme se domluvili.
Jak říká kamarád: "Jezdím s mašinou, i když na ní zrovna nesedím." ;-)

10.4.2020
První letošní společná projížďka s Darkem a jeho kafáčem od BMW v roce 2020. Zvolili jsme naši oblíbenou trasu z TU, přes Adršpach do Broumova, tam bohužel nebylo kafčo a zákusek, ale pouze Mirinda a Pepsi z plechovky. Na náměstí jsme seděli skoro sami, no prostě nezvyk, když to tam jindy žije. Zpět jsme to vzali přes Hronov, Rtyni a zase do TU. Parádní počasí, malý provoz, krásně jsme protáhli naše dvě mašiny a moc jsme si to dneska užili. ;-)
P.S. Z téhle Ninji se stal po servise neuvěřitelný BEAST!!! :-*

10.5.2020
S kamarádkou jsme si řekly, že konečně protáhneme ty naše Ninji společně a tak jsme vyrazily na projížďku, vice v deníku... ;-)

1.6.2020
Tak sobotní projížďka byla hodně ledová a to je už konec května...viz deník. ;-)

7.6.2020
Leje a leje...v sedle naposledy 1.6. a už bych zase někam vyrazila. Voda je taky potřeba, ale nemá být tohle upršené počasí spíše v květnu a ne teď, v červnu? No, apríla už taky bylo, ale ještě zbývá Medardova kápě.
Předpověď na další týden a kousek - déšť a bouřky...hm...

26.6.2020 Proplétání se mezi kapkami
Počasí je pořád nerozhodné, jak tedy vlastně bude a tak nám nezbývá nic jiného, než vyrazit za sluníčka a při cestě zpět se proplétat mezi kapkami deště, v tom lepším případě. Bylo i pár slušných slejváků, kdy jsem byla fakt ráda, že jsem doma a Ninja v garáži.
Ninja lítá jak z praku, ten výkon je neúnavný, každou vyjížďku si maximálně užívám.;-)
S kamarádkami plánujeme jeden moto srazík a pak vyrazit na Červenohorské sedlo, tak uvidíme, jak nám bude počasí na prázdniny přát a jestli to klapne.

10.7.2020
Jezdí se o sto šest...viz deník.

25.7.2020
Výlet na přehradu Seč a okolí, moc povedená sobota, viz deník...

23.8.2020
Ninja oslavila rok v mé garáži a dostala parádní dárek!
Více fotek v deníku...;-)

24.8.2020
Ninja byla na Červenohorském sedle! Druhý dárek ke koberečku a další ze splněných snů. Více fotek a info o výletu najdeš v deníku. ;-)

6.9.2020
Tak to padlo datumově už na září a teploty šly mírně dolů. Už je to malinko podzimní, ale pořád se musí toho pěkného počasí využít! ;-)

3.10.2020
Dneska konečně projížďka po delší pauze a paráda, jak jinak. Počasí super, 20°C, akorát. Jen tam, kde nesvítí sluníčko, tak bylo malinko mokro, chce to už opatrně a nebláznit. ;-) Dneska hodně lidí venku a tak děti zase mávali, ale i cyklisti, zase mi vykouzlili úsměv na tváři, to mám ráda, díky!

22.10.2020
Na čtvrtek hlásili pěkně a tak jsem po práci, cca v 16 hod nasedla a vyrazila nejspíš na poslední letošní projížďku. Teplotně to bylo už na hraně, cca 15°C a záleželo, kudyma zrovna člověk projížděl. V údolích u vody chladno, na kopečcích sluníčko a celkem příjemně, vítr nefoukal.
Co mě ale naštvalo, tak to, že bylo na silnicích strašně moc nepořádku od traktorů, kteří to natahali na cestu, pfff...!
Takže posledních 100 km bylo pěkně na pohodu a zatáhla jsem za plyn jen tam, kde nic nebylo a svítilo tam sluníčko.
Dneska spokojenost a myslím, že letošní sezóna byla vydařená, i přes to všechno, s čím se potýkáme. Budeme doufat, že příští rok bude lepší! ;-)

