Triumph Street Triple (2007)

Vlastník Krakatau
Vloženo 25.9.2018
Aktualizováno 8.5.2019

Opäť Street Triple. Tento je však trochu iný. Poznám ho totiž dlhšie, ako môjho prvého Streeta. Príbeh trochu ako od Tarantina, kde prvé nasleduje po druhom. Toto je TÁ motorka, ktorá ma pred časom doviedla k môjmu prvému trojvalcu.

Motorka koupena od triumph-675 (Bratislava) - Keď vám niekto predá "svoju" motorku, ktorá vám pred časom zmenila celý ďalší motorkársky život, sťažovali by ste sa?

Triumph Street Triple: Pôvodne som chcel brať obyčajného, ale prišla ponuka na "v podstate eRko".

První dojmy - Prvé dojmy som získal ešte vtedy, keď som dostal možnosť previezť sa a zistiť, že môj vtedajší Hornet je vlastne úplne "mimo moju misu" . Motorka, o ktorej som odvtedy sníval že by som ju mohol raz mať vo svojej garáži. To je momentálne asi najviac.

Motorku bych doporučil pro - Pre niekoho, kto chce príjemnú ľahko ovládateľnú motorku s dostatkom krútiaku, možno trošku tej exkluzivity a nepotrebuje k životu 150 litrových koní.

Doplňky na motorce - Predná nastaviteľná vidlica KYB aj s radiálnymi štvorpiestikmi Nissin z Daytony 675, radiálna predná brzdová pumpa, zadný tlmič KYB zo Street Tripla R 2013, výfuky LeoVince GP Style, padáky a "plutva" R&G racing, karbónová ochrana krytov motora, bar-end späťáky Triumph a štítok nad svetlami zo Speed Tripla.

Po niečo vyše roku vlastníctva mojej tretej Ducati som v rámci nedostatku času na jazdenie prišiel na to, že by bolo fajn mať v garáži niečo, čo si pýta servis na základe kilometrov, nie rokov. Japonské štvorvalce som po minulej skúsenosti z Hornetom vopred zavrhol, viem, že by to zase bolo iba na chvíľu. Pár dní som premýšľal nad niečím ako Duke 690, ale po Monstri som chcel niečo menej "uskákané", preto padla voľba opäť na Streeta. Po zistení, že je v inzercii len pár kusov, aj to buď v otáznom stave, alebo na druhom konci republiky, opäť prišla ponuka, ktorá sa nedala odmietnuť.
Len tak provokačne som hneď po predaji Monstra poslal správu kamošovi, z ktorého Streeta som bol pred pár rokmi po jazde unesený a v podstate som odvtedy sníval o tom, mať raz takú "vymazlenú" motorku, či nemá nejakého na predaj. A keď mi odpísal, že veď mi predá toho "svojho", tak mi skoro vypadol telefón z ruky. Hneď sa mi vybavili pocity, ktoré som pri tej jazde pred pár rokmi zažil.

Skrátka motorka bez akýchkoľvek investícií, s jedným majiteľom za posledných deväť rokov a s komponentami, ktorých zhromažďovaním a tobôž montážou by som sa sám asi ani nikdy nezaoberal. Niektoré "racingové" veci ako quickshifter a antihop som kompromisne kvôli cene "oželel", predsa len nie som žiadny "rejser", ale vzhľadom na môj štýl jazdy to nevnímam ako niečo prepotrebné.

Odvtedy ubehlo pár týždňov a predmetný Street sa už zohrieva v mojej garáži. Zvykať sme si na seba veľmi nemuseli, skôr objavujem nové veci, ktoré môj predošlý Street neponúkal. A opäť zisťujem, ako veľmi vie motorka pomôcť k svižnej jazde tým, ako je super vyvážená a nastavená. Situácie, v ktorých som sa s Monstrom niekedy doslova trápil, zvládam so Streetom na úplne inej úrovni. Dovolím si povedať, že zo mňa robí lepšieho jazdca. Slušný krúťák v celom pásme otáčok dokáže naozaj divy.

Moja manželka zvykne poznamenať: "Som zvedavá, kedy ju vymeníš."

Nuž, aj ja.

5/2019 - nadišla tá chvíľa a môj druhý Street hovorí "pane" už inému nadšencovi a ja sa opäť ponáram do inzercie. ?

Taliján
Taliján napsal 02.10.18 v 23:23 10b.

Krasnej anglán. , 10b

jirka675
jirka675 napsal 28.09.18 v 14:43 10b.

Pedl
Pedl napsal 27.09.18 v 20:09 10b.

Krása

dekel
dekel napsal 25.09.18 v 14:45 10b.

parádny