Yuki Speedy 50 (2004)

Vlastník lasicak13
Vloženo 4.5.2019
Aktualizováno 4.5.2019

Yuki speedy 50 4T, scooter, modrá metalíza, výkon 2kW / 6000 ot. , konstrukční rychlost 40 km/h, hluk za jízdy 71 dB(A)

První dojmy - První dojmy byly dobré, vzhledem k ceně, za kterou byla motorka pořízena. Byla schopná jezdit i přesto, že víc jak rok stála v garáži, nešla nastartovat (což je pochopitelné po více jak roce stání, otáčky nestabilní (prasklá membrána v karburátoru). Jedná se o můj první skútr a jsem spokojen, na městský provoz nejideálnější řešení. Yuki mi padla hned do ruky. Líbí se mi, že se nemusí řadit, v městském provozu je to lepší. Zatím není nic co bych vytknul.

Motorka jezdí bez problémů, na silnici pohoda a mírný terén taky zvládne sice pomaleji, ale jde to. Po delším stání cca 2-3 dny hůře startuje. Za jízdy praskl řemen a při rozdělání byl viditelně poškozen variátor, utrhlá chladící vrtulka, takže výměna variátoru za nový, dále k nestabilitě otáček byl vyměněn i celý karburátor za nový, včetně palivového podtlakového ventilu. Vzhledem k tomu, že motorka původnímu majiteli spadla, má popraskané plasty, naštestí jen decentně, takže drží. Plastové krity blinkrů a zadního osvětlení jsou zašlé. Jezdí velmi dobře a žádné problémy nejsou, motor je občas náladový jinak v pohodě. Skútr drží dobře stopu, k mému překvapení po výměně variátoru má docela tah, na padesátku dobrý. Co je horší tak přední osvětlení, je to fakt bludička. Je potřeba vyřešit, jak to víc rozsvítit. Kamarád co má značkového a novějšího skútra mi potvrdil, že má větší hlučnost než můj čínský. Spotřeba do 2,5 na 100km je dobrá. Další dojmy po dalších kilometrech.