24.10.2020 - Zazimování
Tak sezona 2020 je za námi a Ninja je zazimovaná. Ještě pár čištění, dát na stojany, přikrýt a bude to komplet. ;-) Natočených 3 240 km, spokojenost.
Byl to zvláštní rok, skrze covid, ale co naděláme, nějak bylo, nějak bude a doufám, že se příští sezona ponese v lepším duchu a budeme moci na všechny naplánované akce, které jsou každý rok samozřejmost! :-)
Všem přeji pevné zdraví, ať můžeme všichni zase příští rok vesele vyrazit do světa. ;-) Držte se!

Ninja dostala plakát Marqueze, aby se měla přes zimu na co dívat. ;-)

Jinak mám v plánu na příští rok trošku "vylepšit" ten Ninja koutek, takže se bude určitě na co těšit. Ostatně, pořád je co zlepšovat a pilovat. :-)

1.1.2021
Tak jsme vkročili do nového roku 2021 a doufám, že bude lepší, než ten předchozí a pro nás všechny úspěšný, všem vám přeji hlavně zdraví. :-)
Ježíšek byl na mě letos hodný a přinesl mi nový batoh Alpinestars, postery do garáže, kompresor a Ninja dostala nový olej a filtr. ;-)
V březnu pojede Ninja na servis a budou se dělat tlumiče. Jsem zvědavá, v jakém stavu bude olej v tlumičích, gufera už chtějí vyměnit, to pravé určitě a celkově jsem zvědavá, na jejich stav.
Ninja je napíchlá na udržovacím režimu, ale baterka je v super stavu, takže spokojenost. :-) Už aby se dalo vyjet...těším se moooc!
Vloni jsem vyjela kolem 20.3., kdy jela Ninja na servis, tak uvidíme, jak tomu bude letos...

24.2.2021 - Můj první interkom - SENA 10C PRO
Poprvé jsem si pořídila hračku v podobě nového Interkomu, konkrétně SENU 10C PRO. Jeho instalací a přípravou si krátím čekání na první letošní vyjížďku.
Také jsem si pořídila magnetickou podložku pod boční stojan - doporučuji.
Více se dozvíte v deníku. :-)

16.3.2021 - To letošní počasí, pfff...
Loni už jsem měla touhle dobou Ninju venku a bylo krásných, jarních 12°C a sluníčko a 20.3. už projížďka. Letos? Letos sněží a nebo prší, fouká studený vítr a teplota se pohybuje (tady u nás v Podkrkonoší) kolem 0 - 3°C, brr, jo a všude je bláto a štěrk, jak ty zbytky ještě roztávají. Jak se tu říká, pokud je na horách ještě sníh, pořád bude chladno, když foukne od hor...
No, servis Ninji je naplánovaný až na půli dubna, kamarád má full stav. Tak budu doufat, že to pak již klapne, když jsme to museli posunout z konce března. Jsou v plánu tlumiče, olej + moto olej, filtr a běžná kontrola všeho, co by se zkontrolovat mělo. ;-)
Tak teď už jen doufat, že přijde co nevidět, to opravdové jaro a sluníčko. :-)

30.3.2021 ;-)
Tak jsem se konečně dočkala a vytáhla Ninju letos poprvé na projížďku, po 5 měsících a 6 dnech čekání. Venku byla teplota, na poslední březnový den hodně vysoko, 22°C, modro a sluníčko. Vyrážela jsem odpoledne, cca v 18 hod a jela k našim a zpět, celkem 14 km. Druhý den mě čekal odvoz Ninji na servis, tak jsem ji nechtěla trápit. :-)
Svezení bylo skvělé, děti opět mávaly, palce byly nahoře a v přilbě rohlík od ucha k uchu, pecka! ;-)

