Buell XB12S Lightning (2004)

Vlastník Amík
Vloženo 3.4.2019
Aktualizováno 13.3.2022

Kousek sestavený v zimním období jen z náhradních dílů, oblečený do carbonu s originál výfukem a seříznutým zadkem perfektně upraveným od Martina made in "Marnej" v černém matu s troškou Repsol barvy na pár dílech.

První dojmy - Moto jsem skládal a různě kombinoval cca 2 měsíce i s čekáním na barvu, doplňky, chybějící díly... Výsledkem je Bullík, který zase šlape jak má a padne jako ulitý do rukou.

Motorku bych doporučil pro - Moto je nejvhodnější pro stejně postižené pacienty, protože moto stará 17 let je u mnohých brána už jako stará vrána, veterán, vražda apod.

Proč jsem zase skládal další Buell? Diagnóza zní: Buellpacient. Zaslepené oči jen touto značkou, jakoby ani jiná nebyla. Rukama mi už prošlo pár japonských strojů (Hondy), čistokrevný ital (Ducati Monster), italsko-japonská varianta motorky (Cagiva Raptor 1000), ale zasekl jsem se až na XB12-kách. Dostaly mě svou jednoduchostí, dostačující silou, nádherným zvukem, nízkou spotřebou, domácí údržbou, jedinečným vzhledem, náhonu řemenem, hravostí, prostě tím, co jsem u předchozích motorek v kompletním celku postrádal. Vždy tam něco po čase chybělo nebo překáželo. XB mi padlo do rukou a oka už před 16 lety a od té doby "věrné manželství". Za 16 let šel vývoj kolem motorek hodně dopředu, ale z dnešní kolekce už mě tak nic, především vzhledem, neoslovilo, jako kdysi Buell XB. Už jsem se na něm zasekl nejspíš navždy a asi donekonečna budu zachraňovat, jak mi napsal výstižně kamarád, další a další kousky.

A už se zase chystám skládat další kousek, tentokrát XB9SX, protože XB12 jsou už totálně nedostatkové zboží.

fantomaz
fantomaz napsal 05.01.21 v 17:47 10b.

Měl jsem ho 10 let a stále mě bavilo se na něj dívat

Holly
Holly napsal 11.11.20 v 18:25

Tak tenhle Bulík mě dostal, nádherná a čistá práce
Držím palce při zachraňování dalších kousků

pepin-cr
pepin-cr napsal 29.12.19 v 22:08

máš to za se pěkný a ta oranžová s tím černým paráda

Amík
Amík napsal 07.06.19 v 19:42

Děkuji všem za pozitivní komentáře.

Bowler
Bowler napsal 07.06.19 v 02:38

Dalsi nadherny kousek, mooooc pekna prace!!