Suzuki GSF 400 Bandit (1992)

Vlastník DavidTrebicky
Vloženo 1.8.2015
Aktualizováno 13.8.2015

Moje první motorka, k tomu se dá říct snad jen jedno - ta je vždycky jen jedna.

Kawasaki ER 5: Nenašel jsem vhodný inzerát.
Suzuki GS 500E: Nelíbí se mi.

První dojmy - Krásná motorka - na její věk. Trošku špatně chytá, ale možná jenom neumím startovat se sytičem, asi bude chtít trošku něžnosti v servisu. Pneu sjeté tak, že není radno brzdit zadní brzdou. Kolo zablokuje, a stačí jí málo. Zatím z ní mám celkem respekt, ale cítím, že si na ní zvyknu. Není ještě přihlášená, dokud nebude nové pneu, tak doufám, že pak nebude s přihlašováním žádný problém.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :)

Doplňky na motorce - neorigo: zrcátka, řidítka, blinkry

Před půl rokem jsem dělal papíry (A2) na motorce Kawasaki ER5, což je dvouválec s 36 kW. Po mém dlouhém marném hledání ER5tky na prodej jsem narazil na inzerát na banditku čtyřstovku o které jsem předtím ani nevěděl, že existuje. Okamžitě se mi zalíbila, koukal jsem se hned na několik videí na youtube a zjišťoval co a jak s takhle starou motorkou (při koupi 23 let).
Inzerát jsem našel na mobile.de, takže jsem pro ní jel z Prahy do Německa. Naštěstí jen asi 200 km.
Vyjel jsem tedy do reichu a setkal se s prodejcem, který byl ještě o 2 roky mladší než já a byla jeho první. Říkal jsem si, že když byla jeho první, bude vhodná i pro mě jako první. Mám z motorek zatím celkem respekt, obzvlášť když mám ještě téměř mokrý papíry. No, stejně když jsem jí poprvé vyzkoušel, tak jsem jí naložil co jsem se jen odvážil. Krom pár věcí vypadá v pořádku, ale vypíšu zde i vady:

- termostat chladiče nefunguje, takže ventilátor běží pořád
- chytá trošku hůř, ale možná to jen neumím
- na volnoběh občas chcípá, pokud nemám sytič trošku přitaženej
- kamarád tvrdí, že jede na 3 válce, nechám to zkontrolovat, ale moc mu to nevěřím

Jsem sice zatím málo technicky znalý, ale brzdy, vidlice, tlumiče - všechno mi přijde v pohodě. Řídí se mi krásně, mnohem líp než GS500E, kterou jsem si půjčoval od kamaráda. ER5 mi přišla v autoškole o hodně míň zlá, rozhodně jela pomaleji, ale už teď vidím, že na banditce si užiju legraci i adrenalin.

Už se hrozně těším, až jí poprvé projedu po okolí.

Lubos92
Lubos92 napsal 04.01.16 v 17:33

Ahoj; pěkná .

esoxboy
esoxboy napsal 07.09.15 v 13:41 10b.

Hezká škoda že nemáš verzi v usa to bys teprve koukal jak to jede ať slouží

Ptacek_Jarabacek
Ptacek_Jarabacek napsal 17.08.15 v 08:54 10b.

teda ta je krásná! Tak hlavně ať chytá a nepadá