31.3.2021 - Ninja je v servise
Jak bylo s kamarádem domluveno, ve středu, 31.3. jsem odvezla Ninju na servis.
Kamarád se hned pustil do servisu předních vidlí. Už bylo na čase a jsem ráda, že jsem je nechala udělat. Přeci jen není Ninja nejmladší a mám ráda, když je vše v pořádku a člověk se může těšit z jízdy. :-)
Kamarád mi Ninju nakonec přivezl dnes - 6.4.2021 až domů. Pořídil si vozík na motorky a tak kvůli nepřízni počasí jsme to vymysleli takto, takže paráda a moc díky. ;-)
-> Více foto a info najdete v deníku.
Jinak venku 4°C, silný studený vítr, déšť, sníh a předpověď stále mizerná...

15.4.2021 - Stále sněží a je zima
Ehm, jak bych začala. Venku stále sněží, pocitově je pěkná zima, ledový vítr a ráno byl -1°C. Nové info z netu, že na horách napadne čtvrt metru sněhu a v nížinách bude pršet, mě opět utvrdilo v tom, že letošní zima se stále ještě nehodlá odporoučet. :-/
No, každopádně, první pořádná vyjížďka je letos už za mnou. V sedle prvních 120 km, člověk není zvyklý a tak jsem druhý den cítila zápěstí, malinko záda a tu část za krkem, nic, na co by se nedalo zvyknout. ;-)
Fanoušků kolem cest je všude dost, když je pěkné počasí a tak byly palce opět hore, díky. Nejvíc mě baví ti malí kluci, na zelených odrážedlech, jak na mě mávají, to je prostě boží! A jsem ráda, že budu mít jednou následníky. 8-)
V neděli, 11.4. bylo cca 12°C a sluníčko jen tak zlehka, teplotě to bylo na hraně, ale byla jsem ráda, že jsem vyjela.
No a když to venku pořád není k tomu, tak jsem zapracovala na svém "Ninja koutku". Mám v plánu ještě nějaké drobnosti, ale všechno pěkně postupně, ať se má člověk pořád na co těšit. :-)

9.5.2021 - Orlické záhoří a zajímavý kostelík
Konečně, první pořádná vyjížďka po tom nekonečném "aprílu".
Více info najdete v deníku. :-)

5.6.2021 - Rychlý výlet do HK za bráškou

23.-.25.7. - Liberec - Ještěd - Pekelné Doly - Bílé kameny
Rok se s rokem sešel a my jsme zase provětraly naše holky v sedlech a vyrazily do Liberce, podívat se na Ještěd. Více fotek a popisky, samo sebou v deníku. ;-)

12.8.2021 - Polet s Ninjou
Dneska odpolední polet s Ninjou, cca 135 km tady po okolí. Provoz tak akorát, děti zase mávaly, Ninja jela jak z praku, pak jsem natankovala sto oktan a s ním jede Ninja snad ještě líp, prostě radost jezdit. ;-) Na tachometru se objevilo 25 000 km. Ninju mám k 23.8.2021 třetím rokem a najela jsem na ní cca 6 500 km. Letošní sezóna je slabší, ale i tak si jízdu vždycky moc užiju, nekonečný výkon mě vždycky vykouzlí úsměv na tváři a o to jde. :-)

3.10.2021 - Letos naposledy v sedle
Byl poslední den, kdy jsem se byla s Ninjou letos svést. V říjnu pak bylo ještě pár hezkých dní, s teplotou kolem 15°C, ale upřímně se mi do sedla moc nechtělo. Také jsme museli pofackovat zahradu kolem domečku, takže práce bylo celkem dost, sázeli se thuje a tak vše kolem dokončit, aby to bylo přichystané na zimu. :-)
Letošní sezóna byla opět zvláštní, nevím, jestli to je skrze ten covid, ale letos jsem toho moc nenajezdila. Tedy najezdila, na svém druhém biku, v sedle Cannondalu (horské kolo). Na obouch "bajcích" mám po 2 000 km, žádná sláva, myslím tím Ninju, ale oba "bajky" jsem si letos příjemně užila. Tyhle dva koníčky miluji nadevše! :-*

