Suzuki GSF 400 Bandit (1993)

Vlastník MrJonas
Vloženo 3.3.2019
Aktualizováno 11.4.2020

Moje vysněná A2 motorka, není běžná a to se mi líbí.

Motorka koupena od MEK0TA (Střížovice) - Prodej proběhl v pohodě.

Kawasaki ER 5: Na můj vkus moc běžná motorka
Yamaha XJ 600: Nelíbila se mi tak jako Bandit, asi hlavně 130 guma

První dojmy - Zatím byla nejsilnější motorka, kterou jsem jel GS500 v autoškole, a oproti ní má Bandit hodně slušný zátah, citlivý plyn a jede dost pěkně i v nižších otáčkách. Čekal jsem trochu vyšší posez, ale oproti GSu je to pořád luxus. Pak mě samozřejmě uchvátil krásný zvuk laďáku.

Motorku bych doporučil pro - Vhodný pro lidi menšího vzrůstu, pro začínající motorkáře.

Doplňky na motorce - Marving výfuk, LED blinkry

Bandita 400 jsem si vybral proto, že se mi prostě líbí. Moc lidí ji nemá a i když je to docela nevýhoda při shánění dílů, myslím, že to stojí za to. Proto, když jsem na Motorkářích viděl jeden dokonce s 25 kW v TP, tak jsem byl hned lapen. Zajímavé ovšem je, že ani nevím jaký má vlastně reálný výkon, původní majitel uváděl 37 kW, ale podle VIN kódu jsem na nějakých stránkách našel, že by to měl být model s 40 kW. Ono je to asi docela jedno.

Pár dní po koupi jsem ovšem docela znervózněl, když mi nechtěla startovat, nakonec to vyřešila výměna svíček, kdy 3 ze 4 byly mokré, takže nevím, jestli jsem je zalil nějakým nezkušeným zacházením nebo jakou jinou příčinu to mohlo mít. Když jsem u těch nepříjemností, tak o dalších pár dní později jsem ji musel domů z projížďky tlačit, protože začal motor vynechávat a pak už nešel nahodit vůbec. Ukázalo se, že byl nějaký přicpaný ventil na nádrži, tak už zas jezdí. Snad to byla poslední závada, aspoň na pár měsíců.

Jinak jsem s motorkou spokojen, do začátku je to skvělá motorka, není nijak záludná, ale pořád dost svižná a co se mi líbí, že je tak správně chuligánská, hlavně s tím hlučným laďákem Marving, se kterým jsem ji už koupil. Posez je jak už jsem říkal docela nízko a na nějaké delší cesty to asi bude trochu nepohodlné, ale na max. pár set kilometrové projížďky je to s mými 180 cm v pohodě.

UPDATE po roce: Motorka stále super, hned loni jsem kupoval Bridgestone Battlax T31 a jsem maximálně spokojen. Jediný problém mám s tím, že když mám v nádrži pod cca 5 l benzínu, tak už to nesaje, i když je ventil čistý... Mechanik mě taky varoval, že při 48k km nájezdu ten motor již odchází, nicméně to oleje žere max 0,5 l na 1000 km, což mi přijde v klidu.
Nicméně jsem rád, že jsem nedal na rady všech, kteří mě varovali, že jich je málo a že neseženu díly, protože při běžné údržbě toto vůbec není problém plus mám motorku, kterou skoro nikdo ostatní.

krystof-k
krystof-k napsal 08.03.19 v 13:03

Pěknou sezónu, ať už jezdíš bez poruchy.

Čadil
Čadil napsal 04.03.19 v 04:56 8b.

tak kolama dolů