Suzuki SV 650 (2004)

Vlastník jirka675
Vloženo 28.9.2018
Aktualizováno 24.10.2019

Zábava, legrace, sranda, trocha chuligánství… Ale taky pohoda, klid, relax a odpočinek… Tohle všechno ta malá motorka umí
?

První dojmy - Zábavná a ovladatelná motorka. Kurňa, proč to trošku líp nebrzdí.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo hledá za říditky zábavu a radost z jízdy. Pro začátečníky i lidi, co mají něco odježděno.

Doplňky na motorce - padáky, laďák, držák spz

Moje druhé SV 650. Proč se vracet k něčemu, co už jsem měl a co jsem z nějakých důvodů prodal? Je to přece obyčejná rozpočtovka… Přejít z 1100 bmw na poloviční objem, vždyť přece objem ničím nenahradíš… Ale tak nějak jsem si z minulosti pamatoval, že se mi na ní jezdilo dobře, byla to zábava. A to je přesně to slovo. ZÁBAVA. SRANDA. LEGRACE. Užít si tu jízdu a těšit se na to až budu mít trochu času a zase se projedu.
Baworák nebyl špatný, vlastně na něm bylo všechno dobré, motor, podvozek, brzdy atd. No jo, ale bohužel mě prostě nebavil, netěšil jsem se na každou vyjížďku. Proto šel z domu.
Na SV jsem se jel vlastně spíš jenom podívat, projet se abych zjistil, jestli má smysl se k němu zase vracet. První pohled paráda, SV se mi vždycky libilo. A pak je tady ten zvuk ? To se prostě musí každému líbit! Svezl jsem se kousek abych zjistil co a jak a už po pár metrech jsem se tlemil do přilby ? Na budíku svítilo 18 tis. km, ale kdo by se tím u 14 let staré motorky řídil, že jo. Ale stav motorky opravdu výborný, až jsem byl překvapený, tak nebylo co řešit a vzal jsem jí.
SV vždycky bylo hlavně o Motoru to je to hlavní, co tu motorku dělá tak zábavnou. Krásně tahá, není potřeba ho točit jako u 600 čtyřválců a k tomu ten líbezný zvuk! Samozřejmě s laďákem ? Upřímně řeknu, že je mnohem zábavnější než v banditu 600 nebo v baworáku.
Podvozek není zrovna žádná výhra, ale na normální ježdění dostatečný. Nezvládá spíš až jízdu ve dvou.
Přední brzdy nejsou taky žádná výhra, v tomhle je to stejné jako u bandita. Chce to prostě větší sílu na páčku.
Ovladatelnost je ale super. Město, vedlejší silničky s rychlostí do 120 km je přesně to pravé pro SV. Do zatáček to líta samo. Origo říditka jsou celkem úzké, takže výměna je asi nemine.
Spotřeba kolem 5 l, záleží jak se jezdí.
První sv se mnou najelo 30 tis bez jediné závady, tak věřím, že ve spolehlivosti problém nebude.
Mám z SV fakt radost, podle mě naprosto dostatečný stroj. Jsem rád, že jsem prodal baworáka a pořídil si suzinu.