8.11.2021 - Servis na jaro
V pondělí si přijede kamarád pro Ninju a udělá mi servis, aby byla holka připravená na jaro 2022 a mohla jsem hnedka, jak bude pěkně, vyrazit. ;-)
Do teď jsem nechávala servis vždy na jaro, ale řekla jsem si, že bude lepší, když budu moci hned, za prvního pěkného dne vyrazit a neřešit servis, takže pro letošek, servis už na konci sezóny. ;-)
Jinak jsem koupila novou zadní pneu, opět Pirelli Diablo Rosso III. Vzorek na tom je už mizerně a tak je na čase nazout nové papuče, aby pěkně držely. :-)

14.11.2021 - Servis hotov a s Ninjou jsme ready na jaro
Tak jsem se dneska odvážila a letos naposledy jsem se svezla na Ninje. Kamarád mi psal již v úterý, že je Ninja ready a že mi ji přiveze na vleku, ale rozhodla jsem se, že si počkám na víkend a odvezu si ji po vlastní ose, cca 12 km. Dneska odpoledne se tak stalo a při 4°C a inverzi jsem si dovezla Ninju domů.
Musela jsem hodně opatrně, protože mám vzadu novou pneu a ještě jsem se stavila na benzince, dotankovat plnou nádrž. ;-)
Co si budeme, jízda nebyla vůbec příjemná, zima se drala úplně všude, ale jsem ráda, že je Ninja doma v garáži a ready na jaro. :-)
Už aby to bylo...
Více fotek v deníku...

13.12.2021 - Svátek a fajn dárek
Třináctého slaví Lucky svátek a já jsem k němu letos dostala moc skvělej dárek v podobě věšáku na kombinézu. Mám z něj velikou radost, vše je na svém místě, komboška, přilba a i rukavice. Je to věšák na dvě přilby, dvoje rukavice. Druhé místo jsem tedy využila na přilbu a rukavice na kolo.

22.12.2021 - Vysněná výhra a další splněný sen
Je to tady, 15.11.21 jsem si rozklikla výsledky Tipovací soutěže - Moto GP a nevěřila jsem svým očím, konečně to vyšlo a po sakra napínavé sezóně a všech těch vyrovnaných závodech jsem skončila na 1.místě v tipovačce, wow.
Měla jsem velikou radost. Bylo to hooodně těsné, o jeden jediný bod, ale i to štěstíčko je někdy potřeba a teď mi přálo.
Pak jsem byla v euforii podruhé, když jsem se dozvěděla, že jsem vyhrála poukaz na "Silniční motoškolu" do Brna. Pecka, mým snem bylo se tam jednou podívat a zajezdit si na trati. ;-)
Teď už jen čekám, až vypíšou termíny, zaregistruji se, pomodlím se za pěkné počasí a bude se moci vyrazit, yes.

7.4.2022 - Příprava na sezónu 2022
No, počasí už přálo k prvním vyjížďkám, ale nic se nemá uspěchat. Nebylo o co stát, na silnici písek, štěrk... S Ninjou jsem letos ještě nevyjela z garáže, ale tento víkend 9.-10.4. se na ni vrhnu a připravím si ji k první vyjížďce. Ninja je po servise, takže příprava bude rychlá.
Uvidíme, jak se počasí bude chtít, ale zatím to na vyjížďku moc nevypadá, stále hlásí pěkný mráz po ránu a odpoledne max 10°C.
V lednu jsem si pořídila menší rohožku pod botky do šatny, takovou tu maličkost, která dotvořila místo pro motorkářské oblečení, boty, přilbu a rukavice v jeden celek = spokojenost. :o)

