Simson S 51 Enduro (1988)

Vlastník SpecialBug
Vloženo 17.10.2018
Aktualizováno 17.10.2018

Simson S51 E-CS Enduro, rok 1988, koupen 2011, prodán na jaře 2013.

První dojmy - Do té doby jsem jezdil jenom na pionýrech, nebo Mustangu. Líbil se mi větší komfort, odpružení, nebo i 4-kvaltový motor, který měl lepší průběh výkonu než právě Mustang. Navíc byl na papírech, takže se s ním dalo na silnici.

Simson byl můj splněný sen. Jel víc a líp než pionýr, byl komfortnější a celkově vyspělejší. Byl v původním laku, takže ten zůstal jak byl. Pravidelně jsem dělal výměny oleje, filtru a svíček.

Během zimy 2011/2012 proběhla GO motoru, výbrus, nový píst a kroužky, vyměněna byla ložiska na klice, ojnice i s ložisky, vycentrování kliky, nová gufera a těsnění, seřízeno řazení (vyrobil jsem si na to udělátko na tyčce), seřízeno zapalování, po nějaké době jsem pořídil i lepší karburátor Amal 16. Několikrát jsem měnil lanka otáčkoměru. Díly jsem většinou kupoval v krámku, který se zabýval Simsony a MZtami, v Žitavě. Nové byly i návleky stupaček.

V srpnu 2012 k němu přibyl zelený pionýr Jawa 50/05, a vzhledem k tomu, že jsem si chtěl kupovat auto, tak jsem si chtěl nechat jen jednu motorku. Na jaře 2013 jsem ho prodal do Německa. I tak na něj rád vzpomínám.