Yamaha TDM 850 (2000)

Vlastník Skruza
Vloženo 12.4.2019
Aktualizováno 23.4.2019

Pohodlný cesťák s dostatečným výkonem

První dojmy - Po přesednutí z Jawy 350/640 to byla raketa. Chvilku jsem měl problémy s vyšší hmotností i těžištěm, ale jinak padla do ruky skvěle.

Motorku bych doporučil pro - Na svezení kolem komína i na ne moc dlouhé cesty ve dvou i s bagáží.

Doplňky na motorce - Kufr Kappa

TDM jsem si vybral jednoznačně kvůli vzhledu. Líbí se mi výfuky na obou stranách i přikrčený vzhled stroje. Řidič ale může sedět vzpřímeně a proto trpí na delších cestách spíš pozadí než zápěstí. Motor se nerad sbírá úplně od spodu, kde se projevují při zátahu citelné vibrace. Kolem 5 tis. otáček se ale sebere a až do omezovače má krásnou výkonovou špičku a zvuk je taky skvělý i se sériovými tlumiči.
Moto sice vypadá trochu jako enduro, ale do terénu se vůbec nehodí. Zdvihy jsou nízké a hlavně dlouhá jednička se silničním obutím brání v terénní jízdě.
Motorku jsem měl přes 11 let, ale přišla mi zbytečně rychlá a já už se radši kochám s CX 500, která k rychlé jízdě tolik nenutí.

Zub47
Zub47 napsal 12.04.19 v 16:50 10b.

Dobrý stroj ale stím že se do terénu vůbec nehodí nemůžu souhlasit naopak při dobře zvolených gumách je to o jezdci a ne o stroji