8.4.2022 - Doplnění výbavy
Sháněla jsem něco, kam si budu moci pohodlně dát doklady, telefon, klíče a jiné drobnosti, když jedu třeba kolem komína, bez batohu. Do oka mi padla kapsička od Alpinestars. Bohužel v ČR nedostupná a tak jsem si ji objednala z DE přes Ebay a super. V neděli jsem objednala a v pátek dopoledne dorazila. ;-)
Má dvě kapsy, přední je pod suchým zipem na voděodolný zip a druhá, hlavní kapsa, je také na zip. Taštička je příjemně veliká a vše drobné se do ní pohodlně vejde.
Už se těším, až ji budu moci vyzkoušet. Chtěla jsem, aby mi ladila s batohem, což ladí, takže paráda. :o)

13.5.2022 - Akce s Policií ČR - HK S-drive
V květnu proběhla další akce s PČR a to tentokrát na polygonu HK S-Drive. Vše klaplo na jedničku a více info najdete v deníku. ;-)

15.7.2022 - Akce s Policií ČR - Vysoké Mýto
Pro mě druhá a poslední letošní projížďka s Policií ČR na Autodromu ve Vysokém Mýtě. Zase super akce. Více najdete v děníku. ;-)

20.11.2022
Konečně jsem se dostala zase k zapsání pár zážitků na svoji time line a do deníku, takže zase něco přibude. :-) Přes léto nemám skoro vůbec čas sedět u PC a letos tomu nebylo jinak. Hodně mě chytlo horské kolo (jezdím na něm od mala), ale poslední dva roky jezdím i závodně a tak je potřeba hodně trénovat. Ale takhle, pořád sedím v sedle. Ninju protáhnu vždy za odměnu, skvělý odreagování a moc se na ni vždycky těším a nikdy tomu nebude jinak! 8-)
Letos jsem na Ninje najela slabých 2 300 km, ale důležitý je, že vždy v pořádku domů...

20.7.2022
Na zakázku jsem si nechala vyrobit věšák na klíče v podobě mé Ninji a musím říct, že se doopravdy povedl a skvěle slouží. Taková drobnost, ale mám z ní radost. :-)

Následně proběhl lehký upgrade v garáži v podobě dvou poliček a cedule Kawasaki.

1.8.2022 - Odlepení samolepek Bridgestone
Rozhodla jsem se, že odstraním již nevzhlednou samolepku Bridgestone, která už něco pamatovala. Pod samolepkou na pravé straně byly veliké bubliny a na pár místech se začínala odlupovat a kupodivu na levé straně byla samolepka v pořádku a celkem i pěkná. No, řekla jsem si, Bridgestone nejezdím a motorka bude vypadat mnohem líp a čistěji. Moje vize se potvrdila a Ninja má mnohem hezčí look, tak, jak to mám ráda -> prostě v originále. ;-)
P.S. Sundat tu samolepku na té levé straně, která byla ještě pěkná, mi chvilku zabralo, ale nakonec to dopadlo.

15.8.2022 - Automotodrom Brno
Teď ale něco, na co jsem se těšila celý rok, moje největší letošní akce - jízdy na Autodromu v Brně. Zápis mám již hotov a tak se můžete podívat do deníku, kde se dozvíte zážitky z této akce a uvidíte plno foteček. :-)

17.2.2023 - Servis na jaro proběhl již v říjnu 2022
Chtěla jsem mít Ninju opět připravenou na jaro 2023 a jenom sednout a vyjet, jak se říká, samozřejmě s obhlídkou všeho, co je nutné po zimě zkontrolovat. ;-)
V průběhu sezóny 2022, ale i rok před tím, mě trápilo problikávání kontrolky motoru přívěry. Se svým servismanem jsme se to snažili odstranit, ale motorek přívěry byl už unavený a nešlo to opravit. A jelikož to vloni 2022 už neproblikávalo, ale pořád svítilo, tak jsem se rozhodla, jít do velké investice (8 000,-) a pořídit nový motorek přívěry. Nemám ráda, když mi na palubovce svítí něco červeně, jako závada a tak bylo jasné, že toto musím vyřešit, aby to tam na mě už nesvítilo.
A jelikož mě letos čeká technická, ty 4 roky utekly jako voda, tak jsem si musela pořídit originální odrazku, najít na půdě spolujezdcovy stupačky a až se přiblíží den D, tak nasadit na místo krovky, sedlo spolujezdce. Jakmile projdu technickou, tak půjde vše zase na půdu.

