Bimota YB 6 (1988)

Vlastník zdenyseek
Vloženo 29.1.2019
Aktualizováno 8.3.2020

Jedná se o stroj, který má italský design, superbikový podvozek a japonskou pohonnou jednotku. Myslím že je to výborná kombinace.

První dojmy - Před renovací jsem se na motorce povozil, je malá a s úpravami předchozího majitele funguje výborně. V podstatě se jedná o čistokrevný superbike.

Motorku jsem si vybral do sbírky protože se mě prostě líbila designově. Svezení je naprosto úžasné. Ve své době to byla jedna z nejlepších technik na trhu. Předchozí majitel nechal upravit motor u německého úpravce LKM, takže výkon 150 koní je velmi slušný i na dnešní poměry. Vzhledem k faktu, že velká část podvozku je z lehkých slitin hliníku a magnésia, tak i váha stroje je dosti nízká. Superbikový podvozek white power funguje velmi dobře, naladění je hodně tvrdé, ale vedení stroje je jisté a přesné.
Všechny stroje, které mám, jsem pořídil na renovaci a ani toto není výjímka. Výhodou je plně funkční motor i podvozek. Zde se bude jednat hlavně o vizuální záležitosti. Postupně budu do deníku přidávat postup renovace.

Motorka má komletní historii jelikož měla celou dobu jednoho majitele, já jsem v pořadí druhý.

bruttopyr
bruttopyr napsal 24.10.21 v 22:51 10b.

Neskutečně pěkná motorka!
Těším se na pokračování i na fotky po dokončení!

zdenyseek
zdenyseek napsal 09.10.21 v 14:26

Díky za zprávu,
Final fotky přidám, ale až bude vše hotové, mám rozpracovaných i hodně jiných projektů a přední kapotáže nejsou stále dolakované do finále. Nebyl čas to dotáhnout.
Určitě to ale jednou bude.

Le-Corbusier
Le-Corbusier napsal 09.10.21 v 06:15 10b.

Tvoje motorka i odvedená práce je skvělá. Nechceš jsem dát finálnínfotky?

Locarnese
Locarnese napsal 08.10.20 v 10:00

Gratuluju, Zdendo, odvádíš perfektní práci a jsem rád, že jí máš teď ty - zasloužíš si jí! Vašek

Mann
Mann napsal 12.03.20 v 16:54 10b.

Pecka víc nemám co dodat