Ducati 900 SS (1995)

Vlastník Milanek13
Vloženo 3.3.2019
Aktualizováno 5.8.2021

Pro mě nejkrásnější vzduchem chlazený sportovní motocykl na světě.

Motorka koupena od FIRMA:Ing.Zdenek Polášek - Motocentrum (

První dojmy - Jízdní dojmy zatím žádné ,neboť jsem na ní ještě nejel. Ale když mě dost bavila 600SS , tak se nebojím ,že by svezení na 900SS bylo horší.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky klasický sportovních motocyklů s italskou duší.

Po cca 1/2 roce intenzivního shánění u nás i v zahraničí (D a I) se mi poštěstilo přes p.Ing. Poláška (díky) sehnat tento nádherný kousek .
Motorka je prakticky v originál stavu se servisní historií , dokonce jsou k dispozici i dobové servisní šeky Ducati a faktury ze servisů. Poslední velký servis byl dle záznamů před 300km , ale bylo to v roce 2011 , takže byla potřeba důkladná kontrola a popřípadě výměna všeho co dlouhodobím odstavením utrpělo, včetně prakticky nejetých , ale velmi starých pneu.
Svěřil jsem ji s důvěrou jako vždy do Officina Riantini . Jirka Riant vše precizně prohlédl a popřípadě vyměnil , takže myslím ,že motocykl je ve stavu 1AA .
Doufám ,že bude vše šlapat jak má a užijeme si společně spoustu retro vyjížděk a bude to pro mě prostě stroj na radost.

23.3.2019
První pořádné svezení a musím říct ,že je to fakt úžasný.
Motorka krásné funguje. Repasovaný podvozek spolu s novými pneu a brzdami dělá z jízdy opravdový zážitek. Pevnost motorky v oblouku je příkladná a celkově se chová nádherně čitelně a jako bonus má motor nádherný mechanický zvuk. Chrčení z airboxu , chrastění suché spojky , výfuky z doby ,kdy o hlukových normách a katalyzátorech ještě moc nepřemýšleli . Tohle všechno do sebe dokonale zapadá.
Jsem z ní opravdu nadšený.

4/2020
Jelikož jsem za minulý rok najel pouze lehce nad 1.000km , tak žádný zásadní servis , kromě čerstvého oleje není třeba. Po vložení baterie a dolití čerstvého benzínu naskočila na první ťuknutí.

10/2020
Za tuto sezónu natočeno pouze necelých 900km , absolutně bez problému.
Proháněl jsem hlavně nového Supersporta a taky Monstera S2R 1000 ,takže na youngtimera více času nebylo.
Každá vyjížďka na tomhle motocyklu je sváteční událost.

Snekofon
Snekofon napsal 11.05.21 v 12:46 10b.

Paráda! Vždycky mám radost, když vidím pěknou starší motorku, která je udržována v původním stavu a dělá radost, i když jen třeba 1000km na rok. Sám jsem teď koupil GSF1200 jako youngtimera pro radost a už přemýšlím co postavím vedle něj. Tak ať dělá radost dál

wil
wil napsal 11.05.21 v 12:25 10b.

Nádhera! Tohle je ta správná Ducati pro srdcaře.

Guzzin125
Guzzin125 napsal 18.02.21 v 10:00 10b.

Super motorka. Stará dobrá klasika. Vzduchem chlazená a ještě desmo.
To je jako pro ženský kabelka. Dávám 10 bodů z deseti

pkKun
pkKun napsal 10.02.21 v 21:46 10b.

pěkná sbírka

standamz
standamz napsal 01.11.20 v 16:21 10b.

Parádní kousek, obrovská klasika! Ať dobře slouží!