Triumph Sprint ST 1050 (2005)

Vlastník Borekj
Vloženo 29.5.2019
Aktualizováno 29.5.2019

Velmi příjemná motorka na svižnější cestování a i sportovnější jízdu. Velmi dobře ovladatelná.

Honda VFR 800: Po zkušební jízdě na VFR a Triumphu se mi jevil ,,Anglán,, prostě lepší i víc se mi líbil vzhledově a ten zvuk...

První dojmy - První dojem byl velmi příjemný. I když vypadá těžkopádně, tak není nikterak velká a velmi dobře se ovládá. Překvapilo mě, jak se dobře skládá do zatáčky. Motor je fantastický a v případě použití laděného výfuku má krásný hluboký zvuk.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Ixil Racing XTrem

Po několika letech ježdění na SS jsem se rozhodl pro sportovně cestovní motocykl, na kterém se mohu vydat i na delší cesty, nebudou trpět záda, ale zároveň jsem chtěl motorku, na které se dá jet i hodně sportovně a vyblbnout se.
Motor mě velmi překvapil.Krásnej spodek. Od 3 - 4 tis to jede opravdu peckově, nádhernej zátah. 4,5 - 6 tis to je standardní, ale od 6-8 tis jede fakt moc pěkně. 8 - 10 tis umírá (měl jsem před tím R1). Díky laďáku krásnej až brutální zvuk, musel jsem nechat homo vložky.
Motorka je velmi hravá a opravdu se do zatáček skládá velmi dobře. Momentálně jsou na ní Dunlopy Road Smart II. Chtěl bych na ni dát Bridgestone S21, tak uvidím, co ovladatelnost, měla by být ještě lepší.
Co se týče brzd, ty jsou vlažnější, ale na svou váhu motorka brzdí velmi dobře. S R1, kde to byly kotvy se to ale nedá porovnat.