renocar_unor

Buell XB12S Lightning (2004)

Vlastník DonLougen
Vloženo 21.3.2015
Aktualizováno 21.3.2015

Není to naháč, není to chopper i když má H-D motor,supersport už vubec ne i když má výkonu na rozdávání, je to buell

Motorka koupena od Ou.Bi.89 (Turnov) - V pohodě kluk ,spiš uživatel,trochu tuner (bohužel).

První dojmy - První dojmy? "Co jsem to za idiota že jsem si koupil prvě tohle!!" "Vždyť mě ta mašina sežere zaživa!!!" A po vyslovení těchto prvních vět...? Málem jsem si úsměvem roztrhnul hubu od ucha k uchu tlemil jsem se do helmy jak blbeček a v mozku měl úplně vymeteno.

Motorku bych doporučil pro - Pro buellisty :-)

Poprvé jsem Buell viděl v katalogu Motocyklů z roku 2002 kdy mi bylo 18 a od té doby jsem po něm pokukoval. Až jednoho krásného dne jsem viděl inzerát Ondry Bělíka tady na webu a bylo jasno. Jedu si pro něj. Aaale ...hned první překážka byla :
Jak to odvezu když ještě nemám papíry? No nic, kamarád ochotně a bez velkého přemlouvání nasednul do mého rodinného Volvička a vyrazili jsme směr Turnov. Cesta proběhla parádně a tak jsme si ji hned zopakovali druhý den ještě jednou jelikož nastavený limit na kartě nebyl včas aktivován a Ondrovi jsem Nemohl dát celou částku.A tak zme valili zas do Ovy jak se řika tu ponašimu. Druhý den ale už všechno proběhlo na jedničku ,aby ne když jsme to měli už nacvičené
Mašinu jsem kupoval s tím že na ní budu přes zimu makat abych mohl na jaře vyjet.
Měl jsem naprosto jasno.Kompletně odstrojit sundat plasty a uvést je do původního stavu to jsem ovšem netušil jaká to bude šichta jelikož bílá barva ve spreji a papírová lepící páska daly plastům pěkně zabrat. Následovalo odstrojení vidle a tlumiče a kompletní přetěsnění a repas.No akdyž už jsem byl v tom záchvatu neušetřil jsem Buella odstrojení rámu zadní kyvky a ostatních komponent. Motor jsem očistil a jelikož ten jedniný nebyl napaden "domácím kutilem" nechal jsem ho žít vlastním životem. Zato ostatní komponenty se opravám neubránily. A tak na rám a kyvku šel nový lak H-D Smokey Gold tak na ostatní plasty přístrojovku a brejle šel o5 nový lak H-D Vivid Black. Ten tedy ještě není hotov. Po odstrojení spodního klínu pod motorem jsem přišel na jednu velice nemilou a dost zásadní věc a to ,že je prasklý výfuk .No a tak jsem shodil svody na které šla termopáska a výfuk který byl úplně vypálený dostal novou vatu a lehce jsem hoznásilnil a vyleštil do původního stavu no a vzhledem k tomuže jsem svářeč , tak jsem si výfuk vyvařil a opravil.
Další věc kterou bylo třeba opravit byly přístroje které sice fungovaly ale ručičky neukazovaly ani otáčky ani rychlost což není úplně ideální stav a tak jsem poprosil kamaráda jestli by mi na to nekouknul a zavolal Jarouchovi jestli tam nemá někde staré přístroje třeba i po bouračce aby z nich kamarád mohl vykuchat šváby a napájet je do mých přístrojů. Jarouch měl a kamarád zase uměl no a tak se ručičky budíků na první otočení klíčku rozeběhly po stupnicích jako by jim ani nic nebylo
No a úplně bych zapoměl na kola které mi připoměl lakýrník ? který mi právě ve chvíli kdy píšu tento článek napsal že si pro ně můu zítra přijet Budou v origo barvě a dostanou nové ložiska které už mám doma. To samé dostala i kyvka .
No a to je k dnešnímu dni asi vše určitě jsem na spoustu věcí pozapoměl ale nedá se nic dělat o to více psaní budu mít příště.

Honzik8719
Honzik8719 napsal 12.08.15 v 10:59 10b.

...dodneska mě sere že sem ho prodal a ještě takovýmu lojzovi co ho tak dojebal mám radost, že je konečně v dobrých rukou

DonLougen
DonLougen napsal 27.03.15 v 20:42

Díky.Já jsem spokojen už jen když kolem něj mužu chodit a pracovat na něm. Zrovna teď jsem se vrátil z dílny j to neuvěřitelný relax.Dnes doopraveny budíky ještě jsem využil Jarouchova daru (starých budíků) a přepájel spínač kterým se mění ukazatele na diplay.

harly27
harly27 napsal 27.03.15 v 13:41 10b.

Tak at jsi spokojenej a dobre slouzi

DonLougen
DonLougen napsal 21.03.15 v 20:58

Díky,je na něm ještě hromada práce ale je to už takový "malý" a uřvaný člen domácnosti zítra frčím pro kola tak pokud vyjde čas , přidám foto

rici11
rici11 napsal 21.03.15 v 13:09

skvělá práce - jen tak dálll