Honda VT 750C Shadow (2004)

Vlastník GhostRyder
Vloženo 16.7.2019
Aktualizováno 6.1.2020

Na tuhle mašinu jsem čekal celých 5 let, než se můj motorkářský sen mohl stát skutečností. Našetřil jsem peníze a jak padlo 18 šup do autoškoly na rozšíření na A2jku.

Motorka koupena od oota (Rudná)

První dojmy - První dojmy? Na ty se nedá zapomenout, zalíbila se mi hned od prvního pohledu, má přepákování , takže na mou výšku 190cm to bylo akorát, padla mi do ruky a já věděl že si budeme rozumět. Hodně mě zaujal i ten zvuk, nečekal jsem na 750tku se sériovými výfuky, že bude tak hluboký a masivní. První jízda bylo něco neuvěřitelného, nebál jsem se ale měl velký respekt, nikdy předtím jsem silnou mašinu neřídil, úplně něco jiného než 125tka.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro pohodáře co se nikam neženou. Holky se taky nemusí bát ji osedlat. Ale určitě nedopuručuju moto pro stíhače, piloty a závodníky co si myslí že jsou na okruhu, jestli ne, motorka vám to vrátí.

Doplňky na motorce - Na moto od bývalého majitele jsou brašny vč. rolky, lemy blatníku a přepákování já jsem dokupoval pás na nádrž a chromovou krytku brzd. kap., původně jsem chtěl i laděný výfuk ale myslím že nebude potřeba. Do budoucna mám v plánu koupit plexi až bych jel na delší tůry. Taky mám v plánu sehnat mračítka a chlasták, padací rám ať sháním jak sháním na míru díky přepákovaní ho sehnat nikde nemůžu, takže časem bude domácí výroba.

Původem je motorka z Kanady, kde byla také vyrobena, je to verze Aero. Ačkoli si lepší 750tky drží svoji vysokou hodnotu, koupil jsem moto za přijatelnou cenu s komplet koženým oblečením vč. bot, které mi bývalý majitel k motorce daroval. Předtím, než jsem vyjel jsem udělal s tátou běžnou údržbu, jako výměna motorového oleje, všech filtrů, seštelování volnoběhu/ bohatosti, seřízení plynu, spojky a hlavně zadní brzdy, nechápu jak na tom pán mohl jezdit, nebrzdila, jelikož muselo být vynaloženo úsilí pedál promáčknout až za úroveň stupačky, ale po seřízení OK. Časem seřídíme s tátou ventilové vůle, jelikož slyším v jednom válci mírné cinkání. Po zkontrolování oleje v kardanu, chladící kapaliny apod. se šlo jezdit.

První jízdy jsme si na sebe zvykali, ta váha je tam při menších rychlostech přeci jen znát, do zatáček jsem si taky chvíli zvykal, na kvalitním povrchu ale drží jak přibitá. Hlášky typu, že vynáší nebo že to nezatáčí říkají jen amatéři, kteří se to buď bojí naklopit nebo na tý motorce vůbec neseděli. Samozřejmě, že záleží na konkrétní zatáčce a rychlosti, kterou je potřeba vůči ní přizpůsobit, ale je lepší zkrátka nejet jak hovado do zatáčky, kterou ani neznám a pak čumět, že to nevyberu.
Nejradši mám málo používané okresky, kde si jedu svých 70-80 na kochačku když si motor krásně přede. Miluju prudký zrychlení do kopců, protože mám rád sílu motoru, kdy za to vezmu a v laufu to pěkně zapraská. Pánové a kdo ne :)
Přední kotouč brzdí překvapivě dobře, ale zadní buben mi nepřijde že brzdí ale zpomaluje. Stejně ale nejčastěji brzdím motorem díky kompresi a zadní brzdou jelikož nejezdím jak šílenec. Spolujezdce jsem ještě nevezl takže nemůžu posoudit, ale myslím že bude mít velké pohodlí díky velkému a měkkému opěrátku.
Celkově má moto menší kosmetické vady z běžného provozu, které se postupně snažím odstranit, ale která ne.

Postupem času přidám další zkušenosti a recenze s mašinou, kdyby vás cokoliv zajímalo určitě mi napište rád odpovím :)

JardaBar
JardaBar napsal 06.01.20 v 17:00 10b.

voňavka

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 07.09.19 v 11:58 10b.

Pěkný popis, krásná mašina. Ať to jezdí a vždy bezpečně domů.

Mr_Wheeler
Mr_Wheeler napsal 19.07.19 v 15:43

Hezky sepsáno, už tak rozumný mladý muž !
Já přikoupil Intrudera až po padesátce
Přeju, ať si rodinného koníčka užíváte, dokud na sebe máte čas!

Mr_Wheeler
Mr_Wheeler napsal 19.07.19 v 15:41 10b.

Hezky sepsáno, už tak rozumný mladý muž !
Já přikoupil Intrudera až po padesátce
Přeju, ať si rodinného koníčka užíváte, dokud na sebe máte čas!

Dan66
Dan66 napsal 19.07.19 v 12:25

Krásný stroj tak užívej pohodovou jízdu. Máš štěstí, že tě baví to co tátu. 10 b