Takže shrnutí servisu za rok 2022 je následující:
- výměna řetězové sady
- výměna a nastavení motoru přívěry
- přezutí a vyvážení přední pneu - Pirellky Diablo Rosso III
- výměna oleje a olejového filtru
Celkem za 14 700,-

Co se týče plánovaného servisu na letošní rok 2023, tak jsem již objednaná u servismana na konec října, na kontrolu rozvodů a kompletně celého motoru (rozborka a sborka), takže mě čeká jedna z největších investic (cca 35 000,-).
Ninja má najeto 27 500 km, není to moc, ale motor se malinko ozývá (neměl by se ozývat vůbec, u těchto motorů třeba až na cca 50 - 60 000 km), ale než se zahřeje, tak tam je malinko slyšet takové ševelení, no, nedá se to moc dobře popsat, ale servisman mi říkal, že by se na to raději podíval. No co si budu, odkládám to již druhým rokem, ale letos jsem si řekla, že do toho půjdu, abych měla klid v duši a jistotu, že nebudu muset shánět nový motor, kdyby se to náhodou potkalo.
Upřímně, Ninju vlastním 5 rokem a přeci jen, nevím její historii a letos jí bude již 17 let a tak si myslím, že nebude na škodu, podívat se, na její "srdíčko". ;-)
Jinak ale šlape jako hodinky a vždycky, když se na ní posadím, mám rohlík od ucha k uchu a už se nemůžu dočkat, až se letos zase poprvé svezu! :-)

29.12.2023 - Tak jsem tu dlouho nebyla, ale Ninja stále žije. ;-)
Letošní rok 2023 byl, co se týče najetých km, dost slabý. Mám natočeno lehce přes 1 000 km. Ale abych byla upřímná, zamilovala jsem si nového bika (horské kolo na XC závody) a tak lítám po lese, sjíždím traily a závodím.
Ninju mám vždycky za odměnu, po nějakém tréninku nebo závodech, kdy ji jedu pěkně protáhnout, aby se koníci pěkně proběhli. Jinak budu upřímná, není pro mě vůbec lehké se rozhodovat, jestli jít na Ninju nebo na kolo, ale nebudu taky lhát, kolo tak nějak vyhrává...

No, letos jsme zvládly se Stazou opět Jeseníky a Červenohorské sedlo a bylo to boží, doporučuji.

Jinak Ninja je po servise, k 14.12.2023 a dělaly se konečně ty slibované rozvody. Co všechno se dělalo v rámci rozvodů se dozvíte v deníku. ;-) Přiložila jsem také nějaké fotečky.

Už se těším, až Ninju na jaře pěkně protáhnu!

NiLu
NiLu napsal 04.04.24 v 20:51

Děkuji všem za pozitivní komentáře. Není nad to, žít svůj splněný sen.

matt
matt napsal 04.04.24 v 09:16 10b.

Ty jo.. topová motorka, taky jsem ji kdysi chtěl.. ale pak jsem se svezl na zx10r 2004 a bylo jasno. a už mám třetí zxdesítku :). hodně šťastných km :) A krásný deník :)

FillipeGTX
FillipeGTX napsal 19.03.24 v 21:57 10b.

Velká paráda, tenhle starší design u těch Kaw byl za mě nejhezčí, užívej si splněný sen, zrovna ho taky prožívám

Kadli321
Kadli321 napsal 10.03.24 v 13:36 10b.

Immortal770
Immortal770 napsal 22.02.24 v 11:47 